Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
Usher

Uwagi do nowego forum

Rekomendowane odpowiedzi

1a. W stylu boksu „Polecane książki” ze strony głównej, ale „Nasi użytkownicy polecają”. 1-2 ostatnich poleceń (opcja z obrazkami), pełna lista po kliknięciu „zobacz szczegóły”.

1b. W stylu panelu „Forum” z głównej. 5-10 ostatnich poleceń w skróconej postaci „X polecił (news/artykuł/zdjęcie/wywiad) Y xx sekund temu”.

2. Integracja z systemem powiadomień forum. Wówczas jeśli ktoś dodał sobie nas do znajomych, to będzie otrzymywał powiadomienie, że coś polubiliśmy.

 

Swoją drogą po aktualizacji forum wydaje mi się, że coś pomieszało się chyba z listą znajomych. Na poprzednim dodałem osoby, bo w ten sposób łatwiej było wysyłać msg (swoją drogą dodałem nawet sam siebie :P), a teraz z jednej strony nie mam jak tego zmienić (nie żeby była jakaś potrzeba, a tylko ze strony technicznej ;)), a jednocześnie mimo to pojawia mi się dla nich opcja „Dodaj jako znajomego” w ich profilach i na liście użytkowników.

 

 

Może chodziło Ci o to, co jest na dole. Fejsbuki, tłitery, digi itp?

 

Nie, nie, o ten licznik z boku, który pojawił się na nowej KW.

Edytowane przez wilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie można by coś takiego zrobić, np. w formie rankingu najczęściej polecanych notek (nawet niekoniecznie z informacją, że akurat X to polecił, ale że ogólnie jest to popularny temat), widocznego choćby z głównej strony forum jako osobna kolumienka gdzieś z boku albo nawet na stronie głównej Kopalni jako "Hot topics" w formacie podobnym do "Blogów" w nowej odsłonie KW.

 

Na głównej nad blokiem z notkami jest możliwość wyboru: Najnowsze, Najpopularniejsze, Polecane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, faktycznie to jest to, przynajmniej dla newsów. :] Ale zauważyłem już problem gdy klikniemy na następną stronę tej listy. A jak na jakąś dalszą (od 5), to strona zupełnie przestaje wyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wynika ze zmiany rozmiarów obrazków w nowym layoucie. Tylko te, które wprowadziliśmy już pod kątem nowego layoutu są do niego dostosowane. Reszta to obrazki wg rozmiarów starego layoutu. Dlatego strona nie wygląda :) Ale raczej się nie zdecydujemy na ręczne przerabianie grafik w kilkunastu tysiącach notek :)

Z czasem sytuacja będzie się poprawiała, bo będzie coraz więcej notek tworzonych dla nowego layoutu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lista 5 ostatnich wiadomości z działów na stronie głównek.

 

Bardzo brakuje mi tego featuresa.

W chwili jak piszę w każdym z działów "Nauki przyrodnicze", "Bezpieczeństwo IT" itd wiadomości zostały dodane w ostatnich 4 godzinach.

Chciałbym od razu ze strony głównej dowiedzieć się, czy czegoś ważnego nie przegapiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na SG w najnowszych (domyślne ustawienie) są wszystkie najnowsze, potem wchodząc na poszczególne działy z belki nawigacyjnej masz notki działu wg dat... Chodzi Ci o coś w rodzaju np. Ostatnie (np. w belce nad blokiem notek), gdzie będą prezentowane po kolei notki z wszystkich działów np. z ostatniego tygodnia? Wystarczy, że na belce nawigacyjnej klikniesz "Wiadomości" i masz wszystkie notki w kolejności, w jakiej były wstawiane. Chyba o to chodziło, prawda? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Chodzi Ci o coś w rodzaju np. Ostatnie (np. w belce nad blokiem notek),...

 

Tak, kliknięcie w "Wiadomości" mam wszystko ale nie od razu na głównej.

Poniżej wyjaśnienie:

 

kw_lista_ostatnich.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie da pełej funkcjonalności, takiej o jakiej myślisz. Zauważ, że teraz bloczki nie mają stałego miejsca. W starej KW w konkretnym miejscu były informacje z konkretnego działu. Tutaj tak nie jest. Informacje wchodzą kolejno w miarę pojawiania się na stronie. Jest też więcej kategorii. W sumie np. w chwili, w której piszę na SG widać 2 informacje z nauk przyrodniczych i po jednym bezpieczeństwo, medycyna, psychologia, technologia. Więc jak interesują Cię notki z fizyki i tak musisz kliknąć na kategorię fizyka. Ponadto powtarzałby się ten listing innych notek. Teraz np. miałbyś dwa niemal identyczne wpisy pod oboma notkami z nauk przyrodniczych.

Poza tym mocno rozciagnęłoby to lewą kolumnę względem prawej.

