Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Tomek

Users
 • Content Count

  1272
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Everything posted by Tomek

 1. @Astro Oglądałeś kiedyś filmy na kanale Kosmiczne Opowieści na YT? Co o tym sądzisz?
 2. A może po prostu ludziom się znudził fb? W sumie ja tak miałem, bo ile w kółko można oglądać to samo, tylko w innej paczce. Może fb czeka podobny los jak naszą klasę? Na pewno fajny jest komunikator, bo można każdego łatwo odnaleźć i tworzyć grupy a to się przydaje, tak samo jak jakieś tematyczne grupy by znaleźć coś ciekawego czy to ogłoszenia czy wiedzę. Natomiast tablica to śmietnik.
 3. Spokojnie, scenariusz idiokracji nam nie grozi. Zastanawia mnie kilka rzeczy: 1. Przedmiotem badań byli "mężczyźni powoływani do wojska". Różne środowiska cechują specyficzne jednostki. Człowiek z dużą dozą samorefleksji, świadomie nie pójdzie do wojska o ile sytuacja go do tego nie zmusi. Jeżeli jak piszą - testy były robione na "mężczyznach powoływanych do wojska. W sumie mieli do dyspozycji 730 000 testów" to równie dobrze mogli zrobić test na milionie niedożywionych dzieci z afryki. Mogliby by wtedy wnioskować że ludzkość zapada się intelektualnie. 2. "Zauważono też różnice w spadkach wskazujące, że część spadu może mieć związek z otoczeniem, w jakim się człowiek wychowywał." - otoczenie które promuje siłę, agresję, czy bezmyślność - przecież z tego nie wyjdzie inteligencja. 3. " Choć z drugiej strony facebook, memy i inne strony z przewijanymi obrazkami są jak rozrywka dla małpki. Małpka siedzi i przegląda obrazki." - Ty wybierasz kontent, nikt cię do niczego nie zmusza. O ile sam nie jestem wielkim fanem facebooka, o tyle nie rozumiem tego hejtu wobec niego. Przecież to tylko narzędzie, a od ludzi zależy jak je wykorzystają. Od siebie dodam, że sam przeszedłem modę na FB, ale mi się znudził i zrozumiałem że wiele pułapek w nim jest, ot np. może niszczyć poczucie własnej wartości. Odnośnie memów, to sam lubię się odmóżdżyć po kilkugodzinnym maratonie programowania, albo przed snem. 4. Pozwolę sobie na cytat którego źródła nie pamiętam - "Testy na inteligencję, mierzą umiejętność rozwiązywania testów na inteligencję" - moim zdaniem liczba prezentująca współczynnik inteligencji nie jest precyzyjnie miarodajna. Człowiek z bardzo wysokim IQ nigdzie nie zajdzie jeżeli będzie emocjonalnym idiotą. Bardziej wpływ długofalowy na człowieka ma jego EQ, umiejętność samorefleksji, samozarządzania i przede wszystkim wytrwałość. Uważam że IQ jest płynne, zmienne i fleksyjne. Pod wpływem odpowiednich bodźców będzie rosnąć i rozwijać się, o ile osoba jako dziecko nie była niedożywiona (Pierwsze lata życia kształtują ludzki mózg). To oczywiście może też pójść w drugą stronę niestety, inteligencja może zostać zdławiona w nieodpowiednim środowisku i nigdy się nie rozwinąć.
 4. Jak człowiek ma ograniczony dostęp do wszystkiego, tak jak to było w socjalizmie, to nic dziwnego, że uczy się kombinować.
 5. Tomek

