Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

jendrysz

Users
 • Content Count

  68
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

jendrysz last won the day on January 6 2017

jendrysz had the most liked content!

Community Reputation

3 Neutral

About jendrysz

 • Rank
  Górnik

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem
 1. Dziesięć razy skuteczniejsza jest mieszanina łyżki rozdrobnionego czosnku lekko posolonego z łyżeczką zmielonych nasion kolendry, zakropionych sowicie oliwą. Oczywiście tak z trzy razy dziennie. By zbytnio nie paliło dziąsła dobrze jest mieć w ustach łyżkę białego półtłustego suchego sera.
 2. @bea Sauna i rózgi każdego rozgrzeją. Do tego fakirki lub masaż stóp, ale nie dłużej niż 20 min. na dobę, bo bedzie piekarnik w nogach.
 3. Mam pytanko za 1 grosz o te plony na balkonie, bo mi tego brakuje w rysunku. Co by się stało, gdyby całe Stany pokryć zielenią, szczególnie zimą? Nad drogami i budynkami przewiesić girlandy pnączy i postawić wysoki mur od strony Meksyku i Zatoki. Czy wtedy energia szła by w powietrze, czy w niedźwiedzie polarne?
 4. Prawo patentowe i autorskie nie tyle jest wadliwe co tendencyjnie wypaczane w kierunku zawłaszczeniowym. Celem tych praw staje się maksymalizacja zysków poprzez likwidowanie konkurencji. Łatwiej jest pod pozorem nieosiąganych zysków blokować konkurencyjne kopiowanie poprzez zakazy i opłaty (według widzimisia prawników), niż ściągać korzyści z upowszechnienia mimo, że w interesie społecznym jest jak najszersze udostępnianie nowych rozwiązań, bo to zwiększa postęp. Dzieło niewątpliwie jest szczytem Cywilizacji, ale podstawą jej są kopie. By to naprawić należy kopiowanie potraktować jako inwestycję, nie jako piractwo i jeśli te kopiowanie daje zysk, to wówczas zadbać o ściąganie części tych zysków. Ten zysk i udział w tym zysku jest interesem społecznym o który to przede wszystkim społeczeństwo - państwo powinno zadbać. Nie blokować zyski, tylko nadzorować zyski. Patenty nie powinno się traktować jako zakaz, tylko jako gwarancje ściągnięcia części zysków z kopiowania i w tym kierunku powinno iść prawo. Jednak sam fakt, że ktoś próbował zarobić kopiując, nie może być podstawą do ściągania tantiemów, bo próba nie jest korzyścią. Tym bardziej, że każda próba to wkład pracy w kopiowanie, świadczący też o tym, że dla kopisty dzieło jest wartościowe i wówczas kopiowanie wręcz należy traktować w kategorii zaszczytu, nie podłości. Jeśli skopiowałeś i spróbowałeś skorzystać na moim dziele, to korzystaj i zarabiaj jak najwięcej byś miał się czym podzielić ze mną. Traktuj to, nie jako obowiązek, tylko jako zaszczyt, jako formę podziękowania za wartościowy podarunek.
 5. Czyli wątroba regeneruje się po wysokobiałkowej diecie, bo po niskobiałkowej diecie wątroba będzie uszkodzona. Dlatego tytuł powinien brzmieć: Wątroba regeneruje się po uszkodzeniu niskobiałkową dietą. @bea Zdaje się, że wątroba regeneruje się też w czasie kilkudniowej głodówki dającej czas na odbudowę. Tu chodzi o stosunek (niewielkiego) obciążenia zanieczyszczeniami do zapasów regeneracyjnych wątroby, a w diecie niskobiałkowej obciążenia są na tym samym (dużym) poziomie, natomiast zapasy regeneracyjne wątroby maleją z braku białek. PS. Oczywiście w głodówce trzeba pić duże ilości czystej wody, bo pomaga usuwać zanieczyszczenia i nie tylko ze względu na nerki.
 6. Znacznie bardziej boję się CETA, bo to połączy obydwa pozostałe i to dopiero będzie pasztet.
