Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

Flaku

Użytkownicy
 • Zawartość

  448
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  8

Ostatnia wygrana Flaku w dniu 16 stycznia 2017

Użytkownicy przyznają Flaku punkty reputacji!

Reputacja

13 Niezła

O Flaku

 • Tytuł
  Sztygar
 • Urodziny 28.02.1993

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Wrocław

Ostatnie wizyty

6358 wyświetleń profilu
 1. Flaku

  Oumuamua to nie asteroida

  Czy uwalniane z komety gazy nie są wynikiem oddziaływania słońca? Jeśli tak, to da się wyjaśnić wpływem słońca i pobliskich planet. Dziwi mnie wpływ Księżyca. Czy ta kometa przelatuje na tyle blisko nas, żeby mówić o wpływie Księżyca?
 2. Dziwnie w tym kontekście brzmi słowo "eksperyment". Skojarzyło mi się z rozmową kilku badaczy i hasłem w niej padająym "hej panowie, rzucamy gwiazdą neutronową w ciemną materię?"
 3. Flaku

  Ludzkość coraz mniej inteligentna

  Tą przyczynę o zmniejszeniu inteligencji, bo się gra w gry komputerowe, a nie czyta książki, to skąd wzięli? Przy czytaniu książki mózg jest bierny. Chłonie historię. Przy grze komputerowej opracowuje on strategię działania w celu osiągnięcia jak najlepszego wyniku. Wchodzi na coraz trudniejsze poziomy rozumowania aby znaleźć lepsze rozwiązanie. Jeszcze nie słyszałem żeby ktoś mówił, że szachy odmóżdżają, a wiele gier komputerowych jest pod względem strategicznym o wiele bardziej skomplikowana, nie mówiąc już o tych, wymagających współpracy całego zespołu.
 4. Flaku

  Poczucie szczęścia zależy od zamożności

  Jak dla mnie to przyklad mieszania skutku z przyczyna. Ludzie bardziej skupieni na sobie zarabiaja wiecej pieniedzy
 5. Flaku

  Rewolucja przemysłowa do dzisiaj wywiera negatywny wpływ na psychikę

  Tytuł artykułu kłóci się z jego treścią. W tytule mowa o negatywnym wpływie rewolucji na psychike, w treści o tym, że na tereny uprzemysłowione migrowali ludzie ze słabszą psychiką i dlatego jest im tam więcej. W dodatku kolejnym argumentem za tym, że rewolucja przemysłowa miała zły wpływ na psychike ma być to, że gdy się skończyła, to ludzie stracili pracę. Czyli winę ponosi zakończenie rewolucji przemysłowej, a nie eama rewolucja. A przecież autorzy sami piszą, że na terenach wiejskich życie było bardziej beznadziejne, więc dlaczego brak pracy zaszkodził tylko na psychikę ludzi z terenów postindustrialnych?
 6. Flaku

  Ssaki uaktywniły się w ciągu dnia po wyginięciu dinozaurów

  Jestem zaskoczony. W dzisiejszych czasach, gdzie tyle badań wykazujących korelację przedstawiana jest jako dowód przyczynowości, autor, który ma dość naturalne wytłumaczenie swoich wyników, sam mówi, żeby za wcześnie nie zakładać, że wymarcie dinozaurów było przyczyną. Szacunek za pokorę.
 7. Flaku

  Sztuczna inteligencja kontra lekarze. Algorytmy radzą sobie coraz lepiej

  Już czekam na taką dominację komputerów w dziedzinie medycyny, jaka wydarzyła się w szachach. Tam obecnie nawet najlepsi gracze na świecie nie próbują rywalizować z wyspecjalizowanymi programami, a od pokonania Kasparowa przez maszynę nie minęło nawet 20 lat.
 8. Flaku

  Roboty poprawią produktywność i zwiększą zamożność

  Zajmą się produkcją lepszej jakości towarów do sklepów? Zamiast pracować przy dystrybucji będą zatrudnieni we wcześniejszym ogniwie łańcucha i dzięki temu za te same pieniądze będziemy mogli kupić towary lepszej jakości? Do tego kilku pewnie będzie pomagało przy produkcji kas automatycznych.
 9. Flaku

  Roboty poprawią produktywność i zwiększą zamożność

  Oczywiście, że będzie rynek pracownika. Robotyka.
 10. Flaku

  Pekin zakazuje... rowerów

  O co tutaj chodzi. U nas strach zostawić rower przypięty linką, bo podejdzie ktoś z sekatorem i ukradnie, a tam jest problem, bo rowery zalegają. Złomiarzy tam nie ma?
 11. Flaku

  Fermion Majorany nadzieją topologicznych komputerów kwantowych

  Nic z tego nie rozumiem, ale mam wrażenie, że pomieszany jest nadprzewodnik z półprzewodnikiem. W dodatku naukowcy przedstawili dowód na istnienie bytu, którego isnienie wciąż nie jest udowodnione. Jak to możliwe? Czyżby jakaś superpozycja?
 12. Flaku

  Od wczoraj każdy może za pomocą smartfona poszukać ciemnej materii

  Być może słyszałeś o Seti. Szukanie ufoludków za pomocą mocy obliczeniowej swojego sprzętu. Najbardziej rozpoznawalny, choć jak dla mnie jeden z mniej przydatnych, ale jest ich trochę więcej na platformie boinc. Jest tam troche takich naukowych, w ktorych mozna udostepnic moc obliczeniowa, albo projekt korzystajacy chyba z akcelerometru w telefonie i służący do zbierania danych odnośnie ruchów tektonycznych/trzęsień ziemi.
 13. Flaku

  Dziura w oprogramowaniu setek tysięcy rozruszników serca

  Gdyby zrobić sterowanie dotykiem, to weszlibyśmy w fazę technik walki rodem z kill billa. Jak to było? 5 palców, dłoń, pękające serce?
 14. Flaku

  Zagrożone gatunki rekinów wciąż giną w męczarniach

  To płetwy z zagrożonych rekinów są droższa niż te z niezagrożonych? Wątpię, żeby ktoś to rozróżniał.
 15. Flaku

  Zagrożone gatunki rekinów wciąż giną w męczarniach

  Chyba trochę słabo zagrożone są te gatunki, jeśli łatwiej dorwać je, niż inne
×