Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Miroslaw

Users
 • Content Count

  24
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by Miroslaw

 1. Monto szympansy muszą być bardzo wierzące bo akurat ten test robią w mniej niż sekundę. Nie jestem człowiekiem wiary ale jednak wierzę że te badania wkrótce okażą się naukową bzdurą albo błędem uczniów z liceum które robiło te badania. Chyba że sprowadzą wszystko do posłuszeństwa i bezmyślnego wykonywania zadań tak jak to właśnie robią szympansy.
 2. Uwielbiam takie wiadomości. Tyle planet i nadziwić się nie mogę jak tylko na naszej planecie w Betlejem narodził się Jezus.
 3. Ostatnio jak tu powiedziałem że Morawiecki stwierdził że Polska węglem stoi to mi zarzucono że mieszam politykę z nauką. Nie wiem jak wy te tematy rozdzielacze ale jedno wiem że obecna polityka nie sprzyja rozwojowi energii odnawialnej i nie powinniście tak Morawieckiego bronić.
 4. Absolutnie niesamowite. W zasadzie podwójna wygrana. Nie dość że wreszcie znika strach przed lekoodpornością bakterii to dodatkowo wydaje mi się że jest to pierwszy raz jak sztuczna inteligencja przysługuje się ludzkości. Za 50 lat ludzie pewnie będą żyli po 150 lat a pracować nikt nie będzie bo co tu robić jak Ai jest sprawniejsze od całej armi medyków i w tydzień robi testy które ludzkości zajęłyby dziesiątki jak nie setki lat. Myślę że od tego odkrycia zaczyna się nowy etap.
 5. Hahaha. To fakt. wciągnąłem całą blachę. Jednak teraz już wiem że tego się nie robi a także wiem że lekarze są leniwi bo są jednak sposoby żeby się przekonać czy znaleziona "opiaty" są wynikiem diety czy używania narkotyków. Na koniec konców przebadano próbki ponownie i mnie przepuszczono.
 6. Proponowałbym trochę umiaru. To że przepisujesz raz na tydzień artykuły z innych gazet nie czyni z ciebie speca. Polityka nie wpływa na mój punkt widzenia chemii czy fizyki a wręcz odwrotnie. To moja wiedza wpływa na to że nie podoba mi się fakt że taki surowiec jak węgiel jest spalany w piecach a każdy rząd jaki do tej pory mieliśmy robi niewiele dla ekologii i jeszcze mniej dla rozwoju nowoczesnych technologii. Nie będę ci tłumaczył ale nie rób z siebie speca od wszystkiego. To że przepisałeś jakiś artykuł w zeszłym tygodniu o psach nie robi z ciebie specjalisty od psów, ale pisanie chamskich odpowiedzi swoim czytelnikom pokazuje twoją frustrację a także brak taktu i kultury. Chciałeś coś odpisać to trzeba było odpisać że się nie zgadzasz i wyjaśnić dlaczego i wtedy była by to dyskusja, a tak to sobie tylko wroga hodujesz. Przyznam się szczerze że czytuję kopalniewiedzy tylko dlatego że jest to jedyne źródło "naukowe" które mogłem skonfigurować w moim czytniku wiadomości. Ale idę o zakład że od roku się to zmieniło więc zostawię cię tutaj z twoimi 12 folowersami.
 7. Kiedy na masową skalę będzie się produkowało najróżniejsze nowoczesne produkty to Polska znów będzie z tyłu bo zdąży puścić z dymem cały węgiel. Tak panie Morawiecki, plotłeś pan bzdury o tym że Polska węglem stoi bo stać węglem to ona powinna ale za 30 lat. Wtedy jednak będziemy już tylko koks z Rosji sprowadzali.
 8. I bardzo dobrze. Microsoft przeciął z monopolem i cieszyć się należy że lepszy i bardziej ludzki android wygrał.
 9. Sprostowanie. Ksiąg zmarłych było wiele ponieważ każdy bogacz mógł sobie taką zamówić. Artykół przedstawia tą akurat jako jedyną. Ciekawostką jest że w jednej z nich opisano gościa który zamieniał wodę w wino a w innej jakiś inny facet chodził po wodzie. Znane?
 10. Czyli coś co było powtarzane przez wielu od wielu lat okazało się faktem. Logika zadziałała i w tym przypadku. Do Ero Sum- nie wiem gdzie ty tą 3krotność wyciągnąłeś ale po pierwsze alkohol jest znacznie niebezpieczniejszym narkotykiem co widać przy samych statystykach wypadków drogowych ( pół promila alkoholu we krwi podwyższa możliwość wypadku o 500 procent czyli 5 krotnie. Nie znaleziono natomiast żadnej korelacji między paleniem Maryśki a wypadkami). Maryśka to nie heroina i tylko 8-13%palaczy wpada w nauce, który z drugiej strony jest śmiesznie słaaby bo już dwa dni odstawienia można uznać za temat zapomniany. Problem był analizowany od dawna i jeśli alkohol i tytoń jest legalny to Maryśka też powinna abyśmy nie musieli kupować od jakiegoś Zbyszka w bramie. Maryśka jest nie legalną z kilku względów ale nagonka rozpoczęłą się w latach 80 kiedy to okazało się że otwierano Świerzno dyskoteki i kluby nocne rejestrują niską sprzedaż alkoholu spowodowany tym że klient jak zapali skręta to nie ma ochoty nawalić się alkoholem jak jakiś Józek pod monopolowym. Nielegalność Maryśki jest nieporozumieniem i traktowaniem dorosłych obywateli jak dzieci. Ja nie lubię alkoholu wogóle. Pieprzy się po nim bzdury i jeszcze się ma kaca. Palę maryśkę od 25 lat od czasu do czasu i ani w karierze.mi to nie przeszkodziło ani w wychowaniu dzieci, ani w niczym dosłownie. I nie mam zwidów, nie miewam paranoi nie palę w pracy bo bym się bujał w obłokach ale po pracy w weekend bardzo chętnie.
