Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

AlphaGo wygrał kolejną partię z Lee Sedolem

Rekomendowane odpowiedzi

Mało. Często w różnych "odmianach" czynności opisywanych tym samym czasownikiem, jednak doprecyzowanych konkretnymi warunkami, w których się je wykonuje, wynik może być inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie może tylko jest. I?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

 

 

Mało

 

Może niekoniecznie, chociaż miałbym problem z tym, czy faktycznie

 

 

losujesz 1000 czasowników i sprawdzasz czy automat potrafi Cię w nich zastąpić

bo np. uwznioślać, uduchawiać, ożywiać, zmartwychwstawać, odmieniać, przywracać itp. itd. nie dają się chyba w łatwy sposób przerobić na algorytm podobny do "wbić gwóźdź w deskę". Sam "wbić" stanowi już zresztą problem, bo zapewne ktoś zaraz spróbuje wbić mnie w podłogę…

 

Podejrzewam, że WhizzKid mógłby się tu nieco wyżyć. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo np. uwznioślać, uduchawiać, ożywiać, zmartwychwstawać, odmieniać, przywracać itp. itd. nie dają się chyba w łatwy sposób przerobić na algorytm podobny do "wbić gwóźdź w deskę". Sam "wbić" stanowi już zresztą problem, bo zapewne ktoś zaraz spróbuje wbić mnie w podłogę…

 

 

 

Ależ to też bardzo proste ;)  trzeba rozwinąć test.

Bierzesz, jeszcze np. 100 ludzi, i próbujesz zrobić test, czy któryś z nich, jest mierzalnie lepszy od najgorszego np. w uduchawianiu, jeżeli nie uda Ci się tego zrobić, wyraz odpada, jeżeli uda, to robisz taki sam test człowiek vs "komputer".

Tak samo w zmartwychwstaniu, jeżeli są ludzie w tym lepsi i gorsi :D (tak wyjdzie z testu) to wtedy robisz test, od ilu maszyna będzie lepsza gorsza.

 

co do wbijania. Łatwo zbudować maszynę która wbije Cię bardziej w podłogę niż człowiek ;)

ale to też nie problem, dla danego czasownika wyszukujesz w najróżniejszych tekstach, np. 10 najczęściej używanych rzeczowników, i robisz test dla nich.

 

Jak to mówią, dla chcącego nic trudnego ;)

Edytowane przez Afordancja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

bo np. uwznioślać, uduchawiać, ożywiać, zmartwychwstawać, odmieniać, przywracać itp. itd.

A mi się wylosowało: dodawać, odejmować, mnożyć, dzielić, różniczkować, całkować, itd, itp, etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jajcenty, spokojnie, możesz dodawać sobie urody, odejmować lat (lub na odwrót ;)), mnożyć możliwości i dzielić się z innym np. wrażeniami z wycieczek :D  Z różniczkowaniem pewnie też dałoby się coś zrobić, biorąc pod uwagę, że różniczka to - jak wiadomo - wyniczek odejmowanka  :D Zostaje tylko całkowanie, ale w sumie - jeśli wziąć pod uwagę staropolskie znaczenie tego słowa - to chyba to jest coś w rodzaju przywracania dziewictwa - taki zabieg podobno bardzo popularny na Bliskim Wschodzie, coś a'la u nas chirurgia kosmetyczna (czyli nawet karierę na tym można zrobić:)) A zresztą, nawet gdybyś poległ na jednym z czasowników to nie jest źle, nikt nie jest doskonały :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Bierzesz, jeszcze np. 100 ludzi, i próbujesz zrobić test, czy któryś z nich, jest mierzalnie lepszy od najgorszego np. w uduchawianiu, jeżeli nie uda Ci się tego zrobić, wyraz odpada, jeżeli uda, to robisz taki sam test człowiek vs "komputer".

Alfa Cronbacha obowiązkowo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jajcenty, spokojnie, możesz dodawać sobie urody, odejmować lat (lub na odwrót ),

Jesteś w stanie to lepiej zrobić niż maszyny? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jajcenty, spokojnie, możesz dodawać sobie urody,

Ależ jestem spokojny. Kiedy proponowałem "metodę czasownikową" spodziewałem takiego wyniku "losowania" zdziwiło mnie jedynie, że Astro nie "wylosował" okrągłego tysiąca takich niebytów. Pewnie się Wilka bał :D

Ale jeśli chodzi o dodawanie to możemy się uściślić:

(dodawanie liczb typu integer, long, float, double, Money?) razy dwa bo little endian / big endian :)

...itd Całkiem sporo czasowników

Edytowane przez Jajcenty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dodawanie liczb typu integer

 

A można uściślić jeszcze bardziej, że chodzi o dodawanie liczb całkowitych mających w reprezentacji dziesiętnej jedynkę, potem dwadzieścia miliardów zer a na końcu cyfrę różną od zera? Bo jeśli tak, to przytłaczająca większość programów komputerowych polegnie momentalnie. A człowiek spokojnie da radę. ;)

Edytowane przez darekp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo jeśli tak, to przytłaczająca większość programów komputerowych polegnie momentalnie. A człowiek spokojnie da radę.

 

Myślisz, że to problem napisać taki który nie polegnie?  

 

Obstawiam, żę przy tylu zerach większość ludzi polegnie ;) (już przy samym zapisie)

Edytowane przez Afordancja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślisz, że to problem napisać taki który nie polegnie?  

 

Tylko że właśnie trzeba napisać. A te do tej pory napisane jakoś mało inteligentne są i nie będą chciały same się zmodyfikować, żeby sobie z tym poradzić.  :)

Edytowane przez darekp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko że właśnie trzeba napisać. A te do tej pory napisane jakoś mało inteligentne są i nie będą chciały same się zmodyfikować, żeby sobie z tym poradzić

 

ale po co mają się pisać? Przecież nie mają takiej potrzeby, im z tym dobrze ;) . To Ty masz potrzebę to pisz, albo licz ;)

 

A poważniej to chcesz zmienić tezę, z tego, że teraz już patrząc z osobna, na każdą(niech będzie te 80%)  czynność ludzką, potrafmy  stworzyć maszynę która zrobi to lepiej od ludzi. 

Na tezę "isnieje maszyna która jest lepsza od nas we wszystkim(80%)" 

Edytowane przez Afordancja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, OK, to chyba czegoś nie zrozumiałem/nie doczytałem.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obstawiam, żę przy tylu zerach większość ludzi polegnie ;) (już przy samym zapisie)

 

Większość "poległaby" przy paru tysiącach.

Ci bardziej uparci polegliby jeszcze wcześniej :D

 

 

Przecież nie mają takiej potrzeby, im z tym dobrze

Ich problem to że w ogóle nie mają żadnych potrzeb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

 

 

zdziwiło mnie jedynie, że Astro nie "wylosował" okrągłego tysiąca takich niebytów. Pewnie się Wilka bał :D

 

Doskonale wiesz, że to nie kwestia lęku, jeno abisalny brak jakiegokolwiek generatora "losowego" tego typu. Niestety, nie masz maszyny nad człowieka w takim losowaniu. :)

Słowom sens nadawać i odbierać potrafi tymczasem człowiek.

 

 

 

to możemy się uściślić

 

Tak właśnie się nie uściśla, a ogranicza (klasy abstrakcji). Nie tędy chyba droga do AI… ;)

 

 

 

Ich problem to że w ogóle nie mają żadnych potrzeb.

 

No właśnie one problemu nie mają. Raczej my. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

No właśnie one problemu nie mają. Raczej my

Rzecz względna. Zależy od potrzeb :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...