Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Multiferroiczna pamięć działa w temperaturze pokojowej

Rekomendowane odpowiedzi

Porzuć ciemną stronę! "Szybkość" oznacza zwyczajnie zupełną różniczkę po czasie. Szybkość wykonywania pracy to właśnie MOC. Niech będzie z Tobą!

 

Może, Dla mnie szybkość ładunku to "ruchliwość" (bez  skojarzeń). Ważny parametr w elektrochemii i nie tylko http://pl.wikipedia.org/wiki/Ruchliwo%C5%9B%C4%87

Niestety nie mogę Ci dotrzymać pola bo muszę dotrzymać terminów. Ale może jeszcze kiedyś w innym wątku.

 

p.s. Nikt rozsądny nie używa takiej notacji jeśli nie musi. Grono odbiorców maleje wykładniczo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dla mnie szybkość ładunku to "ruchliwość"

Tu się Waszeć mylisz, bo zgodnie z tym, co sam podałeś, ruchliwość to "związek" między szybkością dryftu a E. To wszak coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Szybkość wykonywania pracy to właśnie MOC

Raczej pracowitość :D niż moc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Raczej pracowitość

Pracowity ludek wykopie i zasypie dołek, ale z punku widzenia MOCy (a właściwie gleby) jest zapewne inaczej. ;)

 

                             ca065331cb1643d0347ce0de19573d37.png

 

P.S. Też zmykam, bo terminów i tak już nie dotrzymam, ale lepiej byłoby, by opóźnienie nastąpiło jeszcze w "starym roku". ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a ja już po zaliczeniu podyplomówki :D na razie kończę karierę "naukową" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Hmm, a ja już po zaliczeniu podyplomówki

Mnie nie o takie termina chodziło. Bo czy to normalne, by następca Homo habilis się habilitował? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie prądu to brzmi jak suchość wody

Prąd jest w rzece i potoku, prąd może być w jeziorze, trudno pisać o prądzie stawowym ale gdzie by nie płynął prąd to prąd a napięcie napięciem! Energia potencjalna energii kinetycznej też może być bo jak się walnie samochodem w drzewo można sobie potencjalnie krzywdę zrobić - ale jak to brzmi?

 

Ponadto napięcie prądu niewiele mówi o dziedzinie jakiej dotyczy. Napięcie prądu może sterować młyn wodny ale to inne napięcie i inny prąd. Napięcie prądu powietrza może poruszać wiatrak - ale wówczas zamiast napięcie mówi się o różnicy ciśnień. Tym mniejszej im łatwiej łopatki podążają za prądem.

 

Napięcie prądu kojarzy mi się więc ze spadkiem napięcia wywołanym przepływem prądu jeśli już obrazowość miała być przyczyną bzdurnego tłumaczenia. Ale zamiast pisać niejasną nowomową i popierać to barwnością świata wystarczyło napisać jak być powinno. np. "W wyniku tego przełączanie stanów układu odbywa się za pomocą przyłożonego napięcia elektrycznego lecz w wyniku słabej przewodności materiału nie wymaga przepływu prądu" lub coś w ten deseń. Nie wnikam czy chodzi o napięcie przyłożone do materiału(złącze metal-materiał-metal) dając jakby odwrotny efekt do zjawiska Halla(no nie do końca ale blisko), czy też owemu materiałowi wystarcza pole elektryczne tak jak wystarczy do zaindukowania kanału w tranzystorze mosfet. Nie wiem bo z opisu można się jedynie domyślać o co chodzi.

Edytowane przez Stanley
  • Pozytyw (+1) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mnie nie zrozumiałeś, bo nie o sobie pisałem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze że też mnie taka "trollowa" dyskusja ominęła :(

 

"W wyniku tego przełączanie stanów układu nie wymaga przepływu prądu elektrycznego a jedynie przyłożonego napięcia." :)

  • Pozytyw (+1) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radar aboard!!! Kazałbym wciągnąć banderę, niestety, statek już dawno zatonął… :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...