 11. A tym czasem Trump nie tylko wyszedł z porozumienia Paryskiego to jeszcze wielce się przejmuje ptakami które giną od wiatraków.
 12. Mocno naciągane. Ostatnio inne badania wykazały że osoby religijne są surowsze od niereligijnych. Jako że konserwatyści są bardziej religijni od liberałów można by wyszukać się korelacji między religią a zdrowiem. Wyjdzie nam wtedy że to sama bozia utrzymuje ich przy zdrowiu. Nie zawsze kiedy jest korelacja występuje związek przyczynowy. Dodatkowo zbadałbyk za to inny związek. Mianowicie szczególnie w USA konserwatyści to biali i bogaci ludzie (z tąd teraz konserwatyzm który ma im zapewnić ciągłość status quo czyli ich bogactwa) . Tak więc badamy przeciętnie bogatszych kontra przeciętnie biedniejszych. Oczywiste jest że bogatsi mają lepsze jedzenie i więcej czasu wolnego więc mogą być zdrowsi. Tak więc nie koniecznie konserwatyzm i odpowiedzialność będą tutaj grały rolę.
 13. Pochopne wnioski. Ja bym jeszcze dorzucił do takich badań średnią temperaturę i inne czynniki a dopiero mówił o korelacji. Poza tym zbadano stany sąsiadujące ale nie dorzucono w celach kontrolnych stanów nie sąsiadujących. Badania byle jakie ale nawet jeśli korelacja faktycznie zachodzi to 1 na milion nie robi na mnie wrażenia bo alkohol pewnie miałby wartości kilkadziesiąt na milion.
 14. Jeśli ktoś ma wątpliwość w tym temacie to wystarczy wyskoczyć do Chorwacji na wakacje. Tuż za Rijeką jest mała miejscowość o ile pamiętam Crkvenica. Są tam platformy do wyciągania Tuńczyków z łodzi rybackich. Kiedyś tuńczyki dawały pożywienie wszystkim w okolicy a dziś w całym możu Adriatyckim nie ma ani jednej sztuki. Nic nie zostało bo 70 lat temu nikt nawet nie pomyślał Ale dziś już wiemy że to możliwe. Miejcie to w głowie kupując ryby.
 15. Nie rozumiem czemu z takim opirem wchodzą na rynek epapierosy. Wielokrotnie zdrowsze od zwykłych kopciuchów a jednak wciąż papierosy są w każdym kiosku a epapierosy prawie nigdzie.
 16. Uwaga na te wszystkie prymitywne testy. Mnie ostatnio odmówiono przystąpienia do egzaminu na pilota Dronów bo zjadłem Makowca i wyszło że jestem ćpunem. A teraz nie wiadomo jak z tego wybrnąć.
 17. Mam nadzieję że Musk sobie odpocznie i wruci do wyśmienitej pracy bez przeszkód. To on otwiera nowe tysiąclecie i jest potrzebny jak woda na polach.
 18. No chyba pożar w Szpitalu może tylko być gorszy. Praca kilku pokoleń poszła z dymem. Ile dzieci odwiedzając muzeum decyduję że staną się badaczami jak dorosną? A tutaj mowa jednak o muzeum narodowym w dodatku. Mam nadzieję że przynajmniej jakiś procent uda się odzyskać.
 19. W Skrócie - czyste spekulacje ale interesujące i warte rozważenia.
 20. Prawa autorskie nie zawsze napeżą do osoby która zrobiła zdjęcie. Nawet gdyby to nie chodziło o małpę a o człowieka to w momencie kiedy ktoś robi fotkę aparatem należącym do fotografa misi się liczyć z tym że praw do tej fotki nie będzie miał. Fotograf zazwyczaj ma aparat zarejestrowany na swoje imię i samo zrobienie zdjęcia wpisuje jego Copyright do metadanych zdjęcia. Tak samo jest przecierz kiedy fotograf ustawi aparat na statywie a poprosi kogoś o naciśnięcie spustu. Właścicielem wciąż jest fotograf a nie osoba która nacisnęła przycisk. Tylko jakaś ugoda między właścicielem aparatu a robiącym zdjęcie mogła by to zmienić. Sprwa z tą małpą była by przegrana nawet jeśli chodziło by o człowieka a co dopiero o małpę.
 21. Szalenie ciekawe. Wyobrażałem sobie już dawno układy dwuch czarnych dziur (bo dlaczego miały by nie istnieć) ale tysiące takich objektów to nowa dla mnie koncepcja. Czy czarne dziury nie mogłyby wytłumaczyć zjawiska brakującej materii którą dziś nazywamy ciemną materią? Może zamiast ciemnej materii skupić się właśnie na czarnych dziurach które równie dobrze mogą tłumaczyć ruch naszej galaktyki bez odwoływania się do jakiejś nieznanej nam, magicznej wręcz, ciemnej materii.
×
×
 • Create New...