Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

antykwant

Users
 • Content Count

  194
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

antykwant last won the day on October 7 2020

antykwant had the most liked content!

Community Reputation

9 Promising

About antykwant

 • Rank
  Gwarek

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem
 • Lokalizacja
  Jestem wszechświatem :)
 • Zainteresowania
  kwanty, kwarki, taka sytuacja

Sposoby kontaktu

 • Jabber
  Walker
 • AIM
  the stars
 • Yahoo
  Yupi

Recent Profile Visitors

6631 profile views
 1. Dlaczego tak się upieramy, że wolna wola istnieje? Tylko dlatego, że mamy świadomość istnienia wyborów?
 2. W tym całym artykule brakuje mi definicji zdrowia seksualnego i impotencji. Bez nich jest on niekompletny, a nawet nieprzydatny.
 3. Osobiście chciałbym zobaczyć jakie są wyniki długotrwałe badania nad kurczeniem się mózgów osób, które regularnie medytują.
 4. Co niczego nie usprawiedliwia. Natomiast historia jest historią, więc wyciągajmy lekcje z niej by przynosić sobie i przyszłym pokoleniom jak najwięcej harmonii.
 5. Jest taka nauka o świadomości, której ludzie o zamkniętych umysłach nie chcą zgłębiać, bo nie są świadomi, że się boją co ta otwartość mogłaby przynieść. Pierwszym nauczycielem drogi środka, drogi do całkowitego ujarzmienia swojego umysłu, do objęcia świadomością wszystkiego co się w człowieku manifestuje był Budda. Od ponad 2500 lat wiemy, jak stać się mistrzami własnego umysłu i z tej pozycji wchodzić w interakcję ze światem, tak by nie powodować cierpienia u siebie ani u innych istot. Jednak większość ludzi nie chce wyrwać się z koła cierpienia, chce tylko poprawić komfort swojego krótkiego snu na ziemi. Nie ma różnicy między gonieniem za liściem z innego drzewa, nowym gadżetem, bogactwem, sławą czy nieśmiertelnością, bo w każdym tym przypadku źródło naszego szczęścia jest na zewnątrz nas. Raj jest już w Tobie i tylko ty sobie bronisz wejścia do niego. I to jest prawda trudna do przełknięcia, bo jesteśmy tak mocno przyzwyczajeni chadzaniem utartymi ścieżkami myślowymi, inżynieryjnymi, relacyjnymi, rodzinnymi, że coś co jest nieznane brzmi jak herezja. Tak mocno polegamy na umyśle, że wszystko co umysłowi brzmi niewiarygodnie wywołuje reakcję negowania, wyśmiewania i zwalczania. A przecież nie składamy się tylko z umysłu. Wystarczyłoby z taką samą rzetelnością i determinacją zgłębiać nauki Buddy, z jaką zgłębiamy świat technologii i nauki, żeby szybko zorientować się, że ten człowiek przekroczył wszystkie ograniczenia umysłu, dzięki czemu żył harmonijnie, zawsze wiedział co zrobić i co powiedzieć. *Proponuję eksperyment. Usiądź wygodnie, daj sobie 5 minut na siedzenie bez robienia niczego - tylko obserwuj co się pojawia w ciele, umyśle i emocjach. Po tych 5 minutach zadaj sobie pytanie "czy zanim usiadłem i zacząłem myśleć i czuć te rzeczy istniałem?". "Czy istnieję po tym jak przestałem czuć i myśleć te rzeczy?". Więc kim tak naprawdę jestem jeśli rzeczy przemijają a ja mogę je obserwować?* A dla leniwych polecam biografię Buddy w formie Wideo:
 6. Co jest złego w spokojnym siedzeniu na drzewie w szczęściu i cieszeniu się z tego co jest? Co dobrego w kategoriach poczucia spełnienia i szczęścia (nie zadowolenia czy satysfakcji, które nie dorastają do pięt autentycznemu poczuciu szczęścia) daje technologia? Co takiego daje technologia poza komfortem i przyspieszeniem tempa życia, które finalnie wywołuje ogromy stres?
 7. Mnie zastanawia jaka była hipoteza badania. Bo jeśli badacze zakładali to co udowodnili to czy ich świadomość nie wpłynęła na wynik ich badania? ;)
 8. Czy jest szczepionka na SARS-cov-1? Bo jak nie ma to jak ma się to do szukania szczepionki na SARS-cov-2?
 9. Nie wierzę, że taki portal jak kopalnia wiedzy powiela takie bzdury. Uprzejmie uprasza się o doczytanie: https://www.mexicolore.co.uk/aztecs/home/no-such-thing-as-human-sacrifice
×
×
 • Create New...