Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Firefox opóźniony

Recommended Posts

Mozilla opóźnia premierę kolejnejnych wersji Firefoksa. Już wiadomo, że w bieżącym roku do rąk użytkowników nie trafi nowa stabilna edycja.

Firefox 3.6, który miał ukazać się w grudniu zostanie upubliczniony w pierwszym kwartale przyszłego roku. Z kolei Firefox 4.0 najprawdopodobniej zadebiutuje dopiero w roku 2011.

Edycje 3.6 i 3.7 mają charakteryzować się przede wszystkim lepszą stabilnością. Mają też uruchamiać poszczególne karty w osobnych procesach, co zwiększy bezpieczeństwo użytkowania przeglądarki. Z kolei największą zmianą, jaka ma zajść w Firefoksie 4.0 będzie nowy interfejs użytkownika, o którym już wcześniej pisaliśmy.

Specjaliści uważają, że opóźnienie działa na korzyść Internet Explorera, którego ósma edycja ma nowoczesny wygląd i zdobywa coraz większe udziały w rynku.

Rok 2011 będzie bardzo ważny dla Mozilli. Nie tylko zadebiutuje Firefox 4.0, ale dobiegnie końca umowa z Google'em, która zapewnia Mozilli ponad 80% wpływów do budżetu. Nie wiadomo czy Google, który ma teraz własną przeglądarkę i chce ją wypromować, podpisze z Mozillą kolejną umowę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMHO Mozilla powoli traci grunt pod nogami. Chrome zaczyna wyprzedzać Firefoksa funkcjonalnością a pobił już szybkością, jak dodamy do kotła obcięcie funduszy to podzieli los Netscape

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trzeba pamiętać o niedawnym wymachiwaniu szabelką jednej z mozillowych szyszek. Że google złe, bo szef google'a posunął się do stwierdzenia kilku faktów.

 

Ale też nie wolno zapominać, że na razie ciężko o inny dobry program pocztowy niż Mozilla TBird.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...