 7. Hmmm, przyglądając się tej koszulce to w propagandzie czystość rasy ma znaczenie, ale te zestawienie izolacjonizmu (BREXIT, TRAMP) z apokalipsą zombie jest dość zaskakujące. Równie dobrze do apokalipsy mógłby się przyczynić taki zestaw: LGBT CETA ZOMBIE Co lepsze trudno określić i podobnie jest z innym zestawieniem: Międzynarodowcy są za tolerowaniem brudnej rasy, ale jednocześnie chcą niechcianych usuwać. Narodowcy są za czystą rasą, ale usuwać nie chcą...
 8. Raczej tu chodzi o sytuacje kogoś kto startuje od zera, ale o sytuację, w której nie ma wojny, jest duży postęp gospodarczy, duży postęp wiedzy i lepszy dostęp do żywności. Śmiem twierdzić, że to ogólna sytuacja społeczeństwa sprawiała to, że dzieci z każdym rokiem miały coraz lepsze warunki i mogły lepiej się rozwijać. By wyeliminować postęp cywilizacyjny dzieci porównane powinny być rocznikowo, bo w ciągu jednego roku postęp nie ulega zbytnio zmianie i wystarczy teraz porównać dzieci młodych matek z roku np. 90 z dziećmi starych matek z tego samego roku. Jeszcze ciekawiej by było, gdyby od początku matki miały duże wsparcie rodziny. Dopiero teraz można by określić, czy odkładanie macierzyństwa jest korzystne.
 9. Zdaje się, że już mamy pojazdy autonomiczne,które mogą kontrolować sytuacje na drodze, to poradziłyby sobie i z lotem i wykorzystaniem grawitacji gwiazdy do zawrócenia aparatury. Poza tym można by upakować w zintegrowaną siec kilkaset aparacików i wówczas uderzenia meteorytów nie byłyby w stanie wszystkich zniszczyć, a żagiel można na czas przelotu przez pas Kuipera zwinąć.
 10. Z własnego podwórka - dobrze jest czosnek przegryź grubym plastrem białego sera, a oprócz mycia zębów dobrze jest przepłukać zęby mlekiem. Wracając do tematu - czosnek jest znacznie skuteczniejszy w połączeniu ze zmielonymi, czy potłuczonymi nasionami kolendry i to wielokrotnie skuteczniejszy.
 11. Google blokuje dostęp z Tora, szpieguje i koniecznie musi wiedzieć skąd nadaje i gdzie jest internauta. Od Google lepiej trzymać się z daleka.
 12. Czerwone wino zawiera też cukier i szczególnie w przypadku słodkiego wina, już po kilku godzinach, próchnica odzyskuje swoje pozycje. Nie chcesz iść do dentysty nie pij, ale płucz zęby mlekiem. I przydałoby się też trochę badań o wpływie zwykłego mleka (>3%) na zęby.
 13. Potwór może być śmieszny raczej w filmach, a dla dziecka to żarłoczny stwór, który korzysta z ciemności i ten aerozol robi za osłonę blokującą tego stwora. A z psychologiem może być ten kłopot, ze nie każdy mu uwierzy. @Afordancja Na okrutną prawdę jest prosta rada, by rodzice mówili nie o Mikołaju, tym sprzedawczyku w czerwonym ubranku, tylko o Gwiazdorze, który przylatuje z bardzo daleka, już nie saniami, tylko spodkiem. I raczej On nie powinien dawać takich prezentów, które rodzice mogą kupić w znajomym sklepie. Najistotniejsze jednak jest to, że w tego Pana z gwiazd wierzą dorośli i nawet tworzą wielkie programy naukowe poszukujące Go w kosmosie. Pewnie w nadziei, że coś też dostaną, bo przecież kilka rózg im się należy. Dawno temu królowały miotły, do niedawna sanie, teraz nadszedł czas na odrzutowce, spodki i Gwiazdora. I zamiast okrutnej prawdy będzie niebo pełne gwiazd, gwiazdeczek i szczęśliwych dzieciątek.
