Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

programista

Users
 • Content Count

  81
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral

About programista

 • Rank
  Górnik

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem
 1. To nie jest żadna kradzież, kradzież to jest jak jest samochód i go nagle nie ma, a nie jak ktoś sobie skopiuje tenże samochód, a oryginalny zostaje tam gdzie był. Absurdalne sumy wynikają ze starych przepisów, nieadekwatnych wysokich kar oraz pazerności wytwórni. Dlaczego liczą maksymalną sumę za wykroczenie, jak to usprawiedliwią, czy kiedyś policzyli mniej ? Kary za ściąganie powinny być takie, że naruszający prawo płaci za mp3 jej rynkową wartość w chwili pozyskania plus jakiś % za popełnienie wykroczenia, nie mi oceniać ile to % ale myślę maksymalnie do 50%, a nie 1000 USD za mp3, kto takie abstrakcie wymyśla, pewno fonograficzne lobby takie cuda przepycha, to tak jakbym ukradł batonika i miał zapłacić za karę 1000 zł, a mówimy tu o fizycznej rzeczy nie wirtualnym dobru. No właśnie, wirtualny produkt, bo kopiować go można cały czas, nieskończoną ilość razy, stąd też sobie mnożą absurdalne kary X ilość użytkowników, a przecież nie każdy pobrał każdą piosenkę. Powinni uprościć przepisy, zastosować karę adekwatną do czynu, walenie kolejnych absurdalnych kar finansowych nic nie da, dochodzi do sytuacji, że właśnie firmy mogą bezkarnie udostępniać muzykę gdyż wiedzą iż kara będzie nie do spłacenia, tak więc - co mają do stracenia ? A no nic
 2. Kuras77 i każdy już trzęsie portkami, bo wp7 + nokia bardzo, bardzo namiesza, wszelkie plany google względem androida, apple względem iOS, wszelkie przewidywania i analizy rynku nie mają znaczenia, od czasu potwierdzenia tej współpracy, trzeba na wszystko spojrzeć od nowa, a ja już wiem, że na zagranicznych forach hamburgery są zadowoleni z tego co widzą, jednak droga do chwały androida czy iOS nie będzie prosta.
 3. Jak żyję takich paranoi nie słyszałem, to jest chore, choć tak naprawdę to jest perfidny biznesplan rządzących, sam lobbing i kasa, podatek od płyt, mp3, tabletu i to jeszcze takiego bez windowsa gdzie na windows najwięcej się piraci !!!! Ci ludzie są tak ograniczeni i tak bezczelni, że kiedyś się doigrają. Nie może być tak, że rząd robi sobie co chce pod przykrywką litery prawa, które sam bezprawnie ustanawia, w średniowieczu to już dawno by ich na stosie spalili...
 4. Masakra, czy tylko ja uważam, że to mega odkrycie, przecież to jest lek, niebezpieczne czy nie, lepiej brać leki przeciw odrzutowi niż walczyć z tym dziadostwem.
 5. Nie no takie info na kopalni wiedzy, coraz gorsze to newsy, właściwie 'notki' w tym wypadku. P.S. A ja mam info, że ponoć grafika taka całkiem atrakcyjna nie jest, z daleka ok, ale ci co grali twierdzą, że z bliska wygląda to średnio.
 6. Predator też był widoczny jak się ruszał, tu nie chodzi o bycie niewidzialnym, ale o utrudnienie rozpoznania, na pewno z człowiekiem w pół przezroczystym trudniej się w walczy niż w pełni widzialnym.
 7. Acha, bo znaleźli taką co ma 265 mas słońca, a jak znajdą taką co ma 350 to co powiedzą, bezsens i zero pokory, wydaje im się, że wszystko wiedzą, a przecież strzelają w ciemno.
 8. Odpowiedź jest prosta, kiedyś jedli tyle ile potrzebowali, teraz jedzą za dużo i w dodatku jakieś sztuczne produkty, którymi to się można najeść na 2h maks.
 9. Zapytajmy firmę amazon jak bardzo jeszcze naciąga klientów, skoro sprzęt sprzedawany za 259$ z miejsca staniał do 189$, a przecież na tym 189$ pewnie też nie tracą, pewno gratisowy szpieg w sprzęcie tyle kosztuje.
 10. Jeśli kiedykolwiek będzie można coś miniaturowego wprowadzić do krwi to raczej będą to nanity, a nie jakiś plastik , który załatwi wątrobę.
 11. I dlatego Winda zawsze będzie no. 1, ewentualnie Mac Osx.
 12. Nie wiem co w wiadomości i komentarzach robi słowo "skanowanie", książki są już od dawna pisane na komputerze tak więc nie następuje ich skanowanie.
×
×
 • Create New...