Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Miroslaw

Users
 • Content Count

  31
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Miroslaw last won the day on November 26 2019

Miroslaw had the most liked content!

Community Reputation

-2 Poor

About Miroslaw

 • Rank
  Fuks

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Czytając kiedyś biblię doszedłem do podobnego wniosku. Troszkę opium i się nie rozróżnia aniołka od odlotu.
 2. Rozumiem że wystarczy coś zrobić w mieście Cambridge i już to podnosi prestiż ale bez jaj. Raz że badania nad zdrowiem u ludzi religijnych jest oparte na korelacji a nie przyczynowośći więc wnioski że osoby religijne są zdrowsze jest jest niewiarygodny. Dwa że duchowość jako coś magicznego istnieje tylko w naszych umysłach więc będą szukali terapii dla każdego z osobna czy też zatwierdzą na przykład katolicyzm jako najlepszy sposób? Poza tym psyche w słowie psychologia oznacza duszę więc co tu dalej szukać wystarczy żeby czarnki zainteresowały się tym co już jest. Proponowałbym dodać do statystyk wszystkich światków Jechowy którzy z radością umierają mając do wyboru przeszczep albo transfuzję. Albo religijnych młodzieńców z bombowym pasem co na oewno w tych statystykach nie są ujęci. I jeszcze tych co to stwardnienie zanikowe leczą reiki lub śpiewem z bębenkiem. Albo jeszcze prościej - wystarczy egzorcysta.
 3. Już sobie wyobrażam bunt indonezyjskich palm przeciwko obowiązkowi szczepienia. Ciekawe jakie teorie spiskowe wymyślą buraki?
 4. Jak tu wogule komentować kościół. Jeszcze nigdy nie usłyszałem ani jednego dowodu na cokolwiek z biblii. Dosłownie nic. Nie ma nawet dowodu na istnienie Jezusa. Zostają tylko plamy na szybach, chmury w kształcie bozi, i zapiekanki na eBayu z twarzą Jezusa.
 5. Tekst o tym że pieniądze szczęścia nie dają to może mi Morawiecki opowiadać. Osobiście uważam że do szczęścia potrzeba mieć dużo pieniędzy przy niskim nakładzie pracy, bo co mi po pieniądzach jak nie mam czasu korzystać z ich uroku. Sam bym pewnie chętniej brał teraz udział w orgietce w Holandii razem z kolegami z Węgier ale niestety, mimo dobrej jak na Polskie warunki płacy to jednak moja rozrywka kończy się na Netfliksie. Jak spłacę ratę kredytu (mieszkanie w miasteczku) zapłacę za ogrzewanie, prąd, zakupy no i oczywiście podatki, to nie stać mnie na opiekunkę do dziecka i wyjazd z żoną do restauracji nad Jeziorem. Jest inny sposób. Żyć z małymi oczekiwaniami niczego od świata nie pragnąc. Nie wiem tylko czy z małych oczekiwań spłaciłbym studia córki i ogrzało mieszkanie. Pieniądz nie zawsze daje szczęście ale jego brak zawsze daje nieszczęście.
 6. To wszystko ma wiele sensu. Wielu ludziom się wydaje że UE zajmuje się prostowaniem bananów, nie wiedząc o tym że te przepisy miały zapewnić aby banany pochodziły konkretnie z krajów jak Hiszpania czy hiszpańskojęzycznych krajów Ameryki poludniowej. Zniszczyło to gospodarkę wielu krajów Afryki które banany miały nie taki rozmiar lub wygięcie jakie UE wyznaczyła. Niestety ale sami sobie dół kopiemy powodując pogłębianie biedy w Afryce. Dodatkowo tylko dopowiem że mieszkałem w 6 krajach (mieszkałem a nie byłem na wakacjach) i nie znam ani jednego kraju tak antyekologicznego jak Polska. W Polsce wystarczy że Terlikowskiemu się Gretta nie spodoba a już pół narodu wali po tej młodej aktywistce niewyszukanym hejtem.
 7. Monto szympansy muszą być bardzo wierzące bo akurat ten test robią w mniej niż sekundę. Nie jestem człowiekiem wiary ale jednak wierzę że te badania wkrótce okażą się naukową bzdurą albo błędem uczniów z liceum które robiło te badania. Chyba że sprowadzą wszystko do posłuszeństwa i bezmyślnego wykonywania zadań tak jak to właśnie robią szympansy.
 8. Uwielbiam takie wiadomości. Tyle planet i nadziwić się nie mogę jak tylko na naszej planecie w Betlejem narodził się Jezus.
 9. Ostatnio jak tu powiedziałem że Morawiecki stwierdził że Polska węglem stoi to mi zarzucono że mieszam politykę z nauką. Nie wiem jak wy te tematy rozdzielacze ale jedno wiem że obecna polityka nie sprzyja rozwojowi energii odnawialnej i nie powinniście tak Morawieckiego bronić.
 10. Absolutnie niesamowite. W zasadzie podwójna wygrana. Nie dość że wreszcie znika strach przed lekoodpornością bakterii to dodatkowo wydaje mi się że jest to pierwszy raz jak sztuczna inteligencja przysługuje się ludzkości. Za 50 lat ludzie pewnie będą żyli po 150 lat a pracować nikt nie będzie bo co tu robić jak Ai jest sprawniejsze od całej armi medyków i w tydzień robi testy które ludzkości zajęłyby dziesiątki jak nie setki lat. Myślę że od tego odkrycia zaczyna się nowy etap.
 11. Hahaha. To fakt. wciągnąłem całą blachę. Jednak teraz już wiem że tego się nie robi a także wiem że lekarze są leniwi bo są jednak sposoby żeby się przekonać czy znaleziona "opiaty" są wynikiem diety czy używania narkotyków. Na koniec konców przebadano próbki ponownie i mnie przepuszczono.
 12. Proponowałbym trochę umiaru. To że przepisujesz raz na tydzień artykuły z innych gazet nie czyni z ciebie speca. Polityka nie wpływa na mój punkt widzenia chemii czy fizyki a wręcz odwrotnie. To moja wiedza wpływa na to że nie podoba mi się fakt że taki surowiec jak węgiel jest spalany w piecach a każdy rząd jaki do tej pory mieliśmy robi niewiele dla ekologii i jeszcze mniej dla rozwoju nowoczesnych technologii. Nie będę ci tłumaczył ale nie rób z siebie speca od wszystkiego. To że przepisałeś jakiś artykuł w zeszłym tygodniu o psach nie robi z ciebie specjalisty od psów, ale pisanie chamskich odpowiedzi swoim czytelnikom pokazuje twoją frustrację a także brak taktu i kultury. Chciałeś coś odpisać to trzeba było odpisać że się nie zgadzasz i wyjaśnić dlaczego i wtedy była by to dyskusja, a tak to sobie tylko wroga hodujesz. Przyznam się szczerze że czytuję kopalniewiedzy tylko dlatego że jest to jedyne źródło "naukowe" które mogłem skonfigurować w moim czytniku wiadomości. Ale idę o zakład że od roku się to zmieniło więc zostawię cię tutaj z twoimi 12 folowersami.
 13. Kiedy na masową skalę będzie się produkowało najróżniejsze nowoczesne produkty to Polska znów będzie z tyłu bo zdąży puścić z dymem cały węgiel. Tak panie Morawiecki, plotłeś pan bzdury o tym że Polska węglem stoi bo stać węglem to ona powinna ale za 30 lat. Wtedy jednak będziemy już tylko koks z Rosji sprowadzali.
×
×
 • Create New...