Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

et

Users
 • Content Count

  43
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by et

 1. Pływanie pod wiatr wymaga silnika, lub umiejętności żeglarskich.
 2. Maxwell się pomylił. Dotąd przeprowadzono 2 eksperymenty z żaglowcami wykazując, iż światło słońca ich nie popycha. Żaglowiec japoński przeleciał podobno blisko Wenus, a nie miał prawa, gdyż jest ona bliżej słońca, niż Ziemia. Winien odwrócić się i pożeglować w przeciwnym kierunku. W przypadku żaglowca amerykańskiego przewidywano, iż opuści orbitę Ziemi po 10-u dniach, a spadł do morza po kilku miesiącach.
 3. Lejesz Pan wodę. W tłumaczeniu tej strony skopiowałem: „Nic nie zaobserwowano w trakcie i po największym zbliżeniu chmury do czarnej dziury, która została opisana jako brak "fajerwerków” ”. Są też dwie animacje komputerowe, na których brak rozjaśnienia rzekomej czarnej dziury a które można uznać za wycofanie się z pierwotnych przewidywań.
 4. Brak doniesień o rozbłyśnięciu Sagittariusa wskazuje, że miałem rację twierdząc na http://www.ciekawski.private.pl/, iż czarne dziury są miejscami w przestrzeni, w których występuje brak ośrodka przewodzącego światło /eteru/.
 5. Pochwalę się, że chyba nim jestem. Nic nie poradzę na to, że nie możesz ogarnąć: wyrażenie „elektron jest jednostką energii magnetyczne”j określa również, że elektron jest energią magnetyczną.
 6. Masz rację, chodzi mi o Crookesa, zapomniałem tylko nazwiska. Elektron jest jednostką energii magnetycznej a nie cząstką materii. Dodam jeszcze, iż jego ciężar ustalono przy użyciu prądu a nie wagi.
 7. A zaczęto się mylić bodaj od wynalazcy promieni katodowych, który orzekł, iż są to cząsteczki.
 8. Promieniowanie elektromagnetyczne przenika przez siebie, dzięki czemu dociera do nas „światło” gwiazd neutronowych między innnymi. Toteż żadne promienie elektromagnetyczne nie powodują ciśnienia mechanicznego. Silnik EmDrive jest tylko pobożnym życzeniem.
 9. Nie dziwę się decyzji szybkiego zatopienia stacji.Przecież dzięki prowadzonym na niej badaniom nic nie odkryto, nie ma sensu dalsze wydawanie pieniędzy na jej utrzymanie na orbicie.
 10. Nie zgadzam się z przedstawionymi w artykule wywodami. Promieniowanie tła nie ma nic wspólnego z wielkim wybuchem, jeżeli miał on miejsce, jest promieniowaniem wypełniającej kosmos mikro-materii.
 11. Moim zdaniem rozbłysła nowa, nie będąca supernową gwiazda, która wcale nie zniknie, być może na skutek zwiększenia masy będzie później jaśniejsza.
 12. Baju, baju, nie widzę przyczyn powodujących, jakoby księżyc miał w przeszłości gorące jądro. Temperaturę wewnątrz Ziemi a także księżyca powoduje rosnące w głąb ciśnienie grawitacyjne, i ta temperatura z upływem lat nie powinna się istotnie zmieniać.
 13. Rozbłyski na słońcu generują fale elektromagnetyczne a nie cząstki materii,nie można utożsamiać energii z materią.
 14. rozbłyski na słońcu generują fale elektromagnetyczne a nie cząstki materii, nie można utożsamiać energii z materią.
 15. Czarna dziura jest miejscem, w którym występuje brak materii będącej środowiskiem do przemieszczania się fal elektromagnetycznych
 16. Proszę wpisać w wyszukiwarce „grawitacja w centrum Ziemi”, by się przekonać, że już nie tylko ja tak twierdzę. Nawet w Wiki nie pisze już, jakoby była największa. Stąd konsekwencje dla wyjaśnienia, jak powstają i czym są czarne dziury. Informacje przedstawiane przez naukowców są niestety bzdurami.
 17. Już z komentarzy widać, iż opisy czarnych dziur ośmieszają współczesną naukę. Bowiem współcześnie twierdzi się, iż w centrum gwiazdy przyciąganie grawitacyjne jest najmniejsze, a nie największe. Więc gwiazdy nie są w stanie się zapadać, do tego jeszcze nie od samej powierzchni, gdyż część gwiazdy sobie wybucha.
 18. Wewnętrzna powierzchnia nie zapada się na skutek działania grawitacji. Przyciąganie materii znajdującej się z drugiej strony pustej przestrzeni z powodu odległości jest zacznie słabsze od przyciągania materii od zewnątrz i do pewnego miejsca ciśnienie jest skierowane na zewnątrz gwiazdy.
 19. Czysta fantazja w tym artykule. Fizycy przyznają. iż w środku Ziemi, a więc i gwiazd przyciąganie grawitacyjne jest najmniejsze. Żaden gaz nie jest w stanie skupić się w gwiazdę. Są one zbudowane z różnych pierwiastków, z zewnątrz w stanie ciekłym. Gazy są tylko atmosferą gwiazd, np. słońca, którego średnia gęstość jest niska z powodu występowania pustej przestrzeni w środku.
 20. Może kłoś wie, czy można się dowiedzieć, jakie przyrządy naukowe wysłano na ISS? Czy bada się tam, jak upływa czas? Szybciej, wolniej, czy tak samo jak na powierzchni?
 21. Strumień wody nie przeleci przez płótno z bawełny, a "chmura" elektronów przez izolator. Prąd powstaje przez indukowanie się w przewodach energii magnesów.
 22. Żadne cuś, tylko logika i przyjęcie, że materia nie jest w stanie przenikać przez siebie. Z tego wynika, że światło i prąd są energią, zresztą powszechnie tak się uważa. Nauka dokonała cudu określając najmniejsze jednostki tych energii cząstkami materialnymi i musi zmienić stanowisko, by przełamać zastój w teorii.
 23. Na stronie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dyfrakcja_elektron%C3%B3w_niskiej_energii Wiki podaje, że elektrony o niskiej energii to takie, których energia wynosi 20 do 200 eV. Występuje niespójność pojęcia elektronów nisko i wysokoenergetycznych, a także niejasność, które występują w atomach, względnie w prądzie.
 24. Mnie zadziwiają informacje o występowaniu wysokoenergetycznych i niskoenergetycznych elektronów. Naukowcy błądzą głosząc istnienie cząstek materii o nazwie elektron. Elektron, to jednostka energii magnetycznej a nie cząstka materialna, więc sporo twierdzeń wymaga prostowania.
×
×
 • Create New...