Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Stawiają na drobne usprawnienia

Rekomendowane odpowiedzi

Specjaliści z Microsoftu twierdzą, że dzięki niewielkim ulepszeniom można spowodować, by w niektórych przypadkach akumulatory smartfonów pracowały przez tydzień bez potrzeby ich ponownego ładowania. Ranveer Chandra zauważył, że zamiast czekać na kolejne usprawnienie technologii produkcji akumulatorów, co trwa wiele lat, warto poszukać alternatywnych rozwiązań.

Jednym z nich jest wykorzystanie dwóch mniejszych akumulatorów w miejsce jednego większego. W takim przypadku jeden z akumulatorów zapewnia większą ilość energii bardziej wymagającym aplikacjom, a drugi – zasila smartfona w trybie oczekiwania. Microsoft przetestował już takie rozwiązanie i okazało się, że dwie mniejsze baterie wydłużają czas pracy urządzenia nawet o 50% w porównaniu z obecnie stosowanym większym pojedynczym akumulatorem.

Innym proponowanym przez Microsoft rozwiązaniem jest oprogramowanie o nazwie E-Loupe. Automatycznie wyszukuje ono aplikacje, które zużywają dużo energii nawet wówczas, gdy nie są używane. Po zidentyfikowaniu takich programów E-Loupe próbuje je wyłączyć bądź ograniczyć ich aktywność.

Pomysły, na jakie wpadli badacze Microsoftu, nie wydłużą czasu pracy tych smartfonów, których użytkownicy intensywnie korzystają z wideo czy gier, jednak mogą ułatwić życie przeciętnemu użytkownikowi telefonu.



« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomysły, na jakie wpadli badacze Microsoftu, nie wydłużą czasu pracy tych smartfonów, których użytkownicy intensywnie korzystają z wideo czy gier, jednak mogą ułatwić życie przeciętnemu użytkownikowi telefonu.

Jak nie kochać takich badaczy? ;) Czekam kiedy wpadną, że dodanie takiego drugiego, malutkiego wyświetlacza (bez dotyku), który pokazuje kto dzwoni, wyświetla esy, itp. bez podnoszenia głównego ekranu pozwoli na zaoszczędzenie kolejnych 50%... :D Będą mogli się pochwalić okrągłą liczbą 100%. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymyślono już coś lepszego - drugi wyświetlacz normalnych rozmiarów wykorzystujący e-ink.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój smartfon jak był nowy to też wytrzymywał tydzień bez ładowania. Podmiana systemu na Cyana zdecydowanie skróciła mu żywotność... A i bateria już nie ta...

Za to brat kupił komórkę, która też trzyma mu ok tydzień... do tego jest większa, mocniejsza i wydajniejsza od mojej (i dużo nowsza), a ma mniejszą baterię (pojemnościowo, wymiarów baterii nie sprawdzaliśmy, bo obie są "niewymienne").

 

Moim zdaniem nie ma czym się chwalić tym tygodniem.

Chyba, że mówimy o telefonach z WP8, tam miałem problemy z podtrzymaniem telefonu przy życiu przez 2 dni (zachowując się skrajnie oszczędnie). Oceniając po rozmiarze baterii i parametrach komórki, w porównaniu z obecną, to powinno być ok 4 dni przy tamtym poziomie ostrożności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że sporą oszczędnością byłoby zastosowanie systemu operacyjnego, który sam nie monitoruje/szpieguje, zapisuje i przesyła jakichkolwiek danych o użytkowniku i nie pozwala na to aplikacjom.

Tyle, że wtedy nie miałby racji bytu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pogo - nie wiem co dla ciebie jest oszczędnie, ale:

 

620 z wyłączonym oszczędzaniem i włączonym WI-Fi, kilka telefonów dziennie + whats up + pogoda + kindle (15-20 minut dziennie) 2dni 2godziny(średnio)

Po wyłączeniu Wi-fi, przejściu w ciągły tryb oszczędzania(brak powiadomień) - 4dni 8 godzin.

Dodam do tego, że 620 ma najmniejszą baterię z modeli WP8

.

Poza tym jak twój smartfon z Win 8.1 może być stary ?? Przecież te modele są na rynku jakieś 2-3 miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nokia 920 z WIn 8.0

Stary bo już go nie mam.

Może miałem wadliwą baterię... ale powód porzucenia tamtego telefonu i tak był inny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic przeciwko, by akumulator był 2 razy większy :) Producenci powinni dać nam wybór. Cięższy telefon, w zamian za większą pojemność.

Optymalizacja programów swoją drogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producent mojego telefonu dał taki wybór (do wyboru 1650mAh i 3330mAh o ile dokładnie pamiętam), wiadomo co wybrałem :) Choć dopłaciłem za to by telefon był grubszy i cięższy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...