Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Jotgie

Users
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Jotgie last won the day on October 1 2019

Jotgie had the most liked content!

Community Reputation

0 Neutral

About Jotgie

 • Rank
  Fuks

Recent Profile Visitors

602 profile views
 1. Za 2-3 tysiace lat to ludzi może nie będzie. Byt będzie wyłącznie inteligentną energią, falą! ja mam taki podział: wszechświat istnieje 13 mld lat Ziemia istnieje 4,5 mld lat życie na Ziemi istnieje 500 mln lat człowiek istnieje 50 tys lat cywilizacja ludzka ok. 5000 lat zaawansowana technologia stworzona przez ludzi - 200 lat co będzie za 3 tys lat?! Jak ja się urodziłem to loty w kosmos były jeszcze w sferze sci-fi. W latach 70-tych szczytem marzeń był kolorowy telewizor. W latach 80-tych marzyłem o telefonie w domu i własnym samochodzie! W latach 90-tych marzyłem, by choć raz w życiu polecieć samolotem. Dzisiaj? 10 razy leciałem samolotem, posługuję się komputerem i smartfonem, z którego mogę z każdego zadupia Europy (i prawie świata) do mamy z życzeniami światecznymi! Samochód jest zwykłym narzędziem pracy, a na ścianie wisi 65" kolorowy płaski telewizor. I jedynie PiS mnie wku#%@$!
 2. Średnio może. Pamiętam, że jakiś czas temu pisano, że zdarzył się w GB dzień, w którym 100% energii pochodziło ze źródeł odnawialnych. Przy spalaniu - jest! Jak spalę w piecu liście czy siano to nie będzie CO2? Pomyliły Ci się procesy - spalanie z produkcją biogazu.
 3. Ok. Ale dla porównania, chciałbym za ten sam okres poznać takie same dane tych, co palą "normalne" papierosy! Wtedy można by wysnuć jakiś racjonalny wniosek. A tak to tylko suche liczby. A może w tym czasie tyle samo osób np. zmarło z powodu nadużywania cukru? A może tyle samo osób uszkodziło płuca w rolnictwie z powodu wydzielania amoniaku od zwierząt gospodarskich?
 4. Ale jaki wpływ będzie miało na klimat? Pozytywny czy negatywny? Powstrzyma ocieplanie się klimatu czy przyspieszy? Zabrakło paru słów.
 5. To serwis naukowy a nie ONET! Informacja musi być obiektywna i naukowa. A "naukowo" to nie sól niszczy drogi i nie jest przyczyną rdzewienia samochodów tylko woda, która ta sól zatrzymuje! Woda zatrzymywana w porach nawierzchni drogowej zamarza i powstały lód zwiększając objętość ją rozsadza. Przy założeniu, że gdyby nie było mrozów można wsypać kilo soli na 1 m2 i jezdnia się nie zniszczy, gdyż sól nie wchodzi w reakcję z żadnym z materiałów zawartych w nawierzchni!
 6. A ja myślę, że chorobę Alzheimera ma się od zbyt rzadko robionej kupy! A tak poważnie - Kopalnio Wiedzy! Miałem Was za poważny portal!
 7. Jakieś 3-4 lata temu czytałem niemal identyczny artykuł. I jak na razie kawa jest! Ja nie przeżyłbym bez kawy!
 8. Mało kto wie, że piramidy budowano w... lesie. Dopiero później teren ten "się wysuszył".
 9. Ktoś za ok. milion lat znajdzie kości człowieka, zaatakowanego przez krokodyla i powie: "Milion lat temu remu krokodyle polowały na ludzi"! Czy tu czasami nie zachodzi podobny przypadek? Wiadomo, że pterodaktyle przemieszczały się także nad morzami. Któryś wpadł a rekin go dorwał. Reasumując uważam, że tytuł jest trochę nadużyciem faktów. Zresztą tekst też...
 10. A Polska - rzeź świń. Na jedno wychodzi bo i renifery i świnie to zwierzęta hodowlane.
 11. Cyt: "Najtańszą metodą jest wykorzystanie elektrowni szczytowo-pompowych, które w okresach nadmiaru energii pompują wodę do położonego wyżej zbiornika, a gdy jest ona potrzebna, woda jest zrzucana niżej, generując energię. Sposób ten sprawdza się jednak w regionach górzystych" - elektrownia szczytowo - pompowa w Żydowie na Pomorzu (pomiędzy Bobolicami a Polanowem) nie znajduje się w regionie górzystym choć teren jest "mocno" pagórkowaty! Myślę, że w Polsce sporo by znalazł takich miejsc nie tylko w górach. Teraz (chwilowo) znajduję się służbowo w Ujściu (niedaleko Piły) - góry są tu takie, że z powodzeniem można by taką elektrownię wybudować wykorzystując wodę z Noteci.
×
×
 • Create New...