Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Bojownicy z Państwa Islamskiego wysadzili kolejny zabytek z Palmyry

Recommended Posts

Bojownicy z Państwa Islamskiego (PI) wysadzili pochodzący z II-III w. łuk triumfalny z Palmyry.

Łuk triumfalny został obrócony w pył. Zniszczyło go Państwo Islamskie - opowiada Mohammad Hassan al-Homsi, lokalny aktywista.

Wiadomość potwierdza prof. Maamoun Abdulkarim, dyrektor syryjskiej Dyrekcji Generalnej Starożytności i Muzeów (Directorate General of Antiquities and Museums, DGAM), który powiedział Reuterowi, że Palmyra nadal znajduje się pod kontrolą PI. Wg niego, bojówkarze chcą unicestwić całe starożytne ruiny, obiekt z Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Pod koniec sierpnia islamiści zniszczyli tu dwa inne obiekty: ruiny starożytnej świątyni Baalszamina (przy okazji wysadzili część kolumn z czasów rzymskich) i świątynię Bela z początku I w.


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zastanawiałem się z kim lewaki i ateiści będą walczyć jak już zlaicyzują całe państwo po wprowadzeniu między innymi programu "świecka szkoła". Ale odpowiedzi udzielili same lewaki. Z Czerskej idą silne sygnały byśmy sprowadzili tu tysiące islamistów i usunęli z Polski jej wstrętną homogeniczność. Wtedy Islam co cna wyruguje katolików. Ale ateiści będą mieć wtedy naprawdę problem. Bo islamiści z ateistami nie rozmawiają. Oni po prostu ucinają im głowy :)

  • Upvote (+1) 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Zastanawiałem się z kim lewaki i ateiści będą walczyć

Z głupotą. Ta walka nigdy się nie skończy. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trochę szkoda. Zaginęła lub uległa zniszczeniu większa część dziedzictwa ludzkości. Co jest częściowo procesem naturalnym. Jednak tym większą wartość ma to co pozostało. A tu takie wieści. Z trudem odnajdujemy pozostałości tego co ludzkość robiła tysiące lat temu. Jest to bolesna strata. Życie jednak nie stoi w miejscu.

Przede wszystkim szkodzą swoim krajom, ludzkości niejako przy okazji.

O głupocie, lewych interesach, czy wręcz celowym działaniu europejskiej kasty politycznej nie chce mi się  pisać.

Co do lewicy - taka jest lewica i prawica jacy i są  wyborcy.

Bo jak to się mówi: kto jest głupszy. Ten co jest głupi czy ten co głupiego wybiera?

Edited by thikim

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Akurat. Za Stalina walczyli z teorią Wielkiego Wybuchu
 

No niby tak, jednak jeśli chodzi o zwalczanie hipotez naukowych z pozycji ideologicznych to obie strony mają sporo do ukrycia i "wstydzenia się za".

Osobiście z lewej strony bardziej obawiam się Ethical Singularity.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Akurat. Za Stalina walczyli z teorią Wielkiego Wybuchu (można było za to dostać kulkę - https://en.wikipedia.org/wiki/Matvei_Petrovich_Bronstein - teoria przeczyła wiecznemu wszechświatowi Marksa). Więc moim skromnym zdaniem oni będą walczyli z tym, co akurat nie podoba się ich głównemu sponsorowi.

 

Stalinizm (i podobne) niewiele miały wspólnego z ateizmem - była to zamiana jednej religii na inną, a bogiem stała się "klasa robotnicza". Zresztą raczej bogiem tymczasowym, bo po jakimś czasie pewnie by się pojawił bóg osobowy (trójca Marks/Lenin/Stalin), ale czasu trochę zabrakło, żeby nowa religia całkiem dojrzała, chociaż już było blisko :)

 

Sponsor? Kto nim jest?

 

A tak w ogóle... Jezus był prawicowcem czy lewicowcem (lewakiem?)? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prawicowcem. Prawica uznaje dobro czynione INDYWIDUALNIE a nie dobro czynione na podstawie nakazów prawnych a to jest bardzo wyraźne w nauce Jezusa. Dobre uczynki mają znaczenie tylko gdy są DOBROWOLNĄ decyzją człowieka a nie są wymuszone przez państwo. Lewica zaś zawsze uważa że nie można polegać na dobrych uczynkach ludzi - trzeba ich przymusić do dzielenia się poprzez system podatków, składek itp.

Bardzo ładnie nastawienie Jezusa ukazuje przypowieść o pracownikach w winnicy. Całkowita swoboda umów o pracę. Jeden robotnik za godzinę pracy dostaje denara a inny dostaje denara za 10 godzin pracy.

To nawet w tamtym mocno kapitalistycznym społeczeństwie było bulwersujące. Przy okazji podkreślenie prawa własności w innej przypowieści.

No i wolny wybór człowieka. Odpowiedzialność za swoje czyny. To są ewidentnie znamiona prawicowe.

Wizerunek Jezusa - hipisa to produkt ostatnich kilkudziesięciu lat. Tylko że mocno kłamliwy. To był twardy człowiek, nie w miękkie szaty ubrany jak to się wtedy mówiło.

Jeśli chodzi o aspekt religijny i boski to staliznim, leninizm, ateizm i każda religia opiera się na tym samym - na wierze oraz na wskazaniu autorytetów które nam dany pogląd podadzą na tacy :)

Trochę tak jak z seksem.

Można być hetero, można być homo albo bi - pod względem seksualnym jeden pies, czuje się to samo tylko inny obiekt jest. Za to prawdziwie aseksualnych jest nie wielu. Tak samo przytłaczająca większość ateistów jest równie silnie wierząca co i np. mormoni.

Prawdziwy ateista nie będzie walczył zapalczywie o wiarę innych ludzi bo i po co? Ich problem że wierzą.

Realia są takie że poza garstką przedstawicieli homo sapiens - większość potrzebuje seksu.

Tak samo realia są takie że większość potrzebuje w coś wierzyć choćby nawet w to że nie ma Boga.

Edited by thikim
  • Upvote (+1) 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Tak samo realia są takie że większość potrzebuje w coś wierzyć choćby nawet w to że nie ma Boga.
Jako ignostyk mam to gdzieś... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...