Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

inhet

Users
 • Content Count

  1222
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

1 Follower

About inhet

 • Rank
  Lis Major

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. W dalszej konsekwencji mozna by oczekiwac, że ten sam los spotkałby i atmosferę. Ale zarówno uwiezienie na półkuli nocnej gazów, jak i wody nie musiałoby zajść, bo przecież mieliysmy coś w rodzaju pasatów - zimne wiatry wiejące od terminatora ku "dziennej" i ciepłe ciagnące górą w przeciwnym kierunku. Te dolne niosłyby wodę wysublimowaną z lodowców. Ponadto dochodzą jeszcze libracje, dziek iktórym lokalne sloneczko okresowo podgrzewałoby kilkanascie procent powierzchni pókuli "nocneJ'
 2. Czemu upierają sie przy obrocie synchronicznym? Merkury obiega Słońce w niespełna 3 mesiące i ,chociaz Słońce jest od czerwonego karła wieksze, jak dotad obrotu nie zsynchrnizował.
 3. Pomiar polaryzacji dokonany na P1 doprowadził do zniszczenia fotonu. To znaczy w co on się zmienił? Inaczej przeceiz nie mógł... Ale miło mi, że na dobrego konia stawiałem - czas to po prostu wymiar.
 4. Muchy jednak wciąż jeszcze radzą sobie lepiej.
 5. A właściwie dlaczego mamy ten pociąg do słodkości tak głęboko zapisany w genach i dlaczego nam tego pociągu z wiekiem ubywa?
 6. Cykliczność cykad może być skutkiem, nie przyczyną liczebności populacji ptasich, zwłaszcza że ptaki nie zywią się wyłacznie nimi. Nadto 13- i 17-letnie są blisko spokrewnione, co by wskazywalo na sympatrię.
 7. Chcesz powiedzieć, że dojrzałym neuronom przytrafiają sie podziały?
 8. Odstawiłeś kawę??? Ja bym uważał, że mi się nie opłaca...
 9. Dkaczego u licha z neuronów miałby powstać nowotwór?
 10. W tym przypadku trzeba by pisać Aborygeni, nie aborygeni. Bo są wprawdzie i tacy, i tacy, ale nie to samo znaczą.
 11. No i nie zrozumiałem - czy to w końcu jego doczesna rezydencja, czy część mauzoleum?
 12. Dawanie datków na kościół to przeciaż żadna tam ofiarność czy prospołeczność - zwyczajna taksa za odpust, znana juz od średniowiecza albo i dłużej.
 13. Też mnie to zastanowiło - być może chodzi o to, ze bez ruchu płyt nie zajdzie parowanie wody z bazaltów płaszcza? To parowanie zachodzi poprzez wypływ lawy. A jeśli nie ma ryftów, wulkanów itp, woda zostanie w skałach.
 14. Wysnuwanie jakichkolwiek wniosków co do problematyki "nadążania" jest ze wszystkim bezpodstawne, gdy się dysponuje tylko dwoma osobnikami, i do tego nie wiadomo przecież, na ile typowymi. A nawet, czy tego samego gatunku... Ot, ktoś tu miał parcie na papier.
 15. Nie całkiem cię rozumiem. Byc może chciałeś powiedzieć, że zmiany są "naturalne"? Ale dla gatunków i ekosystemóm nie ma znaczenia, co jest powodem zmian - ważne są jedynie ich skutki.
×
×
 • Create New...