Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Rekordzista atramentowego druku

Rekomendowane odpowiedzi

Z okazji 25. rocznicy rozpoczęcia produkcji drukarek atramentowych HP zaprezentowało najszybsze urządzenie tego typu. Kolorowa HP Officejet Pro X drukuje z prędkością 70 stron na minutę. Wysoką prędkość i jakość wydruku osiągnięto dzięki zastosowaniu HP PageWide Technology. Głowica drukarki pozostaje nieruchoma i jednocześnie pokrywa poruszający się papier wszystkimi czterema atramentami. Urządzenie wyposażono w standardowy pojemnik, w którym mieści się 500 kartek papieru, co pozwala na drukowanie dużej liczby dokumentów bez niepotrzebnych przerw.

HP zapewnia, że koszt druku jednej strony jest o połowę niższy niż w przypadku drukarek laserowych. Firma zapowiada, że już wiosną do sklepów trafią HP Officejet Pro 251dw i wielofunkcyjna HP Officejet Pro 276dw.

Pierwsza drukarka atramentowa HP trafiła na rynek w lutym 1988 roku. Kosztowała wówczas 995 dolarów i drukowała 2 strony na minutę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak rozumiem głowica jest szerokości kartki o_O

trochę mi to przypomina archaiczne "demony" szybkości odczytu płyt CD/DVD początkowo przy użyciu więcej niż jednej głowicy (nie pamiętam ile, ale chyba dwie), a w późniejszych projektach jednoczesnego odczytu chyba 7 ścieżek za pomocą jednej głowicy (dzielony promień laserowy?). niestety żadnych źródeł nie potrafię odnaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten napęd o którym piszesz to KENWOOD x72. Jak podasz to uncle google to już znajdzie trochę info z 2000 r. Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
HP zapewnia, że koszt druku jednej strony jest o połowę niższy niż w przypadku drukarek laserowych.

 

Zapewne w przypadku drukowania zdjęć oryginalnymi kolorowymi tonerami HP. BTW, czy producent wspomina jak często trzeba czyścić dysze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Och, sukces... jakieś 3 lata po firmie Memjet zrealizowali ten sam pomysł... a może kupili licencję ;P

 

BTW, czy producent wspomina jak często trzeba czyścić dysze?

To jest do biura, więc ma pracować w miarę możliwości non-stop, w innym wypadku to nie ma sensu. Znaczy sens mniej więcej taki jak w kupowaniu solwentu by wydrukować jeden banner w miesiącu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm. Mam w biurze maszynę, która dwa razy w miesiącu drukuje po kilka tysięcy kartek. Poza tym stoi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten napęd o którym piszesz to KENWOOD x72. Jak podasz to uncle google to już znajdzie trochę info z 2000 r. Pozdrawiam:)

dzięki :) dobrze pamiętałem, że 7 wiązek było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria HP Officejet Pro X to obecnie na rynku jedna z ciekawszych propozycji dla małego biura. Prędkość wydruku i jednocześnie niski koszt, łatwy druk mobilny i możliwość pracy przewodowej lub bezprzewodowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, ja mam to w rzyci. Moja 6MP zrobiła już tyle, że pewnie umrzecie, zanim zmienię czwarty toner. I tyle w temacie. ;)

Nadmienię, że większość użytkowników robiła w pieluchy przy pierwszym tonerze. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...