Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
l_smolinski

No dobra, kto wygra wybory do sejmu najbliższe?

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.01.2024 o 10:02, Maximus napisał:

Argument "rosyjskich onuc" tak chętnie stosowany od kilku lat przeciwko przeciwnikom politycznym. Kolega daje się na to łapać? I od razu plusik od 3grosze/komentarz. To chyba o czymś świadczy? ;)

Wydaje mi się, że wpływy rosyjskie  mogą być we wszystkich partiach. Ci po prostu się z tym nie kryli wystarczająco dobrze, to ich wyłapali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 15.01.2024 o 12:27, Velorum napisał:

Moim skromnym zdaniem powinni mieć akronim OMZGMwN. Pewnie rozkminisz, bo

Przy okazji tak z ciekawości, można prosić o jakąś dodatkową wskazówkę? Bo może Wilk się domyślił, ale ja ile razy się za to zabieram, to mi przychodzi do głowy coś w stylu "Ośrodek Monitorowania Zachowań Gnębienia Mniejszości w Niderlandach"  (a dokładniej nie Niderlandach tylko pewnym innym kraju na literę N, który akurat z tym "gnębieniem" sobie całkiem zdrowo "poszalał" w ub. wieku z inspiracji pewnego austriackiego malarza).
W każdym razie tak czy siak, ewidentnie pudło...

Edytowane przez darekp
  • Dzięki! (+1) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W sprawie rozliczeń.

Tak to tu zostawię. To jest niezły combos. Podobno 150 dyplomów MBA zostało tam sfałszowanych dla prominentnych działaczy PiS - w tym w kierownictwie. Rektor Paweł Cz. jest w trakcie aresztu wydobywczego - idzie na współprace. Za posługiwanie się sfałszowanymi dokumentami są fajne paragrafy. Co istotne ci idioci potrzebowali ich, aby zasiadać w różnych radach nadzorczych. Każda spółka skarbu państwa będzie mogła żądać zwrotu całego wynagrodzenia, prokuratura ma ich na widelcu. Obajtek też miał podobno sfałszowany dyplom MBA, co podobno też rektor już to potwierdził. Jeżeli uda się odebrać kasę, którą nielegalnie wyssali ze ssp, to będzie naprawdę coś. B-) 

Podobno Konfederacja też przyciśnięta:
 

 

Edytowane przez l_smolinski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest, że jak ktoś jest złapany w Polsce za szpiegostwo na rzecz Rosji to najczęściej ma legitymacje Konfederacji?
 

 

 

Rozliczenia PiS komuny idą dość powoli, wiadomo tryby admiracyjne w Polsce są jakie są. Na pocieszenie jest prawomocny wyrok bezwzględnego więzienia 3 miesięcy  dla tego zwyrodnialca z PiS:
 

 

  • Zasmucony 1
  • Pozytyw (+1) 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wygrało PO, ponieważ każdy głosował ze strachu. 

 To jest bardzo przykra sytuacja. Obecnie widzę pogłębiający się zamordyzm. Smutno mi gdy patrzę na flore czy faunę. Tak wiele można by zmienić na lepsze; przecież kiedyś było inaczej. Wierzę, że wielcy filozofowie są: nie studiuje się tych latami. Oni byli młodzi. 

Wierzę też, że przyroda wymiera przez działalność człowieka. Powinno się kłaść nacisk na walkę z antropocentryzmem. To nie człowiek a ludzie i zwierzęta wraz z roślinami są władcami tego świata. 

 Nawet jeśli ktoś to wie i może to zmienić, to inny zaprotestuje. 

W dniu 19.04.2024 o 08:33, l_smolinski napisał:

Jak to jest, że jak ktoś jest złapany w Polsce za szpiegostwo na rzecz Rosji to najczęściej ma legitymacje Konfederacji?
 

 

Mniej takich spraw w mediach i mniej polipów, kurzajek, pryszczy. To tzw. koło zamachowe. Oddziaływuje na Ciebie tak jak prawdziwa wokanda. Tak samo też niszczy. 

Edytowane przez czernm20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Trybiki administracji państwowej coś słabo działają. Natomiast z inicjatyw obywatelskich coś tam się rusza. Patryk Jaki stanie na ławie oskarżonych, ale to nie prokurator będzie oskarżał:
 

 

Edytowane przez l_smolinski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety część konfederacji, to przydupasy PiS. Zapowiadało się inaczej, ale Konfa to przybudówka PiS. Nic z tego nie będzie. Mimo, że postulowali rozliczenie pegasusa.

https://twitter.com/Bob57PL/status/1806599362270613527/photo/1



Inercja jest taka, że duże partie wchłaniają małe, jeżeli te wchodzą w komitywę z dużymi. Wygląda na to że duopol PO i PIS będzie trwał jeszcze bardzo długo.

