Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Lumia 920 i Lumia 820 - nowa broń Nokii

Recommended Posts

Wczoraj Nokia zaprezentowała smartfony Lumia 920 i Lumia 820. Te wyposażone w system Windows Phone 8 urządzenia, oraz ich następcy, mają umożliwić Nokii zdobycie silnej pozycji na rynku smartfonów.

Lumia 920 korzysta z dwurdzeniowego procesora Snapdragon S4 taktowanego zegarem 1,5 GHz, 1 gigabajta pamięci RAM i 32 gigabajtów pamięci masowej. Wyposażono go też w 4,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280x768. Lumia 820 ma nieco mniejszy, bo 4,3-calowy wyświetlacz, 8 gigabajtów pamięci masowej i mniej pojemną baterię.

Jednak Nokia skupiła się nie tyle na podbijaniu specyfikacji sprzętowej, co na technologii, wyglądzie i możliwościach telefonu.

Użytkownicy Lumii będą mogli skorzystać z umieszczonego z tyłu aparatu PureView. Co prawda ma on standardową rozdzielczość 8,7 megapiksela, zatem dużo brakuje mu do 41-megapikselowego PureView z Nokii 808, jednak wykonuje on fotografie znacznie lepszej jakości. Nokia informuje, że nowy aparat rejestruje 5-10 razy więcej światła, zatem pozwoli na robienie dobrych zdjęć w złych warunkach oświetleniowych. W aparacie zastosowano też technologię stabilizacji obrazu. Z przodu znalazła się kamera o rozdzielczości 1,2 megapiksela.

Wyświetlacz smartfona skonstruowano tak, by przewijanie obrazu odbywało się bez rozmazywania. Telefon reaguje też na warunki oświetleniowe dostosowując ustawienia wyświetlacza. Z kolei sam wyświetlacz można bez problemu obsługiwać też w rękawiczkach.

Lumia 920 może być ładowana bezprzewodowo, za pomocą specjalnej maty, którą będzie oferowała Nokia. Można ją też ładować za pomocą gniazdka microUSB.

Telefony Lumia będą sprzedawane wraz z pełnymi wersjami MS Office oraz Outlooka, zą też wyposażone w opcję synchronizacji z chmurą SkyDrive.

Nokia nie zdradziła ani ceny, ani daty rynkowego debiutu urządzeń.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szkoda, Nokia wprowadza kolejną Lumię, która jest słabiej wyposażona od konkurencji, z mniej funkcjonalnym systemem niż u konkurencji za cenę wyższą niż konkurencja.

 

Jeśli marketing nie zdziała cudów to może być z nimi kiepsko.

 

[edit]

 

Już nawet n900 na dzisiejszą chwilę jest lepszym zakupem niz Lumia (funkcjonalnie i cenowo)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proponuję przejść z polskiego Lisp-a na polski interpretowany przez biomasę.

 

Cudownie, brakuje mi tu flejmów o wyższości Lispa. Zatem, lekko znudzony obowiązującym paradygmatem:

Ej, Ty! Masz coś do Lispa?

 

żartowałem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

O ile dobrze się rozeznaję, od zawsze był to ulubiony język badaczy sztucznej inteligencji. Nie wiem, czy to wina języka, czy badaczy, ale tej inteligencji jak na razie nie ma... (:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...