Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Flaku

Users
 • Content Count

  465
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

Flaku last won the day on February 11

Flaku had the most liked content!

Community Reputation

14 Pretty Good

About Flaku

 • Rank
  Sztygar
 • Birthday 02/28/1993

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Wrocław

Recent Profile Visitors

6609 profile views
 1. Co jeśli superpozycja obiektywnie ciągle istnieje, nigdy nie jest załamywana, a to obserwacja umożliwia dostrzeżenie tylko jednego ze stanów losowo?
 2. I tak oto za wielkie osiągnięcie w XXI wieku uznano w transplantacji zastosowanie barteru zamiast obdarowywania się. Jeszcze kilka tysięcy lat i może komisję etyczne dojdą w końcu do tego, że jeśli wszystkie zaangażowane strony zgadzają się na transakcję, to jest ona etyczna. Na przejście do etapu pieniądza towarowego nie liczę, dopóki nie odkryją metody długookresowego przechowywania narządów, chociaż może znalazłyby się lepiej pasujące schematy transferu własności znane ludzkości... No nie wiem. Może standardowe pieniądze?
 3. Metody są. Edukacja społeczeństwa i nauczenie go weryfikacji informacji, a także tworzenie godnych zaufania instytucji krzewiących wiedzę w danej dziedzinie. Zakaz udzielania porad to jakiś totalitarny pomysł.
 4. Czyli teraz "wystarczy" opracować metodę oddzielania pdk od innych plastików
 5. Tutaj chyba nie chodzi o ujemne ciśnienie, tylko podciśnienie, czyli ciśnienie mniejsze od atmosferycznego?
 6. Zlikwidować dążenie do władzy i forsy w imię postępu? Forsa i władza nie jest napędem postępu, tylko jego istotą. Postęp podzieliłbym na dwa rodzaje. Po pierwsze przejście ze stanu mniej do bardziej pożądanego, czyli takiego, za który jest się w stanie więcej zapłacić, czyli forsa. Po drugie wypracowanie narzędzi, technologii do przekształcania rzeczywistości, czyli władza. W oderwaniu od tych pojęć postęp nie może istnieć. Problemem są sprawy poboczne, które często ulegają pogorszeniu przy wprowadzaniu innowacji. Dla mnie najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest doprecyzowanie praw własności. Wtedy jeśli innowacja coś zepsuje, to wprowadzający ją musi ponieść tego koszt i przekalkulować jeszcze raz. Czy to się opłaca. Co do entropii, to nie przesadzał bym. Wszechświat jest duży, jego część można przeznaczyć na entropiczny śmietnik. Nie koniecznie wzrost entropii wszechświata oznacza ograniczenie postępu.
 7. Ktoś jest mi w stanie przybliżyć czym jest siła prądu elektrycznego? Czy to jakiś babol w tłumaczeniu?
 8. Albo traktować spalanie śmieci na równi z produkcją broni chemicznej. Antyterroryści o każdej porze dnia i nocy. Do tego konfiskata majątku na cele pokrycia kosztów akcji. Można pomarzyć
 9. Wynika z tego, że w całkiem naturalny sposób przyjść na świat dziecko mające dwóch biologicznych ojców i jedną Matkę?
 10. Czemu ostatnio jest takie zamieszanie z zanieczyszczeniami z transportu, gdy wystarczy się rozejrzeć jeżdżąc po Polsce, żeby zobaczyć jak ludzie trują ogrzewając domy? Czy ja coś źle rozumiem i transport jest większym problemem niż ci truciciele? Pierwsze wrażenie może mnir mylić, ale jednak smog występuje u nas głównie w sezonie grzewczym.
 11. Marsa dużo łatwiej zasiedlić niż księżyc. Może i na księżycu jest tryt, ale jego mogłyby wydobywać maszyny, a zamieszkać lepiej na Marsie
 12. Nie chciałbym nabawić się kontuzji, ale może rozumiem coś źle, dlatego muszę dopytać. Podczas lądowania noga jest najbardziej z przodu, potem już tylko przemieszcza się względem środka ciężkości w tył. Z równań sił wychodzi mi, że środek ciężkości nie może być ciągle przed punktem kontaktu z podłożem. Jest to możliwe jedynie w przypadku przyśpieszania(wtedy wektor sił reakcji jest odchylony od pionu), albo przy silnym wietrze w twarz, wtedy siła oporu powietrza utrzymuje układ w równowadze. W przeciwnym razie poleciałbym "buzią na pysk". O co chodzi z tym środkiem ciężkości?
 13. Nie znaleźliśmy jeszcz patogenu, ale mamy dowód, że za epidemie odpowiada rosnąca temperatura. Ciekawie daleko idący wniosek.
×
×
 • Create New...