Może coś pomyślimy o jakiejś selekcji dat w kategorii Wiadomości. Ale to i tak nie będzie na głównej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wynika ze zmiany rozmiarów obrazków w nowym layoucie.

 

Nie o to mi chodziło. Przykładowo lista newsów http://kopalniawiedz...omosci/medycyna Strony 2-4 pokazywały błąd nieistniejącego artykułu zamiast listy, zaś strony od 5 wzwyż w ogóle były puste (tylko prawie pusta strona, dlatego „nie wyglądały”). Teraz jednak widzę, że działa to dobrze.

 

A tak ogólnie, to bardzo fajnie teraz serwis wygląda. :)

 

Chciałbym od razu ze strony głównej dowiedzieć się, czy czegoś ważnego nie przegapiam.

 

RSS. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Tutaj tak nie jest. Informacje wchodzą kolejno w miarę pojawiania się na stronie. ...

Zupełnie mi to umknęło (dawne przyzwyczajenia).

Zatem jest osiągnięte jest to co chciałem, czyli na stronie głównej widzę to co jest najnowsze i wiem już czy jestem na bieżąco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, nie do końca :) Na SG jest miejsce na 7 notek (nowa notka dnia + 6 innych), zatem jeśli w ciągu dnia napiszemy więcej, to części nie zobaczysz na SG.

Ale za to wszystkie z danego dnia zobaczysz, jak wejdziesz w którąkolwiek notkę. Po prawej jest bloczek ze wszystkimi notkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprawka, z ostatnimi 20-ma :) jak któregoś dnia rozkręcicie się z Anią to też nie wystarczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że w wyszukiwarce na SG zniknęła funkcja sortowania po datach. Wyszukiwarka forumowa jest co prawda znacznie lepsza, ale tam jest tylko sortowanie po ostatniej odpowiedzi. Nie twierdzę, że jest to jakoś super ważne, ale przy popularnych terminach gdy było wiele stron z wynikami ułatwiało życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ciągu kilku dni dodamy tą funkcjonalność, zarówno w wyszukiwaniu jak i w indeksach kategorii - sortowanie wg: trafnosci (wyszukiwanie), dat, popularności i rekomendacji

  • Pozytyw (+1) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Właśnie zauważyłem, że "reputacja" jest publiczna, czy nie byłoby lepiej gdyby to pozostało sprawą między ocenianym a oceniającym?

  • Pozytyw (+1) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz z kolei ktoś chyba przedobrzył, bo nie mogę obejrzeć nawet własnej reputacji :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobre miejsce na ta mala uwage ale wydaje mi sie ze stronka robila by lepsze wrazenie jakby panel z przyciskami byl po prostu czerwony bez tego gradienta tworzacego imitacje wypuklosci. Bevel dawno wyszedl z mody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety plugin do reputacji jest zrobiony tak że prawa do _używania_ przydzielane są grupowo. Jeżeli więc widzisz swoją historię to widzą ją również inni (grupa Użytkownicy). Jeżeli taki publiczny wgląd nie jest do zaakceptowania przez Was, to niestety z bieżącymi uprawnieniami będzie mógł służyć tylko adminom :/ (ew. moderatorom)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że przydałoby się głosowanie nad tym, czy pokazać reputację czy też nie. Ew. można zrobić w ten sposób, że reputacja będzie niewidoczna, a jak ktoś będzie chciał poznać swoją, to niech pisze do mnie PW. Co wybieracie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam nic przeciwko publicznej reputacji. Potraktujmy to nieco jako ranking najpopularniejszych i/lub najbardziej wartościowych wypowiedzi na forum - najczęściej "plusa" dostaje się przecież za solidnie uargumentowane, merytoryczne wypowiedzi, w których można znaleźć ciekawe informacje. Ja jestem za.

  • Pozytyw (+1) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, mamy tu demokracje wiec wrzucam ankietke. Do konca tygodnia powinnismy miec jasnosc w tej sprawie.

 

A przy okazji: posty z reputacja 10 punktow i wiecej zostaja wyroznione graficznie. Jezeli uwazacie ze ktos napisal cos wartego pokazania - glosujcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylu rozprawiających o reputacji, a po oddaniu głosu okazało się że jestem drugi.

(Pierwszym był zapewne autor)

Słaba ta demokracja tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się jednak wstrzymam, mimo iż pierwotnie poparłem pomysł Jajcentego, skoro ma to takie implikacje techniczne, choć byłbym za tym by historia punktów w profilu była opcją zależną od preferencji usera. Aczkolwiek ocena przy postach i popup po jego kliknięciu – publiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniej również jest to obojętne. Zadziałał odruch naźwiskiem Pawłow. Kiedyś reputacja była prywatna, teraz nie jest. Po namyśle - nie mam zdania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego służą zielone i czerwone strzałeczki przy każdej wypowiedzi?? (tak pytam zanim dla eksperymentu przycisnę :) ).

  • Pozytyw (+1) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...