 

  • Negatyw (-1) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, l_smolinski napisał:

Niestety część konfederacji, to przydupasy PiS. Zapowiadało się inaczej, ale Konfa to przybudówka PiS. Nic z tego nie będzie. Mimo, że postulowali rozliczenie pegasusa.

https://twitter.com/Bob57PL/status/1806599362270613527/photo/1



Inercja jest taka, że duże partie wchłaniają małe, jeżeli te wchodzą w komitywę z dużymi. Wygląda na to że duopol PO i PIS będzie trwał jeszcze bardzo długo.

 

Konfederacja jest z totalitaryzmem na sposób komunistyczny. Mao Tse Tung jest ikoną Korwina-Mikkego a sam koncept monarchii to komunistyczny kult jednostki. Niejednokrotnie słyszałem, jak Korwin-Mikke mówił, że chciałby zostać Naczelnikiem Państwa, tak jak zrobiła to socjalistyczna sanacja (PPS) i socjalistyczna partia w Niemczech. Hitler zastąpił Pruskiego Cesarza a sam Piłsudski zastąpił Króla z czasów I RP. Socjaliści głosili rozłam ze Stolicą Apostolską. 

W tak zwanej aferze lustracyjnej, w której brał udział Korwin-Mikke nie chodziło, o to aby ukarać UBeków. Dać tylko przykład, że ten totalitaryzm trzeba zastąpić reżimem i zamordyzmem z jeszcze większą werwą. 

Nie wspomnę o tym, że w II RP najczęściej za niesubordynacje; zdradę... groziła kara śmierci i sąd. 

Zobacz, pisał Król Kohelet: nihil novi sub sole. Nie ma nic nowego pod Słońcem, a to co było już jest. A nawet więcej, bo robią karykaturę ś.p. Marszałka Józefa Piłsudskiego w postaci tego Korwina-Mikkego, co wcale mi się nie podoba. 

Dziwne, że nie chcesz o tym wspomnieć, skoro jesteś omniscentną istotą jak mniemam. Ja nie jestem omniscentną istotą. 

Konfederacja nie jest przybudówką PiS, ale na HBO widziałem dokument o SCS-Zintegrowanej Platformie Analitycznej. Jest to już dawno planowane, np. szczytywanie naczyń w sygnalizacji świetlnej, telemetria, przed tym ostrzegali polscy policjanci. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
34 minuty temu, czernm20 napisał:

Konfederacja jest z totalitaryzmem na sposób komunistyczny. Mao Tse Tung jest ikoną Korwina-Mikkego a sam koncept monarchii to komunistyczny kult jednostki. Niejednokrotnie słyszałem, jak Korwin-Mikke mówił, że chciałby zostać Naczelnikiem Państwa, tak jak zrobiła to socjalistyczna sanacja (PPS) i socjalistyczna partia w Niemczech.

Korwin został skutecznie wymiksowany z konfederacji. Tam już ktoś inny stery trzyma. Ideologie przemijają i wracają (wszystko to cykle), ale tutaj oni są w innej fazie teraz. Więc sory ta analiza jest spóźniona. 
Obecnie w tym kontekście w konfie trwa dostosowywanie ideologii do potrzeb suwerena, tak aby było można go przekonać  zręcznie (okłamać?). Konfederacja albo podzieli los innych przystawek jak psl czy lewica, albo wybije się na inność. Wydawało mi się, że próbowali postawić na inność i konsekwencje. Tu cały mit o konsekwencji konfederacji się rozmył. Elektorat pewnie to przełknie, ale co niektórym zapaliła się lamka ostrzegawcza i nie pójdą głosować po prostu na nikogo. Podobnie ma się sytuacja u Hołowni. 

Jest czy nie jest przybudówką PiS, to nie istotne. Rozchodziło mi się raczej o to jak suweren będzie to postrzegał. Bo tutaj to on decyduje co czym jest.     

