Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Black Mirror. Czy to już się dzieje?

Recommended Posts

Kiedy Netflix zaprezentował doskonały serial Black Mirror, wszyscy oniemieli. Fascynacja widzów mieszała się z prawdziwym strachem. W książce omówiono wszystkie odcinki i sezony serialu, kompleksowo i wyczerpująco przedstawiając powiązania między wątkami filmowymi a światem, w którym żyjemy lub żyć będziemy. Okazuje się, że nowe technologie i ich powszechność nie tylko zwiększają komfort i poprawiają jakość naszego życia, ale też zmieniają społeczeństwo, i to w wielu wymiarach: psychologicznym, politycznym, a także moralnym. Black Mirror przestaje być jedynie fikcją – w coraz większym stopniu okazuje się rzeczywistością.

Pierwsze dwa sezony Black Mirror uważam za najlepszą rzecz, jaką pokazała telewizja w drugiej dekadzie XXI wieku […]. Grasz, oglądasz, klikasz? Masz komórkę w kieszeni? Tablet przy sobie? Obchodzi Cię anonimowość w sieci? To jest serial o człowieku w zetknięciu z technologią, a więc zdecydowanie o Tobie, czytelniku tych słów.

Rafał Oświeciński, recenzent, publicysta związany z film.org.pl

Fabio Chiusi – dziennikarz, badacz kultury i polityki ery cyfrowej, ekonomista i filozof nauki. Publikował na łamach L’Espresso, La Repubblica, La lettura oraz Wired. Koordynował program PuntoZero, analizujący wpływ innowacji na proces tworzenia polityki. Członek Centro Nexa – akademickiego stowarzyszenia przy Politechnice Turyńskiej badającego społeczeństwo informacyjne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, KopalniaWiedzy.pl napisał:

Kiedy Netflix zaprezentował doskonały serial Black Mirror, wszyscy oniemieli.

Hm? Black Mirror był emitowany przez brytyjskie Channel 4 pięć lat przed Netfliksem. Dopiero po zakończeniu emisji dwóch sezonów plus jeden odcinek dwa lata później przypomniał sobie o nim Netflix i dokręcili jeszcze trzy sezony plus film interaktywny. Niestety część nowych odcinków jest już spaczona patogenną ideologią oraz są nieco wtórne. Serial jest jeszcze lepszy w nowej odsłonie.

PS. Poprawiłem, bo widzę już aferę kręcą tęczowo-czerwoni cenzorzy myśli w innym temacie.

  • Downvote (-1) 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, to prawda. Pierwszy sezon był emitowany na HBO,a pozostałe 4 (jest ich w sumie 5) na Netflixie. Moim zdaniem owszem, w pewnym sensie producent powinien dostać nobla za wizjonerstwo, chociaż mam nadzieję, że nie będzie to futuryzacja w czarnych kolorach. FIlm interaktywny polecam, bo jest się z czego pośmiać, gdy do wyboru jest skok głównego bohatera albo jego kolegi z dużej wysokości :D Polecam  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie pamiętam już przy jakiej okazji obejrzałem pierwszy odcinek i tak mnie zniesmaczył, że odpuściłem na kilka lat. Potem jak serial pojawił się na Netfliksie, to dość długo omijałem łukiem. Z rodzimej produkcji proponuję "Czarne lusterko" grupy Darwin dostępne na yt 

P.s. coś się powaliło nie potrafię dodać linka do yt, autowkleja film i nie reaguje na 'przywróć wyświetlanie jako odnośnik'

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minut temu, Jajcenty napisał:

Nie pamiętam już przy jakiej okazji obejrzałem pierwszy odcinek i tak mnie zniesmaczył, że odpuściłem na kilka lat. Potem jak serial pojawił się na Netfliksie, to dość długo omijałem łukiem.

 

U nas na tle tego odcinka utworzył się podział rodzinny. Mariusz stawiał aktywny opór i nie chciał już niczego oglądać, mnie zastanawiało, co można po takim początku (uderzeniu obuchem w głowę) pokazać w następnych częściach... Ostatecznie przerwaliśmy oglądanie gdzieś w połowie drugiej serii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pierwszy odcinek faktycznie, był nieciekawy, strasznie ślimaczył się. Z trudem go obejrzałem. Ale potem już była znaczna poprawa. Obejrzałem tylko dwa pierwsze sezony i jakieś 2 odcinki z 3go. Mimo wszystko ciężkie tematy. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pierwsza seria faktycznie powalająca, a ale wbrew piewcy jakim jest Wilk zaciąłem się przy wspomnianym odcinku i już nie potrafiłem powrócić.

  • Downvote (-1) 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...