  apostazja

  Też się zastanawiałem nad apostazją. Bardziej ze względów wewnętrznych przekonań, niż z powodów pragmatycznych, pomimo iż mierzi mnie fakt ilości środków jakimi dysponuje KK alias KRK. Może inaczej, nie sama ilość środków, bo nie przeszkadza mi olbrzymi bogactwo Microsoft, Oracle, Apple czy Warena Buffeta. Oni dorabiali się tworząc usługi, czy wymierne wartości, które każdy mógł dobrowolnie nabyć i nikogo nie zmuszali do swojego punktu widzenia. Oczywiście nie poruszam tutaj tematu głębokich meandrów etyki biznesu, której mogło zabraknąć w tych firmach / firmach tych osób. Od kilku lat planuje poddać się apostazji, tylko nie chce mi się iść do kościoła by tego dokonać.
 6. Cieszę się, że wybraliście nowego moderatora Pogo - gratuluję
 7. Jeżeli jako zrzekający się moderator mogę się wypowiedzieć, to oddaję swój głos na pogo. Myślę że jest najlepszym kandydatem ponieważ: przedstawia sobą bardzo wysoką kulturę zarówno osobistą jak i wypowiedzi, udziela się tutaj dość dużo, jest zrównoważony i sympatyczny, a jego wypowiedzi są merytoryczne.
 8. Cześć Chłopaki, Od dłuższego czasu nei zaglądałem na kopalnię, a jak zaglądam, to żadko. Byłoby to nieuczciwe, gdybym ciągle pełnił funkcję moderatora, nie pełniąc jednocześnie obowiązku moderowania. Chciałem byście przekazali tą funkcję komuś bardziej zasłużonemu, uczciwemu i zaufanemu, kto będzie pełnił tą funkcję z przyjemnością. Proszę o oddanie tej funkcji wybranej osobie. Pozdrawiam, Tomek
 9. To jakby oczywiste, wydajność, jakość itd. Ale z drugiej strony relatywna trudność w obsłudze. Ten kto umie to zrobić, ten sobie da radę. Generalnie Linuks jest lepszy jeżeli idzie niemal o wszystko - z wyjątkiem jednego ale - prostoty użytkowania. Wiem, że od razu można odbić pałeczkę - jeżeli już umiesz używać repozytoriów i szybko szukać rozwiązań w sieci - to instalacja czegokolwiek (za wyjątkiem kompilacji ze źródeł w jądro i konfiguracji złożonej) - to czysta przyjemność. Mam do Ciebie pytanie - czy znasz jakieś dobre, przystępne materiały (przystępne w tym sensie, że da się je łatwo zrozumieć) dotyczące konfiguracji usług serwerowych?
 10. Astroboy, mam do Ciebie pytanie - ale co ma logika do Linuksa ?
 11. Ja się bardziej zastanawiałem nad zainwestowaniem w kantorze Bitcoinów, tak ze 2-3 BTC jak tylko spadnie do 1k PLN / BTC. Obserwuję prawie codziennie wahania cenowe i często są takie skoki. Jeżeli marża narzucana przez np. mtgox.com nie jest jakaś wielka (do 10%), to też można spokojnie sobie "pożyć" z tego. Teraz to tylko czekać na jakąś dużą transakcję kogoś prywatnego z mtgox'em, a cena na bank ostro pójdzie w dół. W tym dole kupić ile da radę i poczekać na górkę.
 12. Z tego co słyszałem (nie wiem jak to działa), to bitcoiny można przepierać przez portfele BTC. Jedyny problem jest ze spieniężeniem ich. Zastanawiałem się nad jednym: dajmy na to, że byliśmy mądrzy jeszcze kilka miesięcy temu i mamy po 100 BTC. Teoretycznie uczciwie zainwestowałeś kasę. Jednak jak byś przelał te 300k PLN na konto w Polsce, to zaraz miałbyś skarbówkę na łbie i nie wierzę, byś się wytłumaczył z tych pieniędzy. Słyszałem już o zdarzeniach, gdzie US ukradł starszej Pani większość oszczędności (do 70% mogą ukraść), bo włożyła na konto pieniądze które trzymała w skarpecie - bo jak to stwierdzili urzędnicy US: "mając tak marną emeryturę, nie była w stanie odłożyć takich środków". I to jest dopiero straszne, tzw. "elita" naszego kraju po prostu nie chce ci pozwolić być bogatym.
 13. Bardzo praktyczny taki telewizor: - mamo zimno mi, gdzie jest kołdra? - zimno ci, to się przykryj telewizorem!
 14. Dziwi mnie to, że Gigabyte jest w tyle. Osobiście zawsze uważałem Gigabyte za najlepszego gracza na rynku - za jakość i trwałość produktów.
