Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Webby

Administrators
 • Content Count

  114
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by Webby

 1. Możliwe jest równiez przekazywanie wpłat celowych na konto: 76 1240 5527 1111 0010 6550 6010 (Bank Pekao) Tytuł przelewu: "#201 JOWITA GENDERA" Za każda pomoc serdecznie dziekujemy. Pozdrawiamy. Kasia i Jacek
 2. Bardzo dziękujemy za odzew. W tej chwili nie prowadzimy zbiórek poza Fundacja. Czekamy na potwierdzenie od nich czy mozna na konto wysyłać rowniez wpłaty własne (i w jaki sposób). Pozdrawiamy. Kasia i Jacek
 3. Po ciężkich bojach udało się przywrócić automatyczną publikację wątków do artykułu. Przyjemnego komentowania
 4. Dodałem w systemie locale dla 'pl_PL.UTF-8'. Czy to poprawilo wyswietlanie?
 5. Sygnatury były domyślnie wyłączone - juz sa widoczne. Postaram sie dzis włączyć tworzenie postów na podstawie notek. Niestety ta wersja forum ma kompletnie nowe API i trzeba napisac wszystko od nowa.
 6. Prosze, link do oryginału: http://www.scientificamerican.com/article/people-are-more-likely-to-cheat-at-the-end/
 7. Znacznie wiecej ciekawych materiałów znajduje się pod adresem: http://www.crossrail.co.uk/sustainability/archaeology/liverpool-street (j.ang.)
 8. Niestety, jezeli ten trend sie utrzyma to mniejsze witryny nie beda mialy szans na przetrwanie. Stanie sie to, co sie stało z drobnymi sprzedawcami, wypartymi przez supermarkety.
 9. 1. Jak przebiegała Wasza współpraca z MAX-lab? Który z etapów realizacji okazał się najtrudniejszy? 2. Patrząc dalej w przyszłość, czy istnieją już plany dalszej rozbudowy SOLARIS-a? Czy może muszą najpierw być spełnione określone warunki, np. zrealizowany plan biznesowy projektu na najbliższe lata?
 10. Skrót myślowy usunięty. Katastrofa solarna odroczona.
 11. http://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/b-ziemia-b-czy-b-Ziemia-b-slonce-czy-Slonce;10778.html
 12. Zgadza się, w źródle jest informacja o awarii zbiornika ciekłego tlenu. W dalszej części jednak jest informacja że awaria podpory bezpośrednio wpłyneła na awarię systemu z helem, co pośrednio wpłynęło na uszkodzenie zbiornika z tlenem. @pogo Z opisów wynika że ciekły hel ma za zadanie utrzymać ciśnienie w zbiorniku tlenu.
 13. Dzieki, faktycznie, release info dotyczył wersji 4.2-rc2
 14. Z przecieków wynika że operatorzy zgodzili się na nie wiązanie klientów kosztownymi umowami na 2-3 lata. Prawdopodobne rozwiązanie bedzie takie, że z każdym z operatorów, z którch usług będziemy chcieli skorzystać, podpiszemy umowe osobno (umowa ramowa) za mininalną stawkę bądź zero złotych. A właściwe opłaty będą naliczane za korzystanie z sieci. Główną zaletą e-SIM więc bedzie swoboda w przełączaniu się pomiedzy nimi. Operatorzy będą konkurować nie umowami a bieżącymi stawkami.
 15. Po prostu "ksi minus" * = dodatkowe oznaczenie, w tym przypadku całkowity moment pędu J = 1⁄2 b = oznacza obecność kwarka b (niskiego)
 16. A co ze spozywaniem tak "wzbogaconych" w pietwiastek roslin? O ile pamietam glin jest tak samo toksyczny dla ludzi.
 17. 700 http://i57.tinypic.com/15cjyah.png
 18. Dieta wysokotłuszczowa - ale jaka była ilość węglowodanów w tej diecie? Wydzielanie insuliny znacząco wpływa na produkcję cholesterolu.
 19. 144 336 bitcoinow dziś jest warte już 113 milionów dolarów
 20. Zgadza się, ten zabieg jest wykonywany w celu zablokowania irytujących sygnaturek. Zdarzają się użytkownicy wrzucający do nich pogrubiony tekst, o wielkości czcionki przekraczającej nierzadko 40px w kolorach rodem z designerskiego piekła. Jest to irytujące i odwraca uwagę od właściwej treści. Jeżeli chodzi o atrybut nofollow niestety nie zniechęca do tworzenia nowych kont. Nie wnoszą one nic do forum a zajmują zasoby więc mimo wszystko powinny być usuwane.
 21. Spam można ograniczyć na kilka sposobów (sprawdzone na kilku innych forach IPB): 1. Utworzenie grupy przejściowej do której zapisywane są nowe osoby które nie napisały jeszcze żadnych postów (sporo kont zakładanych jest po to żeby tylko umieścić link w profilu). Użytkownicy tacy nie mogą edytować profilu a ich pierwszy post musi być zatwierdzony przez moderatorów. Na dodatek ich profile nie pojawiają się na liście użytkowników. 2. Ograniczenie ilości dozwolonych linków w sygnature do 1 szt. plus ustawienie CSS w ten sposób że nie można powiększyć tekstu ani dodawać kolorowych linków. 3. Zablokowanie naz imitujących domeny top-level (.pl, .tv itd) Dodatkowo można utworzyć grupę przejściową pomiedzy nowicjuszem a stałym użytkownikiem (powiedzmy próg 100 postów) poniżej którego nie można przydzielać reputacji (sposób na multikonta niektórych użytkowników)
 22. No i masz babo placek. Kolejny raz trzeba będzie "przerabiać" teorię opierając się na wynikach.
 23. Już naprawione. Brak kategorii blokuje tworzenie wątku, gdyż to ona decyduje na którym forum ma się pojawić.
×
×
 • Create New...