Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

et

Users
 • Content Count

  43
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

et last won the day on June 17 2013

et had the most liked content!

Community Reputation

-9 Very Bad

About et

 • Rank
  Fuks

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem
 1. Pływanie pod wiatr wymaga silnika, lub umiejętności żeglarskich.
 2. Maxwell się pomylił. Dotąd przeprowadzono 2 eksperymenty z żaglowcami wykazując, iż światło słońca ich nie popycha. Żaglowiec japoński przeleciał podobno blisko Wenus, a nie miał prawa, gdyż jest ona bliżej słońca, niż Ziemia. Winien odwrócić się i pożeglować w przeciwnym kierunku. W przypadku żaglowca amerykańskiego przewidywano, iż opuści orbitę Ziemi po 10-u dniach, a spadł do morza po kilku miesiącach.
 3. Lejesz Pan wodę. W tłumaczeniu tej strony skopiowałem: „Nic nie zaobserwowano w trakcie i po największym zbliżeniu chmury do czarnej dziury, która została opisana jako brak "fajerwerków” ”. Są też dwie animacje komputerowe, na których brak rozjaśnienia rzekomej czarnej dziury a które można uznać za wycofanie się z pierwotnych przewidywań.
 4. Brak doniesień o rozbłyśnięciu Sagittariusa wskazuje, że miałem rację twierdząc na http://www.ciekawski.private.pl/, iż czarne dziury są miejscami w przestrzeni, w których występuje brak ośrodka przewodzącego światło /eteru/.
 5. Pochwalę się, że chyba nim jestem. Nic nie poradzę na to, że nie możesz ogarnąć: wyrażenie „elektron jest jednostką energii magnetyczne”j określa również, że elektron jest energią magnetyczną.
 6. Masz rację, chodzi mi o Crookesa, zapomniałem tylko nazwiska. Elektron jest jednostką energii magnetycznej a nie cząstką materii. Dodam jeszcze, iż jego ciężar ustalono przy użyciu prądu a nie wagi.
 7. A zaczęto się mylić bodaj od wynalazcy promieni katodowych, który orzekł, iż są to cząsteczki.
 8. Promieniowanie elektromagnetyczne przenika przez siebie, dzięki czemu dociera do nas „światło” gwiazd neutronowych między innnymi. Toteż żadne promienie elektromagnetyczne nie powodują ciśnienia mechanicznego. Silnik EmDrive jest tylko pobożnym życzeniem.
 9. Nie dziwę się decyzji szybkiego zatopienia stacji.Przecież dzięki prowadzonym na niej badaniom nic nie odkryto, nie ma sensu dalsze wydawanie pieniędzy na jej utrzymanie na orbicie.
 10. Nie zgadzam się z przedstawionymi w artykule wywodami. Promieniowanie tła nie ma nic wspólnego z wielkim wybuchem, jeżeli miał on miejsce, jest promieniowaniem wypełniającej kosmos mikro-materii.
 11. Moim zdaniem rozbłysła nowa, nie będąca supernową gwiazda, która wcale nie zniknie, być może na skutek zwiększenia masy będzie później jaśniejsza.
 12. Baju, baju, nie widzę przyczyn powodujących, jakoby księżyc miał w przeszłości gorące jądro. Temperaturę wewnątrz Ziemi a także księżyca powoduje rosnące w głąb ciśnienie grawitacyjne, i ta temperatura z upływem lat nie powinna się istotnie zmieniać.
 13. Rozbłyski na słońcu generują fale elektromagnetyczne a nie cząstki materii,nie można utożsamiać energii z materią.
 14. rozbłyski na słońcu generują fale elektromagnetyczne a nie cząstki materii, nie można utożsamiać energii z materią.
×
×
 • Create New...