Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

krzysiek

Users
  • Content Count

    187
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    2

krzysiek last won the day on July 24 2021

krzysiek had the most liked content!

Community Reputation

6 Promising

About krzysiek

  • Rank
    Gwarek

Informacje szczegółowe

  • Płeć
    Nie powiem

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

  1. Nie twierdze, ze związku nie ma ale sama "korelacja wykresów" jest bardzo słabym dowodem https://tylervigen.com/spurious-correlations
  2. To ja proszę o dodanie możliwości ignorowania postów wybranych użytkowników. Jestem czytelnikiem KW pewnie ponad 10 lat. "Przeżyłem" Waldiego, Bastarda i innych, każdy z nich często irytował i wygłaszał poglądy zdecydowanie rozbieżne z ogólno przyjętym mainstreamem ale też wnosił coś ciekawego do dyskusji. W tym wypadku odnoszę wrażenie, że mam do czynienia z comiślinanajęzykprzyniesizmem w czystej formie.
  3. Same konkrety. Jutro będzie padać albo nie będzie. Dzisiaj nie padało a pogoda jutro może być podobna do dzisiejszej, często się to zdarza ;-)
  4. Na pewno jest to powszechne? U mnie chyba nie występuje ;-) EDIT: Czekam na nobla z fizyki za odkrycie nowego pola, ziemskiego pola geomagnetycznego ;-)
  5. lol, serio? Może lepiej założyć osobną kopalniewiary? ten pomysl brzmi troche tak, jakby na forum wegetarian załozyć dział o obróbce mięsa.
  6. Tutaj masz trochę tych pogłosek: https://kopalniawiedzy.pl/szukaj/grzybki halucynogenne,0,1,0 ;-) Jesteś w stanie podać jedno źródło potwierdzające Twoje zdanie? EDIT. No chyba, że mówisz o alkoholu, u mnie pod oknem ludzie naćpani alkoholem często sprawiają problemy.
  7. 1. Rura jest potrzebna przy wyższych prędkościach, kiedyś na KW napisano, że Chińczycy zaczęli "drążyć" tę technologię bo zwiększając prędkość pociągów doszli do problemu hałasu, wywołanego tarciem powietrza. 2. W tym przypadku innowacją jest możliwość upgrade torów z kompatybilnością wsteczną. Osobnym upgradem jest lewitacja a osobnym tunel z niskim ciśnieniem.
  8. Ja widziałem kiedyś, na stacji CPN odstraszające gwizdki do samochodów, ciekawostką było "zasilanie" gwizdka pędem powietrza.
  9. Po co roboty czy jakaś forma SI miałyby wałczyć z ludźmi?
  10. ... Do tej pory "materiały termoelektryczne" miały bezwładność 100 stopni Celsjusza?
×
×
  • Create New...