Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Microsoft na zakupach, rewolucja w świecie gier?

Recommended Posts

Microsoft kupi izraelską firmę 3DV Systems, która specjalizuje się w produkcji kamer 3D. Rozwijana przez Izraelczyków technologia pozwala kamerom rozpoznawać odległości pomiędzy obiektami i przetwarzać obraz w czasie rzeczywistym w dużej rozdzielczości. Przeznaczając 34 miliony dolarów na zakup przedsiębiorstwa, Microsoft zyska technologię, która pozwoli na sterowanie konsolą Xbox czy komputerem stołowym Surface za pomocą gestów.

Kamery zbierają informację o obiektach wysyłając w ich stronę impulsy światła w podczerwieni i analizując odbicia. Obiekty, w zależności od swojego położenia, są organizowane w warstwy. Odcienie szarości wyznaczają odległości, a na całość nakładane są kolory.

Kamery pracują z szybkością 60 klatek na sekundę, a dokładność pomiaru odległości wynosi od 1 do 2 centymetrów. System jest zatem wystarczająco doskonały, by zadebiutować w najnowszych grach. Teraz pozostaje czekać na stworzenie odpowiedniego oprogramowania, dzięki któremu gry będą mogły współpracować z kamerą.

Poniżej zamieszczamy kilka filmów prezentujących możliwości technologii 3DV Systems:

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

kolejny krok w zmianie więzi społecznych,tym razem zastąpi to w dużej mierze wspólne uprawianie sportu i aktywności fizycznej

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli co ? Ludzie nie będą przez to razem biegać, jeździć na rowerach, grać w nogę, kosza, tenisa ? Jakoś sobie nie wyobrażam obijania się po domu przed takim systemem, zamiast biegania za szmacianką po boisku. Chyba za daleko idące wnioski wyciągasz z tej nowości ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma szans na to by ludzie przestali uprawiać sport na świeżym powietrzu. Po prostu ludzi ciągnie do natury. Wynika to z naszego pochodzenia. Zresztą kupimy taki sprzęt i dosięgnie nas http://kopalniawiedzy.pl/wscieklosc-komputerowa-agresja-slowna-fizyczna-John-Charlton-7199.html hehe bo w końcu wszystko sie psuje. Zresztą musimy sobie to kupić, anie każdy ma kasę na takie gierki. Może to dziwne, ale wole pojechać sobie do lasu rowerem z moją dziewczyną siąść na ławce i przytulać;) tego komputer nigdy mi nie da. Tak prosto żyć normalnie, a ludzie zawsze muszą wszystko komplikować...

Share this post


Link to post
Share on other sites

powietrze wiejące sobie wentylatorem załatwisz,las sztuczny itd. wszystko zmierza ku łudzeniu zmysłów w stylu matrixowym,a dlaczego?bo w wirtualnym można żyć lepiej-usunąć ból,wyglądać idealnie,robić ryzykowne rzeczy.a skoro teraz będzie można łączyć prostą wirtualną przyjemność z rozwojem fizycznym to zdobedzie to dużą popularność i część boisk opustoszeje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale tu nie chodzi o sztuczne nawiewy powietrza, leśną fototapetę, czy symulującą korzenie podłogę - las to nie dom i nic tego nie zmieni. To samo spotkanie z żywymi ludźmi i kopanie piłki czy inