Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

megawebmaster

Users
 • Content Count

  23
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About megawebmaster

 • Rank
  Fuks

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem
 1. A Motorola odpowiedziała niemalże przepięknym zanadobne, kiedy zastanawiała się czy wypuścić aktualizację systemu dla Milestone'a... Amerykanie, ale mnóstwo inteligentnych ludzi tam pracuje, niech zapamiętają, żeby dbać o klienta, to klient zadba o markę, z której jest zadowolony. Raczej proste?
 2. O wiele lepiej przemawia "zakłócające" niż "interferujące", ewentualnie można byłoby poprawić na "małe zakłócające" (ostatecznie z francuskiego to znaczy "przeszkadzać", z angielskiego "kolidować", "ingerować", więc tłumaczenie jest dobre). Mnie osobiście ciekawi czy po wstrzyknięciu takiego siRNA komórka nie jest "uszkodzona" na dłużej niż tylko podmiana materiału genetycznego - skoro jest brak reakcji immunologicznej to co usunie ten bloker reakcji?
 3. Raczej po prostu policzyli. Inaczej jak by zmierzyli czas tego wolniejszego lasera (100 attosekund)? Ewentualnie skorzystali z atomowego odmierzania czasu (chyba nie tak dawno tutaj pisano o glinie [tak na moją pamięć ], jako najlepszym pierwiastku do odmierzania czasu).
 4. @Jurgi - nie, nie zwolniłyby. Zwyczajnie obydwa wątki byłyby wykonywane przez jeden procesor na przemian, ewentualnie jeden byłyby zawieszony do czasu wywołania (ten do zarządzania pamięcią). Właściwie w obu przypadkach by delikatnie przyspieszyło, ale dla wielowątkowych procesorów bardzo wyraźnie (podkreślam: wielowątkowych, np. Pentium 4 już oferowało Hyper Threading, dzisiejszy Simultaneous Multi Threading)
 5. Ktoś chce mieć Firefoksa i dużo miejsca? A proszę bardzo: zestaw dodatków: Fission, Tree Style Tab i Hide GUI Bars i dostosowujesz dosłownie co chcesz i jak chcesz P.S. Nie radzę używać najnowszego Tree Style Tab, ponieważ coś jest skopane. Wersja działająca: 0.8.2009102801 (szukać na samym dole strony, jest coś w stylu wszystkie/poprzednie wersje)
 6. Tyle, że niekoniecznie będą to koszty wyższe w perspektywie czasu. Od momentu przejścia na Open Source i trzymania się jednej dystrybucji kosztów będzie ubywać, bo pracownicy już będą znali, bo admini też będą lepiej się orientować, będzie potrzeba mniej wsparcia technicznego i mniej kursów doszkalających... Wszystko będzie z czasem tańsze w utrzymaniu. A to, że przy przejściu z jednego systemu na drugi są koszta - no cóż, przy wprowadzaniu programów o zamkniętym kodzie źródłowym tak samo trzeba było przeprowadzić szkolenia dla pracowników i jakoś nikt tak nad tym nie płakał...
 7. A mi nie podoba się zastosowanie kalki językowej "w realu" w artykule na tak poważnym serwisie, który (byłem naprawdę bardzo zdziwiony) wyjątkowo dba o poprawność językową. O wiele ładniej byłoby gdyby zamiast słów użyć
 8. Częstotliwość określa jak szybko tranzystor może zmienić swój stan (a dokładniej - ile razy może zmienić stan w ciągu jednej sekundy), więc szybkość poruszania się elektronów nie ma z tym żadnego związku. Reakcja substancji, jest reakcją substancji, a nie szybkością przekazywania energii (w tym wypadku pod postacią elektronów). Co do częstotliwości, która nie ma wpływu - a czy uważasz, że mając 100 MB pamięci podręcznej (powiedzmy, że 10 MB L1 cache, i 90 MB L2) i 100 MHz procesor otrzymałbyś większą wydajność niż procesor 3 GHz i 6 MB L2 oraz (z tego co pamiętam) 64 kB L1? Nie. Jeszcze mam jedno pytanie do Czesia - co masz na myśli mówiąc optymalizacje AMD i częstotliwość Intela? Bo osobiście nie widzę w tym najmniejszego sensu - obie konstrukcje są zgodne z x86 i co najdziwniejsze - dość do siebie podobne (myślę o Core i7 oraz Phenomach 2)
 9. Częstotliwość procesora nie ma związku z szybkością poruszania się elektronów. Zwyczajnie szybsze poruszanie się ładunku elektrycznego będzie miało wpływ na czas, jaki jest potrzebny na dotarcie informacji z jednego punktu do drugiego, więc skróci się czas oczekiwania np. na dane z pamięci podręcznej procesora
 10. Różnica jest taka, że Microsoft wykorzystywał sporny kod do zapisywania, a nie do zapisu, czyli prawdopodobnie pewne operacje na drzewie XML wykorzystywały patent firmy i4i, a sam dokument - nikt nie wie jak jest skonstruowany dokładnie Oczywiście oprócz MS.
 11. Ja jedynie dorzucę, że niedawno był tutaj artykuł o sposobach przenoszenia się wirusa HIV. I nie jest to samodzielne "chodzenie" z jednego miejsca w drugie.
 12. Rzeczywiście bardzo ciekawa koncepcja na konstrukcję procesorów przyszłości. Ja mam tylko nadzieję, że wraz z wprowadzeniem procesorów przyszłości zmieni się architektura obecnych procesorów (mam na myśli przejście z CISC na RISC, np. na ARM) Co ciekawe dzięki temu zostanie zaoszczędzone mnóstwo energii. Problemem może być jedynie samo wytworzenie tego typu elementów i działanie czujników. Poza tym nie uwierzę, że ten "tranzystor" mógłby być 4-ro krotnie mniejszy od obecnych wytwarzanych w CMOS, skoro musi być tam zupełnie inna konstrukcja - rozgałęziający się tunelik, na początku coś inicjującego przepływ SPW, a na końcach rozgałęzień - odpowiednie czujniki wraz z tłumikami fali. Mimo wszystko bardzo podoba mi się takie spojrzenie.
×
×
 • Create New...