Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Usher

Users
 • Content Count

  323
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  13

Usher last won the day on November 24 2019

Usher had the most liked content!

Community Reputation

18 Pretty Good

About Usher

 • Rank
  Brodata małpa

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Przecież to klasyczna wycinanka kurpiowska: https://www.google.com/search?q=wycinanka+kurpiowska+gwiazdy
 2. Takie duże wirusy to tylko w Star Treku. Miałem co innego na myśli – otóż ludzie bezmyślnie pchając się w każdy kąt wypłoszą kolejne zwierzęta-nosicieli endemicznego paskudztwa lub sami rozwloką zarazę po świecie, jak nasi myśliwi rozwieźli po Polsce ASF.
 3. Jeśli dobrze zrozumiałem, praca dotyczy pokrewieństwa plemion z późnego neolitu i epoki brązu bez żadnego związku ze współczesną ludnością Polski. Nawiązanie do czasów dzisiejszych dotyczy miejsca zamieszkiwania tych plemion, czyli obecnego terytorium dokonania znalezisk.
 4. Jak głęboko ultrafiolet wnika w wodę morską? W jaki sposób mają ulegać biodegradacji sieci, które zatoną?
 5. Komety o średnicy 200 km? Zna ktoś takie w Układzie Słonecznym? Mam na myśli jądro komety.
 6. Dlaczego wyróżniłeś cudzysłowem tylko jednego ministra? Przecież wszyscy wymienieni nie ustają w wysiłkach, aby zadowolić supertajne Ministerstwo Głupich Kroków, które zarządza całością. Jednak w tym przypadku upewnianie się nie ma sensu, a nawet jest zakazane. Cokolwiek zaproponują oberministrowi, dostają wybór – wylecieć albo wdrażać bez zastanowienia głupie bądź niezrozumiałe interpretacje własnych pomysłów. Dalej – jak coś się uda, to jest to pomysł i zasługa oberministra, jak coś nie wypali, to jest to samowola i porażka poszczególnych ministrów.
 7. Gdyby nie dofinansowanie Microsoftu, Apple mógłby już dawno nie istnieć. Link sam się narzuca:
 8. Nietrudno sprawdzić, że żółw i zając są tematem bajki Ezopa, którą spopularyzował w XVII wieku bajkopisarz Jean de La Fontaine. Jednak tu tropy nie wiodą do zająca, więc bardziej prawdopodobna jest hipoteza, że to była mocno spóźniona zemsta Achillesa za paradoks Zenona z Elei ;-P
 9. Nie wiedziałem, że cząsteczki kopolimeru zwane wirusami mają przetrwalniki. Czyżby odkrycie zasługujące na nagrodę Nobla?
 10. Grzeszysz po trzykroć. 1. Ignorujesz kontekst historyczny. Używasz niewłaściwego czasu. 2. Przenośnię traktujesz dosłownie. Przecietny Amerykanin z USA zachowuje się, jakby był z innej planety, a wiedzy o wielu innych krajach ma tyle, co o innych planetach. 3. Mimo zwrócenia uwagi wykazujesz egocentryzm. Jeśli nie zamierzasz dodać nic rzeczowego, a mniej oczywistego, to po prostu nie odpowiadaj i nie licz na odpowiedź.
 11. Jankesi są z Usa, nie z Marsa. To inne planety. A na statku grali na melodię imperialną, a nie jankeską. Jeśli chodzi o truizmy, to komentarze nie są prywatne, tylko publiczne. Co jakiś czas pojawia się kolejny pan Jourdan, który z nich może się dowiedzieć, że mówi prozą, więc czas zużyty na przypomnienie oczywistości nie jest czasem straconym.
 12. Wydaje mi się, że to było podwójne pudło. 1. Na jaką melodię grali na „Titanicu” hymn „Nearer, My God, to Thee”? Statek był brytyjski. 2. Wygwiazdkowane słowo pisze się przez „rz”, stąd eufemizm „pojechać do Rygi”. A teraz do rzeczy: Nawet ostateczny koniec działania HST czy innego współczesnego teleskopu nie będzie oznaczać końca napływu nowych informacji, po prostu powstanie astronomiczne Archiwum X. Zgromadzone dane historyczne mogą się okazać tym cenniejsze, im są starsze, bo to ułatwia wykrycie różnic w zestawieniu z najnowszymi obserwacjami. Stare dane będą też ponownie wykorzystywane samodzielnie, kiedy się pojawią nowe algorytmy ich obróbki.
 13. Być może sam powinieneś doczytać moją wypowiedź. Nie jestem przeciw próbom (ostatni akapit), tylko przeciwko nadmiernemu antuzjazmowi (pierwszy akapit), kiedy istnieją znane przeciwwskazania (reszta mojej wypowiedzi). Na wszelki wypadek rozwijam, dlaczego uważam, że przedstawiłeś chybioną argumentację: 1. Nie wiadomo, czy szansa pobudzenia odporności będzie warta więcej niż ryzyko zastąpienia śmiertelności z powodu koronawirusa przez śmiertelność z powodu lekoopornej gruźlicy. To wygląda na współczesny wariant leczenia dżumy cholerą, gorszy, bo chorego na cholerę wystarczy nawadniać, żeby nie umarł, a lekooporna gruźlica to wciąż śmierć na raty. 2. Nie wiem, jakie pryszcze masz na myśli, ale opryszczka śmiertelna nie jest. Mało tego, prowadzono badania, aby zmodyfikowaną opryszczką walczyć z nowotworami. W odróżnieniu od gruźlicy opryszczka nie jest zatem brzytwą, której chwyta się tonący. 3. Zachorowania na polio po szczepieniu osłabionym wirusem w Pakistanie pokazują, że podobne ryzyko w przypadku gruźlicy nie jest moim wymysłem. Szczepionka BCG w najlepszym razie może pomóc ludziom na kwarantannie, ale osoby nieszczepione czy starsze z innymi schorzeniami być może szybciej dobije.
×
×
 • Create New...