 14. Ocet stosuje się też do zmiękczania włosów. Sam ocet daje połowiczny sukces, głównie zlikwiduje bakterie przystosowane do ługu i raczej nie zlikwiduje bakterii odpornych na kwas. A do odkażania najlepsza jest procedura raz kwasem raz ługiem: 1. umyć ługiem, spłukać wodą, 2. potraktować octem, spłukać wodą, 3. ponownie umyć ługiem. spłukać wodą. Tylko, że wtedy w przypadku ciała traci się własną ochronę bakteryjną i trzeba ją czymś zastąpić np mlekiem.
 15. Zdobyte czyli wzięte, zabrane, osiągnięte, bardzo często przy użyciu siły lub podstępem, czyli mało uczciwie, a te dwie możliwości mogą być też wykorzystane przez pasera. Kluczowe jest tu kto stworzył te 100%. Szczególnie ostatnio słyszę, że to co ktoś zrobił jest w 100% jego, w tym dziele nie ma udziału innych i niech inni się odczepią. Czyli wszyscy powołują się na te 100%. Wobec tego proponuje przyjrzeć się temu "100%". Skoro te dzieło jest w 100 % prywatne, czyli całkowicie bez udziału innych (bo przecież 100% moje) i oczywiście w tym bez ukrytego udziału cywilizacji, to powinno się to udać zrealizować bez jej udziału. Czyli umieszczamy te 100% samodzielności gdzieś z daleka od Cywilizacji i wówczas zobaczymy czy jest ktoś w stanie wykonać to samo (te 100 %) bez jej udziału. Jednak by nie zagłodzić tego samotnika proponuje mu trochę ułatwić dostęp do pożywienia i umieścić go pod drzewem z bananami. Oczywiście bez jakichkolwiek wytworów, czy wpływów Cywilizacji. Żadnych siekier, noży, włóczni, itd. To wszystko musi sobie wytworzyć sam, bez udziału innych. Przy tym powinien też zrezygnować z wiedzy jaką dostał od Cywilizacji. Jak samodzielnie, to samodzielnie. I dopiero teraz to co zostanie wykonane będzie w 100 % jego i bez podejrzeń o zawłaszczanie wkładu innych. Życzę 100-procentowcom powodzenia. Jednak jeśli ktoś by chciał zapłacić Cywilizacji za siekierę czy nóż, to jest to dopuszczalne, ale pod jednym warunkiem, że wszystko co wykona, wszystkie korzyści, które osiągnie dzięki siekierce, w połowie będzie należało do niego, a w połowie do Cywilizacji. To jest podstawowy warunek (pół na pół) i niech się cieszy, że tylko taki warunek. Niech nie myśli, że wkład Cywilizacji może sobie wziąć na własność i wszystko co dzięki temu zrobi to jego. Chce skorzystać to powinien się tą korzyścią podzielić. Po połowie, w ramach idei udziału, w ramach współpracy. I niech nie myśli, że jeśli coś stworzy z tym udziałem i następnie wymieni się na coś innego to nabywa 100% praw. Możliwość wymiany na inny wytwór w którym też ma udział Cywilizacja (a ma udział we wszystkim) wzmacnia jeszcze jej prawa, bo zamieniać się można tylko swoją częścią udziału. O udziale Cywilizacji proszę nie zapominać i ją nie zawłaszczać. W innym wypadku radzę mu szybko wskoczyć na drzewo, bo w momencie pojawienia się jakiegoś czteronożnego drapieżnika, jako istota dwunożna już nie zdąży odskoczyć i uciec na drzewo i bez włóczni nie radzę mu się nigdzie włóczyć. Nawet zrobienie włóczni nie mając noża, to też nie taka prosta sprawa, człekokształtne pracowały nad tym z milion lat i nie oddadzą tego za kiść bananów. Neandertalczycy byli silniejsi i sprawniejsi od Homo Sapiens, ale przegrali bo nie doceniali wpływu społeczności. Proszę nie iść ich śladem. Podstawowym błędem wielu ludzi jest to, że udział cywilizacji jest tak oczywisty, że już go nie widzą, a widzą tylko swój udział. PS. To jest skierowane do zwolenników prywaty (np zwolenników Korwina M.), ale też i do anarchistów i dla tych wszystkich, którym wydaje się, że to co zrobili jest tylko ich. Do innych wątków odniosę się osobno.
×
×
 • Create New...