Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

romero

Users
 • Content Count

  414
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

romero last won the day on November 13 2013

romero had the most liked content!

Community Reputation

25 Good

About romero

 • Rank
  Sztygar

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem
 1. Toć proste słowo "księżyc" pochodzi od słowa książę, podobnie jak ksiądz zresztą. Więc musiał być ten planet. No i z Hameryki śmieją się Rosjanie, że Sasza to u nich dziewczynka, a przecież szedł, a nie szła suchą szosą.
 2. No to język polski jest wyjątkiem. Jeśli miałbym powiedzieć z czym mi się kojarzy hu(h) u nas to bym obstawiał: ale się zmęczyłem, napracowałem, wystraszyłem albo: mocna ta wódka U nas odpowiednikem tego słowa jest raczej wspomnienę hę, he, choć właściwie to ja słyszę same e? Znaczące też: podejdź tu, lub: do ciebię mówię! Tak też u naszych braci Słowian z Chorwacji zawołanie na kumpla to: e! Chociaż do dziewczyny to już śpiewne: eEe
 3. Ja polecam wczasy w siodle. Z ostatnich badań wynika, że uczestnicy chudną przeciętnie 10kg. Z tym, że najwięcej chudną ci co są pod siodłem -konie przeciętnie 25kg, a ci co siedzą na, przybywają 5kg PS. Zamiast rower, czy inne, polecam dietę MŻ. U mnie podziałała.
 4. Chyba by się gibał, wszystkie nawet kilkaset procent "mocniejsze" od zwykłych, stale stopowe mają moduł Younga lepszy ledwie o kilka procent. A skoro grafen jest bardzo rozciągliwy więc nie sądzę by tu cokolwiek poprawił.
 5. Z nowoczesnymi silnikami parowymi to może być mały problem, gdyż do tej pory wszystkie nowe patenty w tej dziedzinie starał się skupować koncern GM, co może utrudniać powstanie konkurencyjnej technologii parowej do silników spalinowych, albo taką konkurencję czeka wojna na patenty jak to jest w branży IT
 6. To chyba akcja reklamowa nowego kostiumu kąpielowego: http://www.dailymail.co.uk/femail/article-2377139/Thats-Jaws-dropping-look-The-sharkini-complete-bite-shaped-cut-washboard-stomach-included.html
 7. Ciekawe kto robi dziennie ponad 100km po mieście za wyjątkiem taryfiarzy. Oczywiście można mieć w rodzinie 2 samochody i dzisiaj nie jest to już taki wyjątkowe. Dzisiaj stacja mają po 8 dystrybutorów - są drogie i w sumie więcej się nie kalkuluję. Przy EV mogę sobie wyobrazić parking 50 metrowy i 20 aut parkujących na 15 minut, przycież dytrybutor to tylko kabel z wtyczką i licznikiem. Czy 45 sekund średnio czekania na swoją kolej to dużo, chyba nie, a te 15 min ładowania dotyczy tylko taksówkarzy, i ludzi podróżujących "międzymiastowo", zakładam że można też nocą tankować pod blokiem- sam to już widziałem we Francji. A jak podróżuje się międzymiastowo z rodziną to i tak trzeba się zatrzymywać częściej niż kilkaset km bo komuś się zachciało i pobyt na stacji to średnio też te kilkanaście minut.
 8. Jak rozwinie się technologia superkondensatorów to zapotrzebowanie dobowe od elektrowni wypłaszczy się zupełnie, bo na stacjach ładowania będą nocą ładowali swoje wielkie kondensatory a użytkownik w aucie będzie już ładował kondensator stacyjny-kondensator samochodowy. Ale ze względów które wymienił @przemek na początku i tak będzie ładowało się nocą tam gdzie stoi auto. Nie widzę przeszkód by na parkingu po zostawieniu auta na noc podłączyć wtyczkę a nawet i nie, można przecież będzie też robić to bezprzewodowo.
 9. To znaczy że językowo i logicznie można mówić jedynie o dwukrotnym (trzykrotnym itd) wzroście. Nie pownno się mówić że ilość opadów zmniejszyła się dwukrotnie a że spadła o połowę.
 10. Może to być na przykład taki efekt braku kontaktu z psychologiem. Ci internetowi mogli wracać do rozmów, czytając jeszcze raz korespondencję. Tym realowym brakowało z rozmów z nauczycielem - nie napisano czy spotkania były filmowane/nagrywane. Stąd wzrost depresji u nich.
 11. Jasne wojny są nonsensowne, ale są ludzie lub narody które je wywołują, więc trzeba wydawać pieniądze na wojsko i zbrojenia w celach obronnych. Ale też dzięki zbrojeniom mamy szybki rozwój technologiczny, więc można przyjąć że nie są do końca to pieniądze zmarnowane. Może nie mają takiej "rentowności" jak wydane bezpośrdnio na naukę, ale jednak technologie wojskowe idą z czasem do cywila. Trzeba więc dopatrywać się pozytywów z tej sytuacji, jeśli z geopolitycznego punktu widzenia nie można pozwolić sobie na neutralność bądź w ogóle nie być zmilitaryzowanym.
 12. Wydaje mi się że przyjeliście fałszywe, bądź nieudowodnione stwierdzenie za fakt. Widzę taki schemat myślowy, ktoś jest "silny" to jednocześnie przeżyje wiele miesięcy na małej racji żywnościowej więc przy normalnej racji dożyje wieku matuzalemowego. Skąd przyjeliście tą korelację? Jakieś badania, czy po prostu tak na czuja? Ja rozumiem że może być poprawne jest myślenie: on jest mądry to będzie zapewne unikał niebezpieczeństw, będzie też zdrowo się odżywiał, to dożyje późnej starości. Ale może też być poprawne: on jest mądry to i odpowiedzialny i honorowy, w razie wojny będzie czynnie bronił ojczyzny. A co np. z genami? Czy długowieczność ma zależeć jedynie od sposobu życia i "sprytu"?
 13. Inny możliwy wniosek, to że przebywanie w klimacie umiarkowanym i jedzenie z tegoż przedłuża życie mężczyznom, w porównaniu do klimatu suchego, pustynnego. Czytając tytuł to pomyślałem że znaleźli reprezentatywną grupę która przeżyła obóz koncentacyjny jak np. prof. Bartoszewski i stąd wniosek o długowieczności, ale tu chodzi o przeżycie wojny, dla mnie słowo holocaust ma nieco inny wydźwięk.
 14. S'il vous plait, tu macie francuskie zdjęcia po polsku: http://www.joemonster.org/art/24263/O_tym_jak_Francuz_w_domu_zbudowal_samolot
×
×
 • Create New...