Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Jotgie

Users
 • Content Count

  20
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Jotgie last won the day on August 20 2020

Jotgie had the most liked content!

Community Reputation

1 Neutral

About Jotgie

 • Rank
  Fuks

Recent Profile Visitors

1213 profile views
 1. Cały czas mam nadzieję, ze zobaczę wybuch Betelgezy (ostatnio nieco przygasła). Ale naukowcy spodziewają się jej wybuchu w czasie krótszym niż ok. 100.000 lat. Wtedy będzie większa i jaśniejsza niż Księżyc! Było by to piękne widowisko!
 2. Dodam, że piwo w tamtych czasach spełniało nie tyle rolę "rozrywkową" co często konieczność, gdyż często nie było źródeł czystej wody a piwo miało właściwości bakteriobójcze i jego picie było dużo bezpieczniejsze niż wody ze źródeł! A często też... smaczniejsze!
 3. "Najbardziej interesujące są dwa symbole znajdujące się w górnym lewym rogu zbytku." - zbyteczny z(a)bytek.
 4. Za 2-3 tysiace lat to ludzi może nie będzie. Byt będzie wyłącznie inteligentną energią, falą! ja mam taki podział: wszechświat istnieje 13 mld lat Ziemia istnieje 4,5 mld lat życie na Ziemi istnieje 500 mln lat człowiek istnieje 50 tys lat cywilizacja ludzka ok. 5000 lat zaawansowana technologia stworzona przez ludzi - 200 lat co będzie za 3 tys lat?! Jak ja się urodziłem to loty w kosmos były jeszcze w sferze sci-fi. W latach 70-tych szczytem marzeń był kolorowy telewizor. W latach 80-tych marzyłem o telefonie w domu i własnym samochodzie! W latach 90-tych marzyłem, by choć raz w życiu polecieć samolotem. Dzisiaj? 10 razy leciałem samolotem, posługuję się komputerem i smartfonem, z którego mogę z każdego zadupia Europy (i prawie świata) do mamy z życzeniami światecznymi! Samochód jest zwykłym narzędziem pracy, a na ścianie wisi 65" kolorowy płaski telewizor. I jedynie PiS mnie wku#%@$!
 5. Średnio może. Pamiętam, że jakiś czas temu pisano, że zdarzył się w GB dzień, w którym 100% energii pochodziło ze źródeł odnawialnych. Przy spalaniu - jest! Jak spalę w piecu liście czy siano to nie będzie CO2? Pomyliły Ci się procesy - spalanie z produkcją biogazu.
 6. Ok. Ale dla porównania, chciałbym za ten sam okres poznać takie same dane tych, co palą "normalne" papierosy! Wtedy można by wysnuć jakiś racjonalny wniosek. A tak to tylko suche liczby. A może w tym czasie tyle samo osób np. zmarło z powodu nadużywania cukru? A może tyle samo osób uszkodziło płuca w rolnictwie z powodu wydzielania amoniaku od zwierząt gospodarskich?
 7. Ale jaki wpływ będzie miało na klimat? Pozytywny czy negatywny? Powstrzyma ocieplanie się klimatu czy przyspieszy? Zabrakło paru słów.
 8. To serwis naukowy a nie ONET! Informacja musi być obiektywna i naukowa. A "naukowo" to nie sól niszczy drogi i nie jest przyczyną rdzewienia samochodów tylko woda, która ta sól zatrzymuje! Woda zatrzymywana w porach nawierzchni drogowej zamarza i powstały lód zwiększając objętość ją rozsadza. Przy założeniu, że gdyby nie było mrozów można wsypać kilo soli na 1 m2 i jezdnia się nie zniszczy, gdyż sól nie wchodzi w reakcję z żadnym z materiałów zawartych w nawierzchni!
 9. A ja myślę, że chorobę Alzheimera ma się od zbyt rzadko robionej kupy! A tak poważnie - Kopalnio Wiedzy! Miałem Was za poważny portal!
×
×
 • Create New...