Tak, jak jeden lot na Maderę zakończył karierę Petru, tak nie ogarnięcie swojej wieruszki może zakończyć karierę Sławka Mentzena, obawiam się, że wyborcy konfy doświadczają właśnie dysonansu poznawczo percepcyjnego:
 

 

Edytowane przez l_smolinski
  • Dzięki! (+1) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, l_smolinski napisał:

Korwin został skutecznie wymiksowany z konfederacji. Tam już ktoś inny stery trzyma. Ideologie przemijają i wracają (wszystko to cykle), ale tutaj oni są w innej fazie teraz. Więc sory ta analiza jest spóźniona. 
Obecnie w tym kontekście w konfie trwa dostosowywanie ideologii do potrzeb suwerena, tak aby było można go przekonać  zręcznie (okłamać?). Konfederacja albo podzieli los innych przystawek jak psl czy lewica, albo wybije się na inność. Wydawało mi się, że próbowali postawić na inność i konsekwencje. Tu cały mit o konsekwencji konfederacji się rozmył. Elektorat pewnie to przełknie, ale co niektórym zapaliła się lamka ostrzegawcza i nie pójdą głosować po prostu na nikogo. Podobnie ma się sytuacja u Hołowni. 

Jest czy nie jest przybudówką PiS, to nie istotne. Rozchodziło mi się raczej o to jak suweren będzie to postrzegał. Bo tutaj to on decyduje co czym jest.     

Tak, jak jeden lot na Maderę zakończył karierę Petru, tak nie ogarnięcie swojej wieruszki może zakończyć karierę Sławka Mentzena, obawiam się, że wyborcy konfy doświadczają właśnie dysonansu poznawczo percepcyjnego:
 

 

Konfederacja głosi postulaty maoistyczne, bolszewickie, komunistyczne, postulaty marksistowskie i socjalistyczne. Połączenie lewicowo-prawicowych poglądów jest już opisane, czytałem o tym w książce o Gabrielu Narutowiczu zamordowanym przez katolicką endecje 16 grudnia 1922 roku. Młodziesz Wszechpolska kiedyś była wyłącznie katolicka, dzisiaj krzyczą o bogach socjalizmu modląc się doń (Hitler, Stalin). 

A jednak ja jestem pewien, że Korwinowi-Mikkemu chodzi o socjalizm, gdyż ten zwykle kończy się totalitaryzmem. Próby stworzenia totalitarnego państwa zarzucał Platonowi inny filozof, Popper. Korwin posiada wykształcenie z filozofii, wie o czym mówi i powinień brać odpowiedzialność karną za propagowanie ustrojów totalitarnych. To tłumaczy przemilczane przez Ciebie poglądy innych posłów Konfederacji. Jest komunałem, że Hegel klasyfikował ludzi na niewolników oraz Panów; abstrachując od jego poglądów na czystość rasową i nacjonalistycznych. 

 Ten Hegel jest filozofem PRLu. O takim podziale mówi Korwin-Mikke. 

 Proszę zobaczyć, jego słynne powiedzenie "na dnie oceanu żyją rurkowce", to nie aforyzm a parafraza Platona z dialogu Phileb, któremu ten Korwin-Mikke zarzuca totalitaryzm,  a ja nie zgadzam się z tym. Platon był indywidualistą, te dwie rzeczy jak indywidualizm i totalitaryzm wykluczają się. 

 Tak samo krzyczą "Hitler i Stalin naszym ..." "Roman Dmowski, wyzwoliciel Polski!", a w rzeczywistości nawiązują do praw III Rzeszy i eksterminacji początkowo mulatów, czarnoskórych a z 2014-2024 do eksterminacji imigrantów z Ukrainy. 

 Wiem, to dziwne. Tak krzyczą. 

 Dalej, takie zachowanie jest irracjonalne a także godne potępienia. Szczególnie, że akurat Roman Dmowski dał gotowe rozwiązania różnych kwestii i asymilacji społeczności koegzystujących wówczas pod zaborami. 

Screenshot_20240629_135244_Legimi e-books.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok Romanowski zatrzymany co prawda tak się zesrał, że od razu go do szpitala wysłali. Zapewne będzie się pruł za chwilę. No i tak to się będzie kulać powolutku:
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Giertych i Ziobro są prawnikami. 

 Ziobro jako były Minister Sprawiedliwości bardzo dużo wie. Jego dziadek był w WiN. 

 Szkoda zdrowia. 

 

Giertych raz jak oglądałem telewizję powiedział coś takiego, co mnie zszokowało, użył sformuowania "jest upośledzony" ale wtedy myślałem o Putinie akurat, więc sam nie wiem. 

Edytowane przez czernm20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet 2025 rok:
Wydamy 900 mld
zarobimy 600 mld
300 mld zwiększymy podatki albo pożyczymy (co oznacza spłatę i zwiększenie podatków).

Żeby zbilansować ten budżet trzeba by podnieść podatki o 50 %. Czyli np. VAT z 19 % na prawie 30 % :)
Gratuluję :)

7f084ccac93ae2-948-385-0-0-1722-701.png

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...