Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Biznes gotowy na Windows 7

Recommended Posts

Dyrektor finansowy Microsoftu, Peter Klein, miał najwyraźniej rację twierdząc, że w bieżącym roku biznes znacznie przechodzić na Windows 7. Badania firmy Dimensional Research wskazują, że przemysł IT jest gotów do rozstania się z Windows XP.

Przez lata IT naprawdę kochało XP. To był wspaniały system. Działał tak, jak oni tego oczekiwali. Teraz to uczucie zanika - mówi Diane Hagglund, analityk z Dimensional.

Przeprowadziła ona badania wśród ponad 900 osób z działów IT.

Wynika z nich, że obecnie 60% specjalistów bardziej martwią koszty migracji na Windows 7 niż pozostania przy XP. Pozostałe 40% obawia się, że pozostanie przy starszym systemie może być bardziej kosztowne. Widać, że wciąż więcej firm obstaje przy XP, jednak wyraźnie się to zmienia. Jeszcze przed rokiem aż 72% badanych zdecydowanie wskazywało na XP. Innymi słowy, w ciągu roku Windows 7 przekonał do siebie 15% dotychczasowych zwolenników XP. Pani Hagglund porównuje obecną sytuację do... małżeństwa. Pozostanie przy Windows XP jest przez dużą część biznesu postrzegane jako pozostanie przy starej żonie, gdyż nie ma innego wyboru. Jednak coraz częściej wybierany jest Windows 7, gdyż to młodsza, atrakcyjniejsza żona, którą można traktować jak trofeum.

Hagglund zauważa przy tym pewien korzystny dla Microsoftu trend. Migracja na Windows 7 jest powodowana nie tym, że XP się starzeje, ale faktem, iż nowy system jest atrakcyjną alternatywą. Wywołuje pozytywne skojarzenia, szczególnie w porównaniu z Vistą.

Szybko rośnie też zaufanie do nowego OS-u. Przed rokiem zastrzeżenia do niego miało 67% badanych. Obecnie odsetek ten spadł do 56%. Związane jest to z faktem, że coraz więcej osób miało styczność z systemem, a wówczas ich obawy zniknęły. Zainstalowali go sobie w domu, wiedzą więc, jaki jest - komentuje Hagglund.

Spada też nieufność w stosunku do konkretnych cech systemu. Przed rokiem 62% badanych obawiało się o stabilność, a 47% o wydajność systemu. Teraz odsetek ten spadł, odpowiednio, do 41 i 25 procent.

Byłam w szoku, gdy zobaczyłam, jak wiele firm nie chce czekać na pojawienie się SP1 - stwierdziła Hagglund. Badania wykazały, że 46% badanych stwierdziło, iż zainstalują Windows 7 przed pojawieniem się Service Packa. "Może nie brzmi to imponująco, ale w IT to olbrzymia liczba" - mówi analityk.

Badania Dimensional Research były prowadzone na zlecenie firmy Kace, która specjalizuje się w tworzeniu systemów do zarządzania. W ubiegłym miesiącu Kace zostało kupione przez Della.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pani Hagglund chyba miała jakieś przeżycia, bo przyrównania to ma chore. Co do "analizy" - typowa zagrywka manipulacyjna, piszemy, że wyniki są nad wyraz zaskakujące na korzyść win7 i już xx % firm nagle na tą wieść także zmieni zdanie, nie ma to jak siła sugestii, co prawda dane nie kłamią, ale przekazywanie ich jako prawie niespotykany "cud" to gruba ściema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nieufność do XP jest w dużej mierze wywołana podejściem microsoftu do tego systemu... brakiem nowych produktów na ten system itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...