Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

Rekomendowane odpowiedzi

Załóżmy, że "wymyśliłem" sobie, pewien wynalazek (jeżeli działa to dość innowacyjny)

Kolejne założenia:

1. Nie mam na tyle umiejętności (nawet chyba finansów), aby go zbudować.

2. Isnieje pewne prawdopodobieństwo, że gdzieś popełniłem błąd, którego nie widzę i wszystko jest o kant d....

3. Patentowanie też odpada, bo zwykle szkoda mi kasy i nie czuję, żeby ktokolwiek to komercyjnie chciał sprzedawać (terget jest dosć specyficzny)

4. Publiczne "wywnętrzanie się" o budowie i zasadzie działania, i ocenie przez internautów też odpada.

 

 

Jakie mam możliwości działania?

Gdzie mógłbym "napisać" aby ktoś to ewnetualnie, ocenił, baa może nawet zbudował,opatentowal itp. (pieniądze dla mnie nie są celem, ale wołał bym zostać "autorem", ze względu na swoje ego ;) )

 

 

PS.

Jest to "maszyna" elektryczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PS. Jest to "maszyna" elektryczna.

 

Na moje wyczucie, to zostaje sponsor ekscentryk. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na moje wyczucie, to zostaje sponsor ekscentryk. ;)

 

hehe ;)

 

Nie znam, za wielu ekscentryków, a sponsorów ekscentryków to hm..coś około zera. Po za tym, najpierw chyba lepiej zweryfikować to czy to ma sens. Potrzebna wiedza fizyczna(hm..tzn. z fizyki) na wyższym poziomie niż moim ;) (mój, nie należy do topowych). I ostatecznie, takiemu ekscentrykowi do niczego "to" się nie przyda, prędzej NASA ;) (napisałem "prędzej")

 

Jak tak czytam swoją poprzednią wypowiedź to dochodzę do wniosku, że "maszyna" to zle określenie. Nazwijmy to urządzenie jako część czegoś większego jak bym np. wymyślił silnik(elektryczny), który jest częścią np. samochodu, ale nomenklatura nazewnicza, nie jest w tym przypadku istotna, nie ma co się nad tym rozwodzić.

 

Ale ok, wpiszę zaraz w google "sponsor ekscentryk" zobaczę co wyskoczy :P

 

[edit]

Nic ciekawego nie wyskoczyło, wstępny mój pomysł to napisać "gdzieś" do PAN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Maszyna elektryczna to bardzo dobry termin: http://pl.wikipedia.org/wiki/Maszyna_elektryczna ale oczywiście nie wiem, co masz na myśli. ;) Musisz chyba poszukać kogoś, komu będziesz mógł zaufać. :D

 

Łooo, mój błąd, nie spojrzałem, na definicję. Maszyna jest ok :)

Znaleźć albo zbudować. Taki sam poziom trudności ;)

 

No nic, najpierw muszę chyba to dobrze opisać, jakiś projekt, samemu fizyki trochę się "doumieć"(w sumie problem jest wyuczyć się tego czegoś co mogłoby pogrzebać cały projekt, a że nie wiem co to może być, bo na mój gust wszystko jest ok, to nie wiadomo czego szukać :P ). A potem będzie się myślało. Na razie zostanę przy tym PANie, jak by komuś przyszła jakaś lepsa myśl, niż PAN to niech da znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wrażenie, że wiem o czym mówisz. oczywiście mogę sie mylic, ale sam miałem taki pomysł wiele lat temu. Zobacz najpierw czy nie ma juz podobnych urzadzeń, zwyczajnie szukając na youtube i ogólnie w sieci. jeśli nie ma żadnej formy i postaci tego urządzenia o którym mówisz, to możesz ubiegac sie o inwestora nawet w banku. Są strony gdzie pozyskuje sie inwestorów, programy i happeningi takie jak targi gdzie prezentuje sie nowe produkty potencjalnym nabywcom [przedstawicielom firm]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, polecam "rozebranie" pomysłu na poszczególne układy. Możesz to zrobić albo ze względu na kolejność pracy, albo rodzaj przetwarzanej energii (mechaniczna, elektryczna itd). Będzie ci łatwiej prześledzić zasadę działania. Zapoznaj się też z zasadą zachowania energii, bo coś mi podpowiada, że może Ci się to przydać. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kasa nie jest celem, a tylko chcesz chwały, to nie rozumiem dlaczego opublikowanie tego jest problemem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obojętnie co by to nie był za wynalazek, jeśli ma szansę działać i może się przydać jakiejkolwiek agencji rządowej (naszej, czy tym co nasze mają w kieszeni) to w momencie przeszukiwania internetu na jego temat/zbierania danych do jego przygotowania/etc... pomysł już leży u nich na stole i jest analizowany.

Więc jeśli kolega faktycznie wynalazł coś ciekawego to kolega Grey55 podał najgorszy z możliwych sposobów, żyjemy w czasach gdy szpiegostwo przemysłowe (i nie tylko) jest na poziomie jaki mało kto jest sobie w stanie wyobrazić.

 

Wynalazłeś coś, trzymaj to na papierze, nie rób zdjęć, nie puszczaj w sieć(nawet zapytań związanych z tematyką - w szczególnosci do szpiego-wyszukiwarki - od tego są książki) - jeśli chcesz być uznany za autora - aż do momentu uzyskania patentu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może warto tak:

1. znaleźć naukowca, podpisać z umowę o nieujawnianiu informacji, niech zweryfikuje

2. jak zweryfikuje pozytywnie to poszukać sponsora, który opłaci jakąś pożądniejszą weryfikację/prace nad prototypem?

 

Ew.

1. znaleźć firmę, która zajmuje się finansowaniem tego typu przedsięwzięć (w USA?) i po prostu zapytać ich, co powinieneś zrobić, żeby Twój pomysł był bezpieczny, ale jednak by można było go zweryfikować?

 

Ew.

1. pójść na jakieś PolakPotrafi czy innego Kickstartera i zebrać kasę na weryfikację/budowę prototypu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Afrodancja, i jak, poradziłeś sobie? :)

Z własnego doświadczenia w tych sprawach wiem, że "bez kasy nie ma kołaczy" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z własnego doświadczenia w tych sprawach wiem, że "bez kasy nie ma kołaczy"

 

To właśnie puenta ;)

Jak znajdę trochę czasu to może po prostu to opiszę i mi to ludzie zweryfikują bo jak tak myślę to gdzieś jest błąd rozumowania ;) (nie jestem fizykiem, więc na pewno przegapiam coś trywialnego, może nawet na granicy ośmieszenia :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...