Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Google i Microosft najbardziej etycznymi firmami IT

Recommended Posts

Microsoft i Google, podobnie jak w ubiegłym roku, otrzymały tytuł najbardziej etycznych firm IT. Tytuł taki przyznaje Ethisphere Institute, niezależna organizacja promująca etykę w biznesie. Przedstawiciele Instytutu, uzasadniając swój wybór, stwierdzili, że obie nagrodzone firmy w praktyce stosują wysokie standardy etyczne nie tylko w odniesieniu do wszystkich swoich pracowników, ale również do partnerów, z którymi współpracują. Wśród laureatów znalazły się też Adobe, Symantec oraz Teradata.

Dla Microsoftu to już piąty tytuł z rzędu. Zaufanie do podstawa sukcesu każdej firmy. W Microsofcie pracujemy ciężko nad tym, by zdobyć i utrzymać zaufanie. Osiągamy to dzięki etycznemu i transparentnemu postępowaniu - oświadczyła Lori Forte Harnick z Microsoftu.


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale się uśmiałem :) Niezły żart na poczatek dnia.

Ethisphere Institute musi mieć niezłe wsparcie od obu monopolistów, że tak im słodzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chociażby wojenki patentowe, które z etyką korporacyjną mają niewiele wspólnego. Nie jestem antyfanem ani jednej, ani drugiej firmy (z supportu MS jestem wręcz bardzo zadowolony), ale myślę, że tego typu nagrody powinny pozostawać w obrębie projektów/firm typu protonmail.ch. Z racji faktu, że akurat dwaj najbogatsi monopoliści rynku otrzymują tego typu pompatyczne wyróżnienia pozwala mi się przychylić do wniosku Sławka, że ktoś ostro posmarował zieloną farbą po kieszeni i to było główne kryterium.

 

 

 

Osiągamy to dzięki etycznemu i transparentnemu postępowaniu

 

Nie wiem w czym ich działania są transparentne (mam tutaj na myśli ogół potentatów, nie tylko MS): w nieujawnianych i niełatanych dziurach, absolutnie niezrozumiałych regulaminach przemycających drobne "smaczki" w małych literkach, niejasnych postanowieniach licencyjnych będących często w jawnej sprzeczności z lokalnym prawem narodowym, narzędziach śledzących, których ominięcie lub wyłączenie wymagać będzie powoli oddzielnego tytułu naukowego? Na pewno każda z tych firm robi również wiele dobrego, ale chociażby z tych powodów nagroda powinna powędrować gdzie indziej.

Tytuł tytułem, z produktów tych firm i tak dalej będę korzystał, ale absolutnie nagroda ta nie zmieni mojego podejścia do tych podmiotów jako nieszanujących prywatności użytkowników, zarabiających na niej oraz próbujących budować pełen hipokryzji wizerunek mnichów troszczących się o czakry usera.

 

Edit: troszeczkę się zagalopowałem, bo nagroda nie dotyczy etyki względem klientów a względem partnerów biznesowych, pracowników i innych struktur korporacyjnych. Nie mniej moja wypowiedź adresuje pytanie Flaka, tak więc prosiłbym o jej pozostawienie ;)

Edited by cent

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest kremien

Akurat te dwie firmy są bodajże wymienione jako główni "unikacze" płacenia podatków w Polsce. Nie podam konkretnych liczb, ale z artykułów w necie wynika, że mają miliardowe obroty, a podatków płacą ledwie po klika milionów. W innych krajach również. Obie firmy plują nam w twarz jeśli chodzi o prywatność. To też jest etyczne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Google blokuje dostęp z Tora, szpieguje i koniecznie musi wiedzieć skąd nadaje i gdzie jest internauta. Od Google lepiej trzymać się z daleka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...