Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Recommended Posts

Na stacjach i w pociągach metra w São Paulo zainstalowano specjalne siedzenia dla otyłych osób. Są niebieskie i niemal 2-krotnie większe od standardowych. Mogą wytrzymać ciężar do 254 kg. Ma to być odpowiedź władz na epidemię otyłości w Brazylii oraz zachęta dla puszystych do korzystania z transportu publicznego.

Przedstawiciele firmy transportowej twierdzą jednak, że takie wyjątkowe traktowanie plus widniejący nad siedzeniem rysunek kogoś z nadmierną wagą, który opatrzono dodatkowo napisem "Miejsce dla otyłych", nie podoba się samym zainteresowanym. Są zbyt zawstydzeni, by skorzystać z siedzenia. Być może nie chcą myśleć o sobie jak o osobach grubych lub być wrzucani do jednego worka ze staruszkami i niepełnosprawnymi – przypuszcza jeden z menedżerów. Niewykluczone, że metro wycofa się ze swojego pomysłu pomagania ludziom borykającym się z nadmierną wagą.

''Są niebieskie i niemal 2-krotnie większe od standardowych. Mogą wytrzymać ciężar do 254 kg.''                                          Robi wrażenie , zwłaszcza na ich stawach kolanowych.

Otyłość to choroba, która was nie spotkała, to nie powód do śmiania się z osób które nie miały tyle szczęścia.

A co to ma do szczęścia albo nieszczęścia? zdecydowana większość otyłych wpadła w tę chorobę na własne życzenie, a nawet jeśli jest to efektem innej choroby, to można by zapytać, dlaczego tak wielu nie próbuje wspólnie z lekarzem temu zapobiegać. Nie uważam w związku z tym, żeby należało ich pielęgnować i żałować, a wręcz przeciwnie - bardzo dobrze się dzieje, że społeczeństwo zaczyna ich piętnować.

Jasne, wiesz czasem życzę takim jak ty żeby też ich spotkał jakiś nałóg, jako karę za brak empatii.

Wiadomo, że nie wolno się śmiać, ale nie wolno też żałować. Tak jak ktoś napisał, w większości wypadków jest to na własne życzenie i o ile nie jest to kwestią choroby (przyczyna, nie skutek) to skoro sie w niego wpadło (nałóg) to można też z niego wyjść. Narkomanów jakoś nikt nie żałuje, można co najwyżej wspierać w walce z nałogiem, ale nie żałować. Zresztą, co to za porównanie, narkotyki naprawdę uzależniają, a jedzenie? Ba, można jeść dużo, ale wystarczy się też dużo ruszać, dla sportu, zdrowia, przyjemności, z narkotykami nie jest tak łatwo.

Nie popieram naśmiewania się, ale jestem też przeciwny żałowaniu/tolerowaniu. Tak, tolerowaniu też, dopóki choroby spowodowane przez otyłość są leczone na mój koszt (NFZ).

Ja chyba żałuje też narkomanów akurat :P

A jedzenie to jest do zwalczenia trudny nałóg.

Bo taki alkoholik może przestać pić całkowicie, i to się alkoholikom zaleca, bo wiadomo że jeden kieliszek czy jedne papieros zwiększa prawdopodobieństwo powrotu do nałogu.

A osoba która się nałogowo obrzeża nie może przestać jeść, bo umrze :D dlatego walka za takim nałogiem jest trudna.

Kompulsywne jedzenie należy do tej samej grupy co anoreksja i bulimia, ale z racji tego że objawy są mniej spektakularne, rzadko kiedy się ktoś dobrze bierze za leczenie tego. Raczej sobie ludzie tłumaczą że po prostu muszą przestać tyle jeść. A to nie jest takie proste...

Słusznie radar zauważył - jeść nie trzeba przestawać, wystarczy więcej ruchu, lub zmienić dietę na inną jakościowo, skoro ilościowo ktoś nie potrafi.

Ja sam mam nadwagę, ale wiem skąd się ona bierze i chwilowo nie mam czasu i bardziej chęci do tego żeby coś z tym zrobić. Tylko nigdy się nie obrażam jak ktoś mi mówi, że przytyłem i powinienem ruszyć tyłek sprzed kompa... :P

Jasne, wiesz czasem życzę takim jak ty żeby też ich spotkał jakiś nałóg, jako karę za brak empatii.

Uwierz mi, że jeśli na własne życzenie w coś wpadnę, to nie będę oczekiwał, żeby mnie wszyscy opłakiwali. Mam swoją godność. Poza tym zobacz, że stawianie szerszych foteli dla otyłych to żadna przysługa, a wręcz przeciwnie - to zachęcanie ich do dalszego żarcia bez umiaru, "bo i tak społeczeństwo im ułatwi życie".

Acz muszę powiedzieć że jak usłyszałam że z powodu tyjącego społeczeństwa mają podrożeć bilety lotnicze to mi się nóż w kieszeni otworzył.

Ja nie przytyłam, to czemu mam płacić !!!

No widzisz? właśnie o tym samym ja też mówię. Podpowiem Tobie też, że Twoja składka zdrowotna jest mocno zawyżona z powodu otyłych, bo chorują oni znacznie częściej od Ciebie.

Moja dziewczyna siedzi teraz na praktykach, jako fizjoterapeutka. Ludzie przychodzą z rożnymi dolegliwościami, ale co ciekawe, jakieś 80% to właśnie grubasy. Wystarczyło by trochę ruchu i mniej żreć. Nie trzeba siedzieć cały dzień przed telewizorem czy komputerem.

Co nazywasz/nazywacie głupotą ? Marnowanie czasu przed TV/kompem ? Czy to że ktoś nie potrafi zadbać o swój kręgosłup robiąc powyższe ?

Czy to że ktoś nie potrafi zadbać o swój kręgosłup robiąc powyższe ?

Oczywiście to :P

Jak sam powiedziałeś wszystko jest dla ludzi, ale z opamiętaniem.