Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Reklamowy biznes adblockerów

Recommended Posts

Twórcy oprogramowania blokującego reklamy znaleźli nowy model biznesowy. Programy, które miały zapewniać użytkownikom internet wolny od reklam, zarabiają... na reklamach. Już od pewnego czasu twórcy programu AdBlock Plus przepuszczają przez swoje filtry reklamy tych firm, które im za to zapłacą. Teraz zaś podpisali umowy i udostępnili swoją technologię twórcom adblokerów Peace i Purify. To najpopularniejsze w USA programy blokujące reklamy w systemie iOS. Okazuje się jednak, że użytkownicy tych programów nadal widzą niektóre reklamy. Twórcy Peace i Purify są bowiem opłacani przez Eyeo, firmę rozwijającą AdBlock Plus. Firma ta opracowała technologię Acceptable Ads - to "białe listy" dopuszczalnych reklam - i świetnie na tym zarabia. Na przykład Google i Microsoft przekazują Eyeo aż 30% przychodów z reklam.

Wiadomo też, że twórcy adblockerów, którzy korzystają z Acceptable Ads mogą zarobić miesięcznie do 5000 USD. Innymi słowy twórcy adblokerów zarabiają nie na dostarczaniu użytkownikom najlepszego produktu, ale na przepuszczaniu jak największej liczby reklam.


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja i tak wolałem wbudowane funkcje starej Opery.

Blokowałem tylko to co najbardziej mnie drażniło zostawiając to co mi nie przeszkadza i dawałem nieco zarobić witrynom. Oczywiście jak blokowałem to całą sieć reklamową, więc i tak zdecydowana większość szła się kochać...

 

Zaraz wypróbuję (mi)Blocka

Share this post


Link to post
Share on other sites

No właśnie, stara Opera... Cały czas jeszcze na niej jadę (11.60, linuch) i dopóki większość stron będzie na niej dobrze działać, będę jej używał jako podstawowej. I z reklamami tak samo - po co blokować to, co nie przeszkadza. A jak strona fajna, to i kilka szybkich kliknięć w "adsy" nie zaszkodzi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

12.xx (nie pytaj o szczegóły) dawała radę.

12.0 była zła... potem naprawili, więc chyba 12,5 jest ostatnią dobrą.

 

Ja dawno porzuciłem starą Operę... praca...

 

 

A jak strona fajna, to i kilka szybkich kliknięć w "adsy" nie zaszkodzi
Za leniwy jestem by szukać... ale było na KW o sofcie do robienia fake'owych kliknięć w reklamy. Jednocześnie blokuje CI ich wyświetlanie i w każdą klika 1000 razy zamazać wszelkie preferencje reklamowe.witryna zarabia, a Ty wciąż nie do "spersonalizowania". Kiedyś był o tym artykuł na KW, ale nie miałem jak z tego skorzystać, więc jak znajdziesz to przypomnij tutaj :) pewnie już teraz mogę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnia Operka, to 12.17. Coraz mniej już tam działa, ale ponieważ w Firefoksie mam poblokowane wszystko, to odpalam ją, by poklikać reklamy na KW. Mówicie, że nieinwazyjne reklamy są ok, ale jeśli x stron korzysta z tej samej sieci reklamowej, to reklamodawca wie, że teraz siedzisz np. na stronie banku, a 10 minut temu oglądałeś porno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...