Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Jotgie

Users
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Jotgie

 1. Jotgie

  Bakteryjne łatanie dróg

  To serwis naukowy a nie ONET! Informacja musi być obiektywna i naukowa. A "naukowo" to nie sól niszczy drogi i nie jest przyczyną rdzewienia samochodów tylko woda, która ta sól zatrzymuje! Woda zatrzymywana w porach nawierzchni drogowej zamarza i powstały lód zwiększając objętość ją rozsadza. Przy założeniu, że gdyby nie było mrozów można wsypać kilo soli na 1 m2 i jezdnia się nie zniszczy, gdyż sól nie wchodzi w reakcję z żadnym z materiałów zawartych w nawierzchni!
 2. Jotgie

  Zła higiena jamy ustnej przyczynia się do choroby alzheimera?

  A ja myślę, że chorobę Alzheimera ma się od zbyt rzadko robionej kupy! A tak poważnie - Kopalnio Wiedzy! Miałem Was za poważny portal!
 3. Jotgie

  Kawie grozi wyginięcie

  Jakieś 3-4 lata temu czytałem niemal identyczny artykuł. I jak na razie kawa jest! Ja nie przeżyłbym bez kawy!
 4. Jotgie

  Sahara zazielenia się co 20 000 lat

  Mało kto wie, że piramidy budowano w... lesie. Dopiero później teren ten "się wysuszył".
 5. Jotgie

  Kiedy rekiny polowały na pterodaktyle...

  Ktoś za ok. milion lat znajdzie kości człowieka, zaatakowanego przez krokodyla i powie: "Milion lat temu remu krokodyle polowały na ludzi"! Czy tu czasami nie zachodzi podobny przypadek? Wiadomo, że pterodaktyle przemieszczały się także nad morzami. Któryś wpadł a rekin go dorwał. Reasumując uważam, że tytuł jest trochę nadużyciem faktów. Zresztą tekst też...
 6. Jotgie

  Norwegia planuje rzeź reniferów

  A Polska - rzeź świń. Na jedno wychodzi bo i renifery i świnie to zwierzęta hodowlane.
 7. Jotgie

  Sprężone powietrze stanie się akumulatorem przyszłości?

  Cyt: "Najtańszą metodą jest wykorzystanie elektrowni szczytowo-pompowych, które w okresach nadmiaru energii pompują wodę do położonego wyżej zbiornika, a gdy jest ona potrzebna, woda jest zrzucana niżej, generując energię. Sposób ten sprawdza się jednak w regionach górzystych" - elektrownia szczytowo - pompowa w Żydowie na Pomorzu (pomiędzy Bobolicami a Polanowem) nie znajduje się w regionie górzystym choć teren jest "mocno" pagórkowaty! Myślę, że w Polsce sporo by znalazł takich miejsc nie tylko w górach. Teraz (chwilowo) znajduję się służbowo w Ujściu (niedaleko Piły) - góry są tu takie, że z powodzeniem można by taką elektrownię wybudować wykorzystując wodę z Noteci.
×