Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Recommended Posts

Telefon można zabezpieczyć przed wykorzystywaniem przez nieupoważnione osoby, wpisując każdorazowo PIN lub hasło, ale jest to dość uciążliwa procedura, z której chyba rzadko kto korzysta. Zamiast tego KDDI R&D Laboratories zaoferowały oprogramowanie rozpoznające właściciela komórki na podstawie gestu – machania ręką z aparatem w dłoni.

Autoryzacja zachodzi dzięki czujnikowi przyspieszenia, który zbiera dane biometryczne osoby dotykającej telefonu. Jest to możliwe, gdyż na przebieg ruchu wpływa wiele zindywidualizowanych czynników, w tym długość ramienia, budowa mięśni czy sposób uchwycenia komórki. Twórcy programu twierdzą, że ze względu na ponad 96-procentową trafność taka metoda uwierzytelniania jest odporna na spoofing.

Dane biometryczne są gromadzone przed każdym użyciem aparatu. Następnie porównuje się je do wzorca. KDDI R&D Laboratories zamierzają udoskonalić swój wynalazek, by w przyszłości różnymi gestami zdobywać np. dostęp do poszczególnych aplikacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

96-proc. skuteczność oznacza, że jedna na 25 prób włamania będzie udana. Serdeczne dzięki za taką metodę...

Share this post


Link to post
Share on other sites

raczej chodziło o to że 1 na 25 prób wyjęcia komórki z kieszenie nie odblokuje telefonu...

 

czyli nigdy więcej bym nigdzie nie zadzwonił pijaku, bo wtedy zmieniają się ruchy... w końcu koniec z przepraszaniem ludzi za dzwonienie po nocy i za to co mówiłem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawe jak system radzi sobie w prawdziwym świecie. Często noszę telefon w innej kieszeni niż wcześniej - koszula, kurtka (kilka kieszeni na różnych wysokościach, w tym kieszenie wewnętrzne), spodnie, plecak, czy podnoszenie telefonu ze stolika. Czy po każdym wyciągnięciu będę musiał machać nim jak głupi, po to aby zrobić to samo co wcześniej ? Bo jakoś nie wydaje mi się prawdopodobne, aby system stwierdził że wyjmowanie telefonu prawą ręką z tylnej kieszeni spodni to to samo co wyciąganie go ręką lewą z wewnętrznej kieszeni kurtki. Wtedy sobie nie podzwonię ? Wolę wpisywać pin - każdą ręką i nawet w kieszeni wpiszę go tak samo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...