Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Microsoft imponuje spadkami

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądarki Microsoftu tracą użytkowników w rekordowym tempie. W czerwcu rynkowe udziały Internet Explorera i Edge'a wynosiły 36,7%. Jak informuje firma Net Applications w ciągu zaledwie miesiąca udziały przeglądarek z Redmond zmniejszyły się o 1,9 punktu procentowego, a czerwiec był 18. z kolei miesiącem, w którym liczba ich użytkowników spadała. W ciągu ostatniego roku obie przeglądarki straciły aż 17,3 punktu procentowego udziałów rynkowych, czyli niemal 33% stanu posiadania.

Głównym rywalem przeglądarek z Redmond jest Chrome, który w ubiegłym miesiącu zyskał 3 punkty procentowe i w czerwcu jego udziały sięgnęły 48,7% rynku. Tam gdzie traci Microsoft, zyskuje Google. Wzrosty udziałów Chrome'a są równie imponujące, co straty IE i Edge'a. W ciągu 12 miesięcy przeglądarka Google'a dwukrotnie zwiększyła swój stan posiadania.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy z używania IE zrezygnowało niemal 300 milionów osób, z czego 2/3 tylko w bieżącym roku. Zjawisko to nie dziwi specjalistów. W sierpniu 2014 roku Microsoft poinformował użytkowników, że do stycznia 2016 będą musieli zaktualizować Internet Explorera do wersji 9 lub 10. Tylko bowiem te wersje będą wspierane. O ile z punktu widzenia Microsoftu miało to sens, gdyż znacznie zmniejszało liczbę wspieranych wersji przeglądarki, to spowodowało lawinę, której Microsoft nie przewidział. Olbrzymia część użytkowników przemyślała wybór przeglądarki i zainstalowała produkt konkurencji.


« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie, że im bardziej Microsoft na siłę próbuje wciskać ludziom

IE i Edge, tym mniej osób jest chętnych do ich używania.

Edge miała być zupełnie nową przeglądarką, tymczasem zaobserwowałem w niej

te same błędy co w IE. Ta firma stacza się na dno. Przy życiu trzyma ją jeszcze

tylko system Windows.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Edge miała być zupełnie nową przeglądarką,

To co widzę to jakaś wczesna beta. Microsoft tradycyjnie koszty testów przerzucił na użytkowników. I tu pełna zgoda.

 

 

Ta firma stacza się na dno. Przy życiu trzyma ją jeszcze tylko system Windows.
 

A tu się nie zgodzę. Rozwiązania serwerowe, chmura, SaaS. Nie widać, by się firma miała jakoś szybko zapaść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekka przesada z tym Windowsem. MS ma wiele więcej do zaoferowania i jakbym musiał tak oszacować to Windows to góra 1/4 dochodu.Więc czy trzyma przy życiu? Podejrzewam że koszty generuje największe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1/4 to też mocno przeszacowana wartość.

Podobno Office generuje dużo więcej kasy niż Windows, a już wymieniono co jest tam jeszcze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że to Windows zainstalowany na niemal każdym komputerze (oprócz mojego oczywiście)

napędza pozostałe usługi i pozwala jeszcze tej firmie istnieć. Oczywiście to jest tylko moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie rację. Windows to tylko wabik i platforma na której mogą sprzedać cały wachlarz swojego softu. A ja czepie się tytułu. Czy można komuś zaimportować spadkami? I porażką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo złośliwy tytuł. Chyba nie przystoi komuś obiektywnemu.


PS. Dwie wady dostrzegam w nowym IE.

1. Miał obsługiwać dodatki a ciągle nie obsługuje.

2. Denerwuje mnie ten pasek adresu. Jak dodaję nową kartę to znika i pole edycji na adres lub wyszukiwanie pojawia się niżej. A potem po kliknięciu wraca na górę. A ja lubię proste rzeczy robić automatycznie. Tu się tak nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...