Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Recommended Posts

Microsoft chyba postanowił nadrobić stracony czas i poważnie zabrać się za rywalizację na rynku przeglądarek internetowych. Od kilku dni przedstawiciele koncernu coraz częściej wspominają o Internet Explorerze 9, a Ray Ozzie, główny architekt oprogramowania, zapowiedział, że IE9 będzie najlepszą przeglądarką dla Windows. Ma on być nowoczesnym, zgodnym ze standardami programem.

Powoli odkrywane są kolejne szczegóły dotyczące nowej przeglądarki Microsoftu. Wiadomo już, że wydajnością przetwarzania JavaScript ma ona co najmniej dorównywać przeglądarkom Chrome i Safari. Z kolei Steven Sinofsky, który kieruje wydziałem odpowiedzialnym za Windows i Windows Live zdradził, że IE9 będzie wykorzystywał GPU do renderowania tekstu i grafiki. Ponadto do przyspieszenia CSS, DHTML i JavaScriptu zostanie użyty interfejs Direct2D z DirectX. Podczas przeprowadzonej demonstracji Sinofsky, używając Bing Maps, pokazał, że opisywane rozwiązania przyszpieszają wyświetlanie obrazów z 14 do 60 klatek na sekundę.

IE9  ma również wspierać HTML 5 oraz CSS3.

Nie wiadomo jednak, kiedy przeglądarka trafi na rynek. Internet Explorer 8 pojawił się zaledwie 8 miesięcy temu, a więc na IE9 zapewne przyjdzie nam jeszcze poczekać. Tymczasem Google i Mozilla bez przerwy unowocześniają swoje produkty, więc Microsoft nie może liczyć na to, że w łatwy sposób chociażby zatrzyma rynkowy spadek udziałów IE.

Share this post


Link to post
Share on other sites

IE9 może w końcu przejdzie acid3 przynajmniej do połowy ;).. chociaż to będzie marny wynik jak na 2012 rok :P

 

Microsoft powinien trzymać się systemów operacyjnych zamiast rozganiać developerów po setce projektów, z których większość przegrywa z opensourcowymi odpowiednikami nawet pod względem samej jakości.

 

Puki MS nie był podzielony powstał XP czy win98 - na swoje czasy flagowe produkty..  Dziś nawet windows 7 nie przywróci im dobrego zdania wśród klientów. Marny produkt za wysoką cenę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam do Microsoftu żal o jedyną, jedną rzecz - gry pokroju saper, kierki, soliter. Dlaczego programy, które działały jeszcze na 386 nagle do działania wymagają posiadania wydajnego akceleratora i zajmują więcej miejsca niż wcześniej cały system?

W skrócie obawiam się, że "Z kolei Steven Sinofsky, który kieruje wydziałem odpowiedzialnym za Windows i Windows Live zdradził, że IE9 będzie wykorzystywał GPU do renderowania tekstu i grafiki." będzie oznaczało - "program do tego samego działania co kiedyś będzie wymagał karty GeForce 8600"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie chciałbym bym im dawać rad, bo pewnie są lepsi ode mnie w marketingu albo programowaniu, ale powinni się raczej skupić przede wszystkim na bezpieczeństwie. Nie zauważyłem znaczących opóźnień przy renderowaniu strony, więcej czasu marnuje się na ściągnięcie danych przez sieć. I tak zanim wypuszczą tą przeglądarkę w pełni wspierającą CSS3, to wyjdzie kolejna wersja CSS i nadal będą w tyle. Lepiej żeby poprawili bugi CSS2, bo dzięki nim i ok. 50% rzeszy użytkowników IE muszę rezygnować z pożytecznych rzeczy, które oferuje CSS2 i opierać się jedynie na tym co potrafi IE.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma on być nowoczesnym, zgodnym ze standardami programem.

 

IE9 może w końcu przejdzie acid3 przynajmniej do połowy ;).. chociaż to będzie marny wynik jak na 2012 rok :P

 

Według blogu http://blogs.msdn.com/ie/archive/2009/11/18/an-early-look-at-ie9-for-developers.aspx jakaś alfa kodu osiąga wynik aż (!) 32 punktów w Acid3 (IE8 jakieś 20). ;D

 

Ciekawe czy będzie korzystał z nowego silnika Gazelle, bo testy JS ma porównywalne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ray Ozzie, główny architekt oprogramowania, zapowiedział, że IE9 będzie <em>najlepszą przeglądarką dla Windows</em>.

 

juz to widze  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...