Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 11/21/18 in Posts

 1. 1 point
  Dywersyfikację wg mnie priorytet powinien być nastepujacy: atom, slońce wiatr, woda, baterie dla 3 wczesniejszych, długo, długo nic, gaz, długo, długo nic, węgiel.
 2. 1 point
  Ale ogólnie z artykułów z poprzedniego roku wychodzi że to trochę oszustwo. Nawet bardziej niż trochę: https://www.rp.pl/Nauka/306269862-Kilogram-krzemowej-kuli--nowy-wzorzec-wagi.html Krzemowa kula to z pewnością obiekt fizyczny. A definiowanie przy pomocy ilości cząstek owszem, udoskonala metodę, ale dalej w zasadzie jesteśmy w punkcie wyjścia. Dalej trzeba wykonać wzorzec fizyczny. Ktoś myślący zadałby pytanie. Co wspólnego z kulą krzemu ma stała Plancka. Ano coś tam ma, bo ta kula będzie ważona. No ale jakby ją tu zważyć. No i ktoś sobie wymyślił że elektromagnesem. A elektromagnes będzie równoważył siłę grawitacji poprzez przepływ prądu w cewce, przez którą to z kolei będzie przepływał prąd wykorzystując zjawisko Josephsona. A tam już prąd ma charakter dyskretny o wartościach powiązanych z ładunkiem elektrycznym i stałą Plancka właśnie. Heh, moim zdaniem tak długo to wprowadzali bo to kijowa metoda. Ale lepsza niż obecny kg który się cały czas degraduje. A jak kula będzie ważona to w zasadzie ten kg będzie musiał jeszcze uwzględniać pole grawitacyjne. Czyli w sumie waga do ważenia. No ale jedno będzie mniej więcej wiadomo: kg to x atomów krzemu Niezależnie od tego że chyba przyznacie że taka definicja jest mało praktyczna
 3. 1 point
  Licząc że metan jest 28-krotnie silniejszym gazem cieplarnianym niż CO2 mnożymy 41 ton metanu który się wydobywa z tego wulkanu razy 28 to daje ekwiwalent 1 148 CO2 na dobę Elektrownia Opole moc (tylko nowch "czystych" bloków) 950 MW , emisja CO2 = 691 kg/MWh ( patrz tabela poniżej) co przy maksymalnej mocy daje 656,45 tony na godzinę lub 15754,8 ton na dobę. Wniosek: 13 takich nieaktywnych wulkanów nie starczyły by ukryć "moc" gazów cieplarnianych jednej elektrowni w Polsce.
 4. 1 point
  No niestety nie. Zobacz sobie różnice na tych linkach https://ujarani.com/323346 http://wtg-gniazdo.org/upload/rozne/Wyswietlanie_zdjec_LIDAR_w_geoportal.pdf
 5. 1 point
  Tu jest info o tuningu z Rosji, a u nas lada dzień https://youtu.be/tzyT5izyJnc
 6. 0 points
  Wiedziałem, że dasz to na podium. Polecam http://korium.wex.pl/ https://www.youtube.com/watch?v=tM8oYiAU4PA https://www.youtube.com/watch?v=7Znrql2ad-s Potem powiedz mi że myślisz tak samo, mogę dać więcej linków jak tych mało.
 7. 0 points
  Miejmy nadzieję, że ma na to koncesję i opłacone limity emisji w EU. A nie sorry, on nie jest w EU, już mi ulżyło A gdyby tak polskie CO2 z węgla podprowadzić do wulkanu rurociągiem, to prąd znów byłby tani.
 8. -1 points
  Może jakiś filmik z youtuba, jako "naukowy" dowód rzeczowy?
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+01:00
×
×
 • Create New...