Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Dubaj wybuduje Hyperloop?

Rekomendowane odpowiedzi

Władze Dubaju podpisały umowę z firmą Hyperloop One. Umowa przewiduje opracowanie studium wykonalności systemu transportowego Hyperloop, który miałby połączyć Dubaj ze stolicą Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Abu Zabi.

Na obecnym etapie w umowie nie ma mowy o żadnych inwestycjach i nie poruszono w niej kwestii finansowych. Technologia Hyperloop jest nadal w fazie testów. Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, że Dubaj to niezwykle nowoczesne miasto, a jego władze nie boją się nowych wyzwań. W Dubaju działa np. najdłuższa na świecie autonomiczna linia metra. Rob Lloyd, dyrektor Hyperloop stwierdził, że Dubaj to światowy lider w dziedzinie transportu. W Emiratach wszystko jest możliwe.

System Hyperloop ma być rodzajem pociągu wykorzystującego pasywną lewitację magnetyczną i poruszającego się w tubie o obniżonym ciśnieniu. Podróż ma odbywać się z prędkością około 1220 km/h. Podczas spotkania pomiędzy przedstawicielami Dubaju z Hyperloop One pojawiła się informacja, że dzięki wybudowaniu nowego systemu transportowego czas podróży pomiędzy Dubajem a Abu Zabi skróciłby się z ponad godziny do około 12 minut. Josh Giegel, współzałożyciel Hyperloop One, pytany o koszty takiego rozwiązania powiedział, że ich wysokość to coś pomiędzy wybudowaniem drogi a linii kolei dużych prędkości.

Obecnie na pustyni w Nevadzie trwają testy systemu Hyperloop.


« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pisząc kryzys? ;) Ropa jest już tania jak woda :D

 

 

Dubaj to niezwykle nowoczesne miasto, a jego władze nie boją się nowych wyzwań

Wyzwań boją się biedni :) a nie bogaci.

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co masz na myśli pisząc kryzys? ;) Ropa jest już tania jak woda :D

Jasne. Aż dziwne, że nie przestali jej wydobywać. Powinni przerzucić się na handel piaskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piaskiem może nie, ale w ich krajach handel wodą jest jak najbardziej dobrym interesem.

Przy maksymalnej cenie 136 $ i obecnej 36$ można tak napisać :)

Woda załóżmy 2 zł/litr. Baryłka wody 160 x2 = 320 zł

Kurs dolara 3,85. Czyli baryłka wody  to 82 $

Baryłka ropy to 36 $.

Dobra - myliłem się - woda jest 2,5 razy droższa.

Kranówka dużo tańsza ale jeśli ludzie kupują wodę do picia za 2 zł to jak najbardziej to można porównać. Może to kwestia opakowania?

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kranówka dużo tańsza ale jeśli ludzie kupują wodę do picia za 2 zł to jak najbardziej to można porównać. Może to kwestia opakowania?

Albo smaku. Przez całe lata piłem wodę prosto z kranu. Niestety po zmianie miasta zmuszony jestem kupować wodę butelkowaną. Tego co jest w kranie nie da się pić. Myślałem o instalacji filtrującej i demineralizującej, ale zgrzewka na tydzień dobrej wody jest mniej kłopotliwa w eksploatacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. W domu nie miałem kranu i piłem ze studni (nie bezpośrednio oczywiście) :P Na studiach piłem kranówkę. Potem pracowałem w Zamościu gdzie kranówki nie dało się pić.

Teraz to pijam np. sok malinowy z kranówką :D (przeważnie filtrowaną).

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wariant to kranówka ze studni. Zażelaziona i escherichia się trafiła, więc filtracja się buduje. Do spożycia mineralka lub czasami przywieziona kranówka z miasta :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...