Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

antykwant

Users
 • Content Count

  186
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

Everything posted by antykwant

 1. Mnie zastanawia jaka była hipoteza badania. Bo jeśli badacze zakładali to co udowodnili to czy ich świadomość nie wpłynęła na wynik ich badania? ;)
 2. Czy jest szczepionka na SARS-cov-1? Bo jak nie ma to jak ma się to do szukania szczepionki na SARS-cov-2?
 3. Nie wierzę, że taki portal jak kopalnia wiedzy powiela takie bzdury. Uprzejmie uprasza się o doczytanie: https://www.mexicolore.co.uk/aztecs/home/no-such-thing-as-human-sacrifice
 4. Jak już jest jasno powiedziane, że niektóre gatunki były roślinożerne to nazwijmy je weganami, a nie wegetarianami
 5. Fajny art. O ile pamiętam Kongo się nie odmienia przez przypadki.
 6. A gdyby tak zacząć wymagać by producenci umieszczali na opakowaniach także informacje o energetycznych kosztach produkcji?
 7. A to nie jest to znienawidzone na Facebook emoji trash dove? Ergo Sum Ty zawsze byłaś kobietą, czy odziedziczyłaś nick po kimś?Udzielasz się też Geek Week?
 8. Polecam przeprowadzenie własnych eksperymentów w oparciu o wiedzę zawartą w nadmienionej książce. Boleć nie będą
 9. W książce Tao seksu i długowieczności radzi się mężczyznom aby spijali esencje trzech wierzchołków by uzupełnić ubytek energii wykorzystanej podczas seksu i wydłużyć życie. Są nimi wydzieliny gruczołów pod językiem, z sutków, które należy zlizywać w fazie wysokiego podniecenia kobiety, oraz mleczny płyn, który produkowany jest w pochwie podczas orgazmu. Są to substancje bardzo energetyczne zawierające białka, hormony i inne substancje, które wzmagają ludzkie zdrowie i możliwość regeneracji. Odkrycie z Instytutu Elizy i Waltera Hallów potwierdza wiedzę znaną przez starożytnych taoistycznych naukowców. Co mnie najbardziej zastanawia to odrzucanie odkryć czy poglądów tylko dlatego, że wydają się być bezpruderyjne, lub nie są opisane przy użyciu współczesnego języka, lub współczesnych pojęć naukowych. Inna sprawa, że techniczne podejście do seksu nadal jest tematem tabu.
 10. Czy tylko mnie nie interesują newsy o tym, że ktoś coś powiedział na spotkaniu przy kawie, aka coś jest na wczesnym etapie? Czy nie można pisać tylko wtedy kiedy wiadomo coś na pewno?
 11. To już przestaje być zabawne a zaczyna być śmieszne. Człowiek w swoich dziełach coraz bardziej oddala się od natury z której przecież wyszedł. I szuka rozwiązania w dziełach swojego umysłu, który traktuję z boskim namaszczeniem zamiast powrócić do działania z szacunkiem równością względem natury. Czy tylko ja to widzę?
 12. Czy mógłbyś zamieścić graficzne przedstawienie działania tego systemu? Trudno mi połapać sie w tym wszystkim.
 13. To teraz wchodzę ja, cały w pomysłach. A na poważnie, kilka godzin zajęło mi przeczytanie wszystkich postów w temacie. A to forum jest jakby małym przykładem tego o czym tu mowa, więc najpierw techniczna uwaga: przydałby się moduł czytający posty/opinie. Mój pomysł na System Ocen to umieszczenie na profilu każdego procentowej znajomości danego tematu, która budowana jest na podstawie ilości różnorodnych źródeł, sprawdzanych algorytmem (lub nie), umieszczanych w/pod postami/wpisami/opiniami, jakkolwiek je nazwiemy. Bo jak głęboko miałaby sięgać ocena oceny, oceny postu jeśli ktoś się z nią nie zgadza? Warto by też zwrócić uwagę na plagiaty. Tutaj wyłania sie jeszcze jedna korzyść, że po profilu widać w jakich tematach osoba będzie lepszym delegatem, a w jakich nie. Zgadzam się z potrzebą wykształcenia poczucia odpowiedzialności za swoje słowa, a tym samym spychanie na koniec listy postów trolli i niemerytorycznych, bo nie oszukujmy sie, nie wszyscy obywatele sa tak samo dobrze poinformowani czy wykształceni, choć oddają tak samo ważnygłos. Lecz nikt nie odbiera im możliwości wypowiedzi, a jeśli podeprą ją źródłami to wykazują zaangażowanie co jest premiowane lepszą widocznością ich komentarza. Dodatkowo zliczanie liczby 'plusów' i porównanie do wyświetleń jest lepszym pomysłem bo pokazuje stosunek poparcia a jednocześnie nie podsyca hejtu i negatywnych emocji co czyni przyznawanie "minusów". Ad. 1 wolę powoli ustalane prawo, które wystarcza na lata (jak drogi) niż łatane na szybko, które trzeba niebawem cerować. Ad.2 W Polsceżyje 35 mln osób, nie płaczmy nad tym, że jeden geniusz nie może rozwiązać wielu problemów na raz. Jak jest geniuszem to znajdzie sposób Na zakończenie postu pomysł na zmianę reprezentanta/delegata jeśli możliwe wybranie jest tylko jednego, lub jednego dla danej sprawy jak np ekologia. Zdjęcie/odebranie mandatu/mojego głosu powinno mieć okres karencji i powinno być widoczne dla delegata, tak samo jak zmiany w poparciu. Oczywiście najbardziej wartościowi delegaci to ci którzy nie zmieniają stanowisk jak chorągiewka na wietrze, ale to akurat jest łatwe do weryfikacji. PS kiedy tworzymy platformę testową dla górników z kopalni wiedzy? PS2 wybaczcie niedoskonałości w tekście, całość napisałem za pomocą klawiatury ekranowej.
 14. Ja bym jednak poszedł w stronę nazwania (i pisowni) żyroid zamiast gyroid.
×
×
 • Create New...