Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

MS Office na urządzeniach z Androidem

Rekomendowane odpowiedzi

Samsung i Dell to kolejne firmy, które zapowiadają, że na urządzeniach z Androidem będą preinstalowały pakiet Microsoft Office 365. Samsung podpisał niedawno odpowiednią umowę z Microsoftem. Przewiduje ona fabryczną instalację microsoftowego pakietu m.in. na urządzeniach Galaxy S6 oraz S6 Edge.

Microsoft poinformował, że podobne umowy zawarł z 10 innymi producentami OEM. Obok Samsunga i Della jest wśród nich Pegatron oraz mniej znani lokalni producenci jak TrekStor, JP Sa Couto, Datamatic, DEXP Phones, Hipstreet, QMobile, TECNO-Mobile oraz Casper. Osoby, które kupią urządzenie z preinstalowanym Office 365 będą miały tż do dyspozycji 100 gigabajtów przestrzeni dyskowej w chmurze. W skład preinstalowanego pakietu będą wchodziły OneDrive, OneNote, Word, Excel, PowerPoint oraz Skype.

Koncern z Redmond oferuje też producentom OEM biznesowe wersje Office'a. Oprócz wymienionych już programów znajdują się w nich kalendarz, oprogramowanie pocztowe czy wideokonferencyjne.


« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O fajnie, to już wiem jakich urządzeń nie kupować. Chciaż z samsunga to już dawno zrezygnowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie poszli po rozum do głowy. Zabawa innymi pakietami to proszenie się o problemy.

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sporo ponad 80% "mobilków" chodzi pod Androidem, to trzeba kombinować. Thikim, zabawa jest niebezpieczna dla nieświadomych użytkowników (wiem, to zdecydowana większość ;)). Osobiście wbiło mnie w ziemię:

 

 

 

Oprócz wymienionych już programów znajdują się w nich kalendarz, oprogramowanie pocztowe czy wideokonferencyjne.

 

Już biegnę kupować. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już biegnę kupować. :D

A teraz pomyśl, że masz 60 tys urządzeń (PC+mobilne) rozrzucone po świecie: obie Ameryki, Chiny, Anglia, Francja możliwość zestawienia videokonferencji z VIPowego tabletu gdzieś w dżunglach Mongolii jawi się zupełnie inaczej. Tej wielkości  klient dostaje soft od MSa w cenie czapki śliwek, oczywiście za sztukę. Między innymi dlatego OpenSource nie przebija się bo to .... zbyt drogie rozwiązanie :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przeczę, coś w tym jest. Osobiście jednak wolę zainwestować w droższe rozwiązanie (trochę poświęconego czasu) niż zapłacić czapką śliwek za… rozwolnienie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wraz przypomina mi się tekst, który kiedyś kupel rzucił (swoją drogą cytując kogoś innego): "Darmowe rzeczy są darmowe tylko jeśli Twój czas jest za darmo"... czy coś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Darmowe rzeczy są darmowe tylko jeśli Twój czas jest za darmo"... czy coś takiego.
 

 

Tak bardzo chwytliwe i .... nieprawdziwe. Bardzo niewiele osób jest w stanie sprzedać cały swój czas. Jeśli jesteś takim szczęśliwcem, że zamiast pomalować chałupę/postawić linuksa/wymienić olej możesz komuś za to zapłacić samemu w tym czasie zarobić na to a nadwyżkę odłożyć/przepić,  to proszę bardzo. W dobie bezrobocia i woluntariatu niewiele osób ma taką możliwość, so DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wraz przypomina mi się tekst, który kiedyś kupel rzucił (swoją drogą cytując kogoś innego): "Darmowe rzeczy są darmowe tylko jeśli Twój czas jest za darmo"... czy coś takiego.

Ale kto ci broni kupować? Możesz kupić wszystko, jeśli cię stać. Tylko że od samego kupienia Worda, robota się nie wykona, a 90% użytkowników nie wykorzystuje nawet 5% możliwości MS Office, czy LibreOffice. Do prostych dokumentów wystarczają proste i darmowe narzedzia. Osobiście widuję bardzo często dokumenty pisane, a jakże w Wordzie w najnowszej wersji, które formatowane są ... spacjami. Gdzie tu sens? To jak kupowanie Ferrari aby raz w tygodniu jeździć do pobliskiego gospodarza po mendel jajek.

Ja wolę zarobioną kasę przeznaczyć na przyjemniejsze rzeczy.

Edytowane przez Sławko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę zaprzeczyć.

Sam mam dostęp do pełnego softu MS za damo w ramach subskrypcji... Używam tylko windowsa i visual studio ultimate (a co? :)). Mogę mieć też Offica, ale nie czuję potrzeby... mam O.o.o, wciąż aktualizację od czasów jeszcze zanim powstał Libre. Nie jest idealny, ale starcza.

Tak... z pewnych względów jestem zwolennikiem c#, a co za tym idzie Windowsa... co nie musi się przekładać na resztę tworów MS.

 

Z tej subskrypcji martwi mnie tylko jedna rzecz: jestem w połowie i jej nie wykorzystałem solidnie... a co gorsza wiem, że tego nie zrobię przed kolejną połowę czasu... :/ choć mam pomysły jak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...