Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

krzysiek

Users
 • Content Count

  187
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by krzysiek

 1. Nie twierdze, ze związku nie ma ale sama "korelacja wykresów" jest bardzo słabym dowodem https://tylervigen.com/spurious-correlations
 2. To ja proszę o dodanie możliwości ignorowania postów wybranych użytkowników. Jestem czytelnikiem KW pewnie ponad 10 lat. "Przeżyłem" Waldiego, Bastarda i innych, każdy z nich często irytował i wygłaszał poglądy zdecydowanie rozbieżne z ogólno przyjętym mainstreamem ale też wnosił coś ciekawego do dyskusji. W tym wypadku odnoszę wrażenie, że mam do czynienia z comiślinanajęzykprzyniesizmem w czystej formie.
 3. Same konkrety. Jutro będzie padać albo nie będzie. Dzisiaj nie padało a pogoda jutro może być podobna do dzisiejszej, często się to zdarza ;-)
 4. Na pewno jest to powszechne? U mnie chyba nie występuje ;-) EDIT: Czekam na nobla z fizyki za odkrycie nowego pola, ziemskiego pola geomagnetycznego ;-)
 5. lol, serio? Może lepiej założyć osobną kopalniewiary? ten pomysl brzmi troche tak, jakby na forum wegetarian załozyć dział o obróbce mięsa.
 6. Tutaj masz trochę tych pogłosek: https://kopalniawiedzy.pl/szukaj/grzybki halucynogenne,0,1,0 ;-) Jesteś w stanie podać jedno źródło potwierdzające Twoje zdanie? EDIT. No chyba, że mówisz o alkoholu, u mnie pod oknem ludzie naćpani alkoholem często sprawiają problemy.
 7. 1. Rura jest potrzebna przy wyższych prędkościach, kiedyś na KW napisano, że Chińczycy zaczęli "drążyć" tę technologię bo zwiększając prędkość pociągów doszli do problemu hałasu, wywołanego tarciem powietrza. 2. W tym przypadku innowacją jest możliwość upgrade torów z kompatybilnością wsteczną. Osobnym upgradem jest lewitacja a osobnym tunel z niskim ciśnieniem.
 8. Ja widziałem kiedyś, na stacji CPN odstraszające gwizdki do samochodów, ciekawostką było "zasilanie" gwizdka pędem powietrza.
 9. Po co roboty czy jakaś forma SI miałyby wałczyć z ludźmi?
 10. ... Do tej pory "materiały termoelektryczne" miały bezwładność 100 stopni Celsjusza?
 11. Znajomy leśniczy opowiadał o wilkach na dolnym śląsku już rok temu ale myśliwi, w dużej części też leśnicy starają się trzymać ten fakt w tajemnicy bo po pojawieniu się wilków na jakimś terenie zmniejszają im limity na odstrzał.
 12. Jak niby zmienić tą trasę? Jest gdzieś flaga wybory trasy szybkiej, bezpiecznej i ekonomicznej?
 13. Hmm, a np kolejna zima bez śniegu i powtórka z tegorocznego lata? edit: Nie doczytałem, że zasięg ma być światowy,
 14. Można zapytać, można też pomyśleć. Rzecznik patentowy, musi co najmniej dobrze orientować się w temacie, w którym się wypowiada. Biorąc pod uwagę obecny stan prawa patentowego i haracze, których nie będzie można wymusić po ewentualnym rozpowszechnieniu się Thora, zatrudnienie specjalistów zarówno od kodeków jak i od prawa patentowego wydaja się naturalne.
 15. Może na innych platenach nie było jabłek, węży bądź kobiet. Jezus nie był tam potrzebny więc pomagał w zbawieniu tylko na Ziemi.
 16. sporo bzdur jest w tym filmie... a tak swoją drogą to dlaczego uważasz, że skazanie ulbrichta to skandal?
 17. Można za 5k razem z montażem. Sęk w tym, że to nie maszty podsłuchują telefony
 18. Maszty? Raczej imsi catchery. Argumentacja pana z policji jest nieuprawniona bo osoby z drugiej strony barykady używają tego: https://secupwn.github.io/Android-IMSI-Catcher-Detector/ albo dedykowanych telefonów z podobnymi funkcjami.
 19. Taka rozbudowana butelka obłożona lodem? Czy po nalaniu płynu do takiej butelki nagrzeje się on w celu zestalenia czynnika izolującego? Co to znaczy, że napoje dłużej zachowują walory smakowe? W przypadku lodówki bądź ponownego ochłodzenia nie zachowują?
×
×
 • Create New...