 15. Hmmm... z jednej strony astroboy ma rację, a z drugiej nie każdy chce się uczyć Linuksa. Ja osobiście mam szacunek do XP'ka, bo to jedyny Windows, który kiedykolwiek przypadł mi do gustu. Jest naprawdę świetny, biorąc pod uwagę wymogi a funkcjonalność i estetyczność którą zapewnia. Jak był tworzony, to musieli brać pod uwagę intuicyjność, bo naprawdę lekko i przyjemnie się go używało. I w zasadzie do dziś używa - ja na starym Dellu (stacjonarce) mam XP'ka i nie narzekam na ten system.
 16. Dajmy na to, że zainwestuje 3k PLN, jest szansa, że się zwróci?
 17. Chyba nic bardziej nie stymuluje gospodarki jak święta.
 18. A to wcale mnie jakoś nie dziwi. Nie od dziś wiadomo, że o czerwonych się mówi, że są skłonni do wydawania nieswoich pieniędzy. Może powinno się czerwoną gorączkę leczyć zastrzykami z glukozy? ;P
 19. Ostatnio kurs BTC jest piękny i coraz więcej osób się do niego przekonuje. Ja żałuje, że w swoim czasie chociaż trochę nie zainwestowałem. Dziś byłbym milionerem. Ciekawe gdzie dalej to pójdzie, bo widać że w przyszłości takie waluty jak BTC mogłyby zachwiać statut quo współczesnego systemu rządów.
 20. A tak coś poza atakiem personalnym masz do napisania?
 21. Niestety nie widzę. Niestety nie jestem astro, tylko strato
 22. Co to jest przypadek Sweetie? Pojawi się z określonym nickiem: "lodziki_tanio" i zaczyna przyciągać nagabujących zboczeńców? :> Eeeee tam, schizofrenicy wcale nie mają łatwo, znam jednego in touch, a i wielu widuję na forach ;P Bardzo łatwo ich poznać. Niestety prawda. A może staty, bo biorąc pod uwagę mentalność rodziców, to szkoła nieraz lepiej wychowuje. Wszystko zależy od nauczycieli. A ci zazwyczaj i tak mają związane ręce. Wiem coś o tym, bo moja dziewczyna jest nauczycielką Polskiego. Ja zaczynam się przekonywać do pomysłu, żeby Internet podzielić na dwie części: oficjalny, na którym każdy ma swój unikatowy identyfikator, oraz nieoficjalny jak TOR, gdzie mogę się swobodnie wypowiedzieć lub zdobyć wiedzę niekoniecznie oficjalną. Tylko że znów, do wszystkiego trzeba drosnąć, a nasze społeczeństwo, tak samo jak władza, to niedojrzali i głupi ludzie. Niestety, ale do wolności i demokracji (takiej z realnego zdarzenia) jeszcze nie dorośliśmy. Na takich pseudo-forach jak wp, czy inne? Zobacz, że np. moderatorzy Demotywatorów sami upubliczniają mowę nienawiści, więc muszą sami ją popierać. Do czego to doprowadzi, wejdę, bodajby nawet przypadkiem (o ile to możliwe) na stronę udostępniającą takie treści, to mają moje IP i mnie zapuszkują? Przecież to jest prawo, które rodzi pole do nadużyć. Przy takm prawie organy będą wystawiać podpuchy, żeby wrabiać chociażby niewygodną opozycję. Krzyże też są bardzo często bezprawiem, jednak nich ich tak nie niszczy, ani nie mówi że są bezprawiem, bo za duża siła i to bardzo agresywna siedzi w kościele i wiernych. Zauwarz - burzysz się na raptem 50-100k PLN, ale już słowem nie wspomina się o miliardach idących na nauczanie religii, oddawanie gruntów kościołowi, czy podatki na nich. Tęcza reprezentowała tolerancję, nowy sposób myślenia, sielankowość. Co reprezentuje krzyż? Nienawiść, nietolerancję, złość, głupotę, cierpienie, bezwzględne posłuszeństwo, anachronizm, ciemnogród, zabobon stawia się nad rozumem. Ja wolę żyć w zniewieściałym społeczeństwie opartym na wzajemnym szacunku, jak w ciemnogrodzie. Gdzie jest ten popyp i podarz o którym mówisz? Nie przeczę, że on nie istnieje, nie mniej jednak proszę o informację, skąd? Ja np. widzę, że jest ogromny problem z bezrobociem, wyzyskiem i korupcją. To mnie zastanawia bardzo - my Polacy potrafimy kategorycznie rozstrzygać i rozwiązywać problemy arbitralne które nas nie dotyczą, a nie potrafimy - o ironio! - przestać dawać się "dymać" na rynku pracy. Wcale mnie to nie dziwi, to było oczywiste. Oczywiście ekstremistą będzie każdy niewygodny człowiek władzy.
 23. Od dzisiaj: Inż. Tomek, specjalista ds. Informatyki w Telekomunikacji
×
×
 • Create New...