Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

inhet

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    1222
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez inhet

  1. W dalszej konsekwencji mozna by oczekiwac, że ten sam los spotkałby i atmosferę. Ale zarówno uwiezienie na półkuli nocnej gazów, jak i wody nie musiałoby zajść, bo przecież mieliysmy coś w rodzaju pasatów - zimne wiatry wiejące od terminatora ku "dziennej" i ciepłe ciagnące górą w przeciwnym kierunku. Te dolne niosłyby wodę wysublimowaną z lodowców. Ponadto dochodzą jeszcze libracje, dziek iktórym lokalne sloneczko okresowo podgrzewałoby kilkanascie procent powierzchni pókuli "nocneJ'
  2. Czemu upierają sie przy obrocie synchronicznym? Merkury obiega Słońce w niespełna 3 mesiące i ,chociaz Słońce jest od czerwonego karła wieksze, jak dotad obrotu nie zsynchrnizował.
  3. Pomiar polaryzacji dokonany na P1 doprowadził do zniszczenia fotonu. To znaczy w co on się zmienił? Inaczej przeceiz nie mógł... Ale miło mi, że na dobrego konia stawiałem - czas to po prostu wymiar.
  4. Muchy jednak wciąż jeszcze radzą sobie lepiej.
  5. inhet

    Zmysł słodkości

    A właściwie dlaczego mamy ten pociąg do słodkości tak głęboko zapisany w genach i dlaczego nam tego pociągu z wiekiem ubywa?
  6. Cykliczność cykad może być skutkiem, nie przyczyną liczebności populacji ptasich, zwłaszcza że ptaki nie zywią się wyłacznie nimi. Nadto 13- i 17-letnie są blisko spokrewnione, co by wskazywalo na sympatrię.
  7. inhet

    Neurony z moczu

    Chcesz powiedzieć, że dojrzałym neuronom przytrafiają sie podziały?
  8. Odstawiłeś kawę??? Ja bym uważał, że mi się nie opłaca...
  9. inhet

    Neurony z moczu

    Dkaczego u licha z neuronów miałby powstać nowotwór?
  10. W tym przypadku trzeba by pisać Aborygeni, nie aborygeni. Bo są wprawdzie i tacy, i tacy, ale nie to samo znaczą.
  11. No i nie zrozumiałem - czy to w końcu jego doczesna rezydencja, czy część mauzoleum?
  12. Dawanie datków na kościół to przeciaż żadna tam ofiarność czy prospołeczność - zwyczajna taksa za odpust, znana juz od średniowiecza albo i dłużej.
  13. Też mnie to zastanowiło - być może chodzi o to, ze bez ruchu płyt nie zajdzie parowanie wody z bazaltów płaszcza? To parowanie zachodzi poprzez wypływ lawy. A jeśli nie ma ryftów, wulkanów itp, woda zostanie w skałach.
  14. Wysnuwanie jakichkolwiek wniosków co do problematyki "nadążania" jest ze wszystkim bezpodstawne, gdy się dysponuje tylko dwoma osobnikami, i do tego nie wiadomo przecież, na ile typowymi. A nawet, czy tego samego gatunku... Ot, ktoś tu miał parcie na papier.
  15. Nie całkiem cię rozumiem. Byc może chciałeś powiedzieć, że zmiany są "naturalne"? Ale dla gatunków i ekosystemóm nie ma znaczenia, co jest powodem zmian - ważne są jedynie ich skutki.
  16. O, to twoja kotka jest jakaś dziwna ... Miałem ci ja wiele kotów i kilka odkurzaczy, ale zawsze reakcja kota na odkurzecz była negatywna, tylko nasilenie tej niechęci miało różne poziomy.
  17. Taka diadelskotasmańska HeLa? I do tego całkiem naturalna. Ile takich nowotworów wykosiło izolowane ludzkie populacje w dawnych czasach?
  18. Szkoda, że taka tajemnicę z tego robią - nie wiadomo, czy wzięli za pysk komórki Schwanna, czy coś innego wydumali.
  19. Nic to, ludzie cos wymyślą, bo kochają sie czasem sponiewierać i uzaleznić. Najwyżej alkohol przejdzie do historii, ale mmay przecież tyle innych smakołyków w tej branży.
  20. No i co tu nowego? Już nasi praprzodkowie ujęli opisywane zjawisko w sentencji: "choruje żona, a umiera mąż".
  21. "Drugi mózg" Fieldsa omawia te kwestie bardziej szczegółowo. Glej, zarówno w uon, jak i unerwieniu obwodowym, nie pelni żadnej funkcji nadrzędnej czy koordynacyjnej w stosunku do neuronów. To raczej rola służb kwatermistrzowskich w stosunku do jednostek bojowych.
  22. Sam już nie wiem, czy taniej będzie tłamsić emisję gazów cieplarnianych (bez pewności, że to o to właśnie chodzi), czy przeprowadzić część ludzkości 60 metrów wyżej?
  23. Policzyłem - ta wrona ma tylko jeden dziób, za to duży - więc jest wielkodzioba!
  24. Za siedemnaście lat będzie dwieście lat od doświadczalnego udowodnienia, ze tzw, substancje organiczne powstają także poza organizmami. Ale póki co nie wiadomo, jak z tych substancji powstają organizmy. Tedy i nie wiadomo, jak często się to zdarza. Może tylko ten jeden jedyny raz?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...