Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Użytkownik może usunąć IE z Windows 7

Recommended Posts

W blogu aeroxperience pojawiła się informacja, że możliwe jest usunięcie dużej części Internet Explorera 8 z systemu Windows 7. Autorom wpisu udało się tego dokonać w wersji build 7048 najnowszego OS-u Microsoftu. Wydaje się, że dokonane przez nich zmiany umożliwiają wykasowanie z komputera pliku iexplore.exe, a więc po ich przeprowadzeniu uruchomienie przeglądarki nie jest możliwe. Jednocześnie nie zostały zaburzone żadne funkcje systemu, do działania których konieczna jest obecność IE.

Żeby usunąć IE8 należy wejść do Panelu Controlnego (Control Panel), następnie wybrać "All Control Panel Options", kliknąć na "Programs and Features" i po lewej stronie kliknąć na "Turn Windows Features On or Off". Po załadowaniu listy znajdujemy na niej Internet Explorera 8 i odznaczamy pole wyboru. Restartujemy system, dokonujemy konfiguracji i znowu restartujemy.
Ikony dotyczące IE pozostaną w systemie, ale w "Set Program Defaults" już nie znajdziemy IE, Windows nie zwróci uwagi, że go nie ma, a z katalogu IE zniknie plik iexplore.exe.
Teraz pozostaje nam czekać na reakcję urzędów regulujących rynek, by przekonać się, czy taka możliwość usunięcia przeglądarki z systemu je zadowoli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polecam zmienić tytuł wiadomości - IE może być usunięte, a nie zostało usunięte z Windows 7. Tytuł wprowadza troszkę w błąd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tytuł wprowadza troszkę w błąd.

 

Taki już urok mediów  ;D  A tak, żeby zupełnie nie było nie na temat, dodam, że sporo piszecie na temat Windows 7 i związanych z nim technologii. Często też o Explorerze i mimo że jest to wersja beta przeglądarki to jednak warto zaznaczyć że kopalnia nie działa na niej najlepiej  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Urok urokiem, lecz w moim mniemaniu Kopalnia Wiedzy nie musi wcale wzbudzać sensacji tytułem newsa. Ważniejsze w mojej opinii jest rzetelne przekazywanie wiedzy, bądź sygnalizowanie pewnych zagadnień krótkimi notkami. Co administracja z moimi "użalaniami" zrobi to już inna kwestia :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

a tak na temat ;)

 

powtórzę się i napiszę jeszcze raz: jak cwaniaki ściągniecie FF czy Operę po formacie jeżeli będziecie mieli swojego wspaniałego IE - free Windowsa, hm?

 

i po grzyba w ogóle usuwać IE? dla zasady bo MS jest zły?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekaw jestem, co teraz zrobią te wszystkie Komisje Europejskie, Opery i inne Firefoksy. Moim zdaniem, będą naciskali nie tyle na to, żeby IE można było usunąć, ale na to, by ich przeglądarki były dołączone do Windy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po co oni skomplikowali tak cały system.

To samo jest z Vistą, by cokolwiek poprzestawiać, trzeba się namęczyć z małymi literkami pozlewanymi w niejasne słowa. Nie można było zrobić intuicyjnych ikonek?

Share this post


Link to post
Share on other sites
powtórzę się i napiszę jeszcze raz: jak cwaniaki ściągniecie FF czy Operę po formacie jeżeli będziecie mieli swojego wspaniałego IE - free Windowsa, hm?

Normalnie, w wierszu poleceń (czy też w power shellu) przez ftp z serwera mozilli  8)

 

Fajnie że będzie można odinstalować IE. Wydaje mi się jednak, że silnik w takim wypadku nie jest usuwany:

Jednocześnie nie zostały zaburzone żadne funkcje systemu, do działania których konieczna jest obecność IE

Chyba że to rozwiązali jakoś inaczej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

 • Similar Content

  • By KopalniaWiedzy.pl
   Coraz więcej osób porzuca Windows XP. Leciwy system operacyjnych stracił w grudniu 2,4 punktu procentowego rynku i obecnie jest używany przez 46,52% komputerów. Strata jest niemal tak duża, jak w październiku, gdy udziały Windows XP spadły o 2,5 pp. Pomiędzy wrześniem a grudniem system stracił 11% użytkowników, a jego rynkowe udziały zmniejszyły się o 6 punktów procentowych. Tymczasem pomiędzy majem a sierpniem strata wyniosła 8,5% użytkowników czyli 3,4 punktu procentowego. Widoczne jest zatem wyraźne przyspieszenia odchodzenia od Windows XP.
   Większość użytkowników rezygnuje z tego systemu na rzecz Windows 7. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy udziały platformy Microsoftu nie zmieniły się i pozostają na poziomie 92,23%. W tym samym czasie o 0,1% spadły udziały Macintosha i o tyle samo wzrosła popularność Linuksa. W dłuższej perspektywie widać jednak niewielki, chociaż nie jest on stały, spadek rynkowych udziałów Windows oraz wzrost Macintosha i Linuksa. W lutym 2001 roku Windows mógł pochwalić się 93,61% udziału w rynku. Do Macintosha należało wówczas 5,42% (obecnie 6,36%), a do Linuksa 0,96% (obecnie 1,41%).
   Windows XP wciąż jest najpopularniejszym systemem operacyjnym. Należy do niego 46,52% rynku. Szybko dogania go jednak Windows 7 (36,99%).
  • By KopalniaWiedzy.pl
   Microsoft zaprezentował materiał wideo, z którego wynika, iż system Windows 8 może uruchamiać się nawet w ciągu kilkunastu sekund. W porównaniu z Windows 7 czas startu nowego OS-u będzie krótszy - w zależności do konfiguracji - o 30-70 procent.
   Inżynierowie Microsoftu osiągnęli to stosując pewną sztuczkę. Otóż podczas zamykania systemu do pliku hibernacyjnego nie jest zapisywana cała zawartość pamięci. System zapisuje tylko sesje użytkownika oraz minimum informacji o stanie jądra. Sesja nie jest wyłączana, a hibernowana. Następnie podczas startu następuje dekompresja pliku i odczytanie z niego danych.
   Największe oszczędności osiągną użytkownicy interfejsu UEFI. Jest on bowiem nowocześniejszy od BIOS-u, a jego kod lepiej zoptymalizowano. Microsoft zapewnia, że nowy sposób startu będzie zauważalny dla użytkowników każdego komputera, a na maszyna z UEFI korzystających z szybkich dysków SSD różnica jest „dramatyczna".
    
   http://www.youtube.com/watch?v=9ia3zBs42cc
  • By KopalniaWiedzy.pl
   Producent oprogramowania antywirusowego Avast ostrzega, że komputery z systemem Windows XP stały się „rezerwatem" dla szkodliwego oprogramowania. Zdaniem czeskiej firmy liczba maszyn z Windows XP zainfekowanych rootkitami jest nieproporcjonalnie duża w stosunku do udziału systemu w rynku.
   Avast Software przeanalizowała dane z 600 000 pecetów z systemem Windows. Obecnie do Windows XP należy około 58% rynku systemów firmy Microsoft. Jednocześnie maszyny z Windows XP stanowią aż 74% komputerów z Windows zainfekowanych rootkitami. Znacznie bezpieczniejszy pod tym względem jest system Windows 7. Jego udziały w rynku komputerów z systemem Microsoftu wynoszą 31%, ale udziały wśród komputerów zarażonych rootkitami to jedynie 12%.
   Rootkity stały się w przeciągu ostatnich lat codziennością w świecie IT. Stanowią one bardzo ważną część najbardziej zaawansowanych ataków. Szczególnie popularne są wśród twórców botnetów, gdyż pozwalają ukryć przed użytkownikiem fakt, że ich komputer został zarażony innym szkodliwym kodem.
   Zdaniem Avasta przyczynami tak dużej dysproporcji w infekcjach pomiędzy Windows XP a Windows 7 są z jednej strony olbrzymia liczba pirackich kopii tego pierwszego oraz lepsze mechanizmy zabezpieczające ten drugi system.
   Z danych Avast Software wynika, że około 33% użytkowników Windows XP korzysta z wersji z SP2 lub wcześniejszych. A to oznacza, że nie instalują oni łat udostępnianych przez Microsoft. Koncern z Redmond zakończył wsparcie dla Windows XP SP2. Obecnie łaty mogą pobierać użytkownicy Windows XP SP3. Jednak co trzeci posiadacz Widnows XP nie zainstalował SP3 gdyż posiada piracką kopię systemu i obawia się instalowania Service Packa 3.
   Specjaliści zalecają użytkownikom Windows XP zainstalowanie SP3 lub przejście na system Windows 7, najlepiej jego 64-bitową wersję. 
  • By KopalniaWiedzy.pl
   Fujitsu ogłosiło powstanie najmniejszego peceta z Windows 7. Urządzenie F-07C to smartfon z systemem Windows 7. Japońska firma zdecydowała się zatem na zainstalowanie pecetowego systemu Windows 7, a nie przeznaczonego dla urządzeń przenośnych Windows Phone.
   F-07C korzysta z procesora Intel Atom, pakietu MS Office Personal 2010 i przeglądarki Internet Explorer 9. Użytkownik może za pomocą pojedynczego naciśnięcia klawisza przełączać się pomiędzy trybem telefonu komórkowego i peceta, dzięki czemu smartfon staje się bardziej elastycznym urządzeniem.
   Smartfon o wymiarach 125x61x20 milimetrów waży wraz z baterią 218 gramów. Wyposażono go w 4-calowy wyświetlacz dotykowy SVGA (1024x600 pikseli), 5-megapikselową kamerę i gigabajtową pamięć operacyjną.
   W trybie Windows 7 urządzenie może pracować bez ładowania baterii przez 2 godziny.
  • By KopalniaWiedzy.pl
   Microsoft przypomniał, że Windows XP będzie wspierany jeszcze przez mniej niż trzy lata. Wczoraj na oficjalnym blogu Windows ukazał się wpis: Od dzisiaj do wygaśnięcia wsparcia dla Windows XP pozostało 1000 dni. Windows XP służył nam dobrze, ale 10 lat po jego premierze świat się zmienił. Czas odesłać Windows XP na emeryturę i przesiąść się na Windows 7 by skorzystać z innowacji, które zaszły w ciągu ostatniej dekady w dziedzinie bezpieczeństwa, wydajności oraz użyć bardziej naturalnego, intuicyjnego interfejsu - napisał Erwin Visser, menedżer w zespole Windows Commercial Marketing.
   Dotychczas Microsoft sprzedał 400 milionów kopii Windows 7, co rzeczywiście pozwala firmie stwierdzić, że czas na zmiany. Jednocześnie liczba użytkowników Windows XP wciąż jest bardzo duża. Z danych Net Applications dowiadujemy się, że systemu tego używa 51% posiadaczy komputerów. To niemal dwukrotnie więcej niż jest użytkowników Windows 7.
   Być może jednak warto poczekać z decyzją o zmianie systemu. Niewykluczone, że na początku przyszłego roku Microsoft zaprezentuje wersję beta Windows 8, a jeśli tak się stanie, to pełna wersja systemu może trafić do sprzedaży pod koniec roku 2012, zatem będzie do kupienia wcześniej niż wygaśnie wsparcie dla Windows XP.
×
×
 • Create New...