Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Recommended Posts

Test, który powstał dzięki badaniom przeprowadzonym na Uniwersytecie Wschodniej Anglii, pozwala na jednoczesne wykrycie 4 klas narkotyków w pocie z opuszek palców. Technologia sprawdza się zarówno w przypadku żywych, jak zmarłych.

Intelligent Fingerprinting Drug Screening System, bo o nim mowa, pozwala w zaledwie 10 minut w prosty, higieniczny i nieinwazyjny sposób wykryć amfetaminę, tetrahydrokannabinol (THC), kokainę i opiaty. Pobranie próbki zajmuje ok. 5 sekund.

Test potwierdził swoją użyteczność w kostnicach (pracowali z nim koronerzy), a także w ośrodkach odwykowych. Trwają prace nad jego wykorzystaniem na lotniskach czy w więzieniach.

Prof. David Russell podkreśla, że w biurach koronera test pozwala na szybkie ustalenie możliwej przyczyny zgonu, ułatwiając dalszą pracę zarówno patologowi, jak i policji.

Porównywaliśmy wyniki uzyskane za pomocą naszego testu potu z opuszek palców z wynikami badania próbek w warunkach laboratoryjnych. Ich trafność była bardzo zbliżona. Zestawialiśmy też nasze rezultaty z toksykologiczną analizą krwi i moczu. Korelacja również była dobra.

« powrót do artykułu

Uwaga na te wszystkie prymitywne testy. Mnie ostatnio odmówiono przystąpienia do egzaminu na pilota Dronów bo zjadłem Makowca i wyszło że jestem ćpunem. A teraz nie wiadomo jak z tego wybrnąć.

44 minuty temu, Miroslaw napisał:

bo zjadłem Makowca i wyszło że jestem ćpunem

Jak wyciągnąłeś całą blachę to do kogo masz pretensje? :D

No cóż. Niektórzy mają takie sposoby że żeby ukryć trawkę wpierniczają mak :D

Mak dawniej w chusteczkach dawano dzieciom żeby były spokojniejsze :D

Edited by thikim