Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

rahl

Users
 • Content Count

  503
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

rahl last won the day on July 31 2018

rahl had the most liked content!

Community Reputation

26 Good

About rahl

 • Rank
  Nadsztygar

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ktoś napisał wcześniej, że niektórym wypowiadającym się tutaj osobom kompletnie brak wyobraźni, zgadzam się w 100%. Polecam dylogię "Commonwealth Saga" Petera F.Hamiltona, tam jest bardzo ciekawy koncept jak taka interakcja mogłaby wyglądać. https://www.fantasticfiction.com/h/peter-f-hamilton/pandoras-star.htm https://www.fantasticfiction.com/h/peter-f-hamilton/judas-unchained.htm
 2. rahl

  Jutro ruszy pierwsza ogólnokrajowa sieć 5G

  Nigdzie na świecie nawet 4G nie działa w połowie swoich możliwości tak więc oczekiwanie, że taka informacja zmieni coś z dnia na dzień jest lekko naiwne. To tylko i wyłącznie marketing.
 3. rahl

  Za 14 lat człowiek wyląduje na Marsie?

  O tym jak będzie przebiegać misja zdecyduje właściwa komisja
 4. Potężne siły wewnętrzne? Pewnie chodzi o żelazowo-niklowe krasnoludki
 5. dlatego napisałem "Np"
 6. Najważniejszy trik to wczesna detekcja, odpowiednio wcześnie wykryte zagrożenia można będzie relatywnie łatwo zneutralizować. Np pomalować jedną stronę na znacząco jaśniejszy lub ciemniejszy kolor. Resztę roboty zrobi słoneczko.
 7. rahl

  Odkrycie Ameryki mogło schłodzić klimat

  Skoro "ochłodziło" to musiał odkryć, bo jakby została przykryta to by nie było ochłodzenia
 8. A bo ja wiem czy to takie odkrycie ? Z tego co kojarzę to większość BH z dyskami akrecyjnymi emituje w pełnym zakresie X. Przykładowy wykres
 9. rahl

  Pracownicy Amazona ucierpieli przez sprej na niedźwiedzie

  Dokładnie, gdyby jakiś pracownik rozwalił całą paletę z tym preparatami i trzeba by ewakuować 5000 ludzi to byśmy mieli tylko malutką wzmiankę, ale skoro to robot "dziabnął" jedną butelczynę to od razu wielka afera. W ogóle to amerykańce pokazują dosadnie jakie z nich mięczaki. Trochę gazu pieprzowego i od razu afera.
 10. rahl

  16-terabajtowy HDD z HAMR zadebiutuje w przyszłym roku

  Delikatne niedomówienie, pierwsze informacje o rozpoczęciu prac nad HAMR przez Seagate pojawiły się ma początku lat dziewięćdziesiątych.
 11. rahl

  Izotopowe akumulatory energii?

  Sami czarnowidze jak widzę Rozwiązanie jest bardzo proste, budujemy farmę akumulatorów, która będzie służyć do pełnego balansowania sieci ze sporym zapasem, przy wydajności o jakiej tu mowa kilka takich stacji wystarczy do zasilania kraju wielkości Polski. A prąd do ich ładowania bierzemy ze źródeł odnawialnych i po problemie. Jedyny duży problem jaki tu widzę, to koszt za kWh - podejrzewam, że będzie drogo. Co wcale nie znaczy, że rozwiązanie to nie ma przyszłości - sama idea jest naprawdę rewelacyjna. p.S. Poza tym, podejrzewam, że nie tylko atomy pierwiastków promieniotwórczych można w ten sposób potraktować.
 12. rahl

  Polska edukacja wyższa niezmiennie w światowym ogonie

  Problem polega właśnie na tym, że ludzie po ekonomii mają takie właśnie błędne wrażenia, a tak naprawdę to nic innego jak tylko statystyka i stochastyka czyli mikroskopijne działy matematyki, które pozwalają na analizę zdarzeń a nie na prawdziwą naukę. Równie dobrze można by analizy robione przez maszynę hematologiczną nazwać badaniami naukowymi.
 13. rahl

  Polska edukacja wyższa niezmiennie w światowym ogonie

  Wyłapałeś szybko Problem polega na tym, że ludzie po ekonomii mają błędne wrażenie jakoby nabyta wiedza pozwalałaby im na lepsze zrozumienie prawideł zachowania rynku i giełdy - a takowych nie ma i nigdy nie było. Żaden "naukowiec" z dziedziny ekonomii nie przewidział kryzysu 2008-2010, kryptowalut i wielu podobnych zawirowań. Po fakcie oczywiście powstało całe tony analiz i opracowań, ale jak to mówią w krajach anglojęzycznych "hindsight is always 20/20" Szkoda nawet czasu i zdrowia na porównywanie ekonomii z dziedzinami takimi jak fizyka i matematyka.
 14. rahl

  Polska edukacja wyższa niezmiennie w światowym ogonie

  Ok, ok - trochę się zapędziłem. Nie zdawałem sobie sprawy, że sensowne dziedziny jak psychologia, geografia, historia i częściowo - antropologia są podciągnięte pod nauki społeczne. Z tym wtapianiem na giełdzie to statystyki pokazują, że ludzie po kierunkach ekonomicznych(unikam słowa nauka w tym przypadku) mają więcej wpadek niż inne specjalności. Ścisły Biologia w każdej formie to raczej też nauka ścisła, zajmuje się badaniem i klasyfikacją faktów, podobnie jak nauki medyczne. W naukach społecznych różnie to bywa: http://scholarcommons.usf.edu/wst_etd/
×