Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

EmDrive działa w próżni

Recommended Posts

A zaczęto się mylić bodaj od wynalazcy promieni katodowych, który orzekł, iż są to cząsteczki.

zaczęto się mylić bodaj od wynalazcy promieni katodowych

Zaraz, zaraz. Myślisz o spirytystycznych ciągotach Sir Crookesa? Bo jeśli chodzi o elektron, którego jakoś od biedy można uznać za "cząstkę" (;)) , to pomyłka cząstki z cząsteczką wydaje mi się przewiną małego kalibru. ;)

Masz rację, chodzi mi o Crookesa, zapomniałem tylko nazwiska. Elektron jest jednostką energii magnetycznej a nie cząstką materii.

Masz rację, chodzi mi o Crookesa, zapomniałem tylko nazwiska. Elektron jest jednostką energii magnetycznej a nie cząstką materii.

Dodam jeszcze, iż jego ciężar ustalono przy użyciu prądu a nie wagi. 

Elektron jest jednostką energii magnetycznej
Poproszę o źródło, bo nie ogarniam... 

Poproszę o źródło, bo nie ogarniam... 

Pochwalę się, że chyba nim jestem. Nic nie poradzę na to, że nie możesz ogarnąć: wyrażenie „elektron jest jednostką  energii magnetyczne”j określa również, że elektron jest energią magnetyczną.

elektron jest jednostką  energii magnetyczne

Rzeczywiście, elektron jest w wielu względach jednostkowy, choć Astroboy pewnie doda że nie ma pewności co do jego istnienia.

To ile tego elektronu jest w Jm-3

Mi się wydaje,że poprostu jesteście zazdrośni o to,że ktoś być może wpadł na przełomowe rozwiązanie

No tak. W sumie to wyprzedził mnie tylko o jakieś 20 lat, i po Noblu, a było tak blisko to w czasie. Też bym na to wpadł. Ale chyba rozumiesz, zazdrość to normalne ludzkie uczucie w takiej sytuacji.

I na koniec dodam jeszcze,że to co kiedyś uważano za niemożliwe,teraz już takie nie jest!To tyle ode mnie!

I versa vice.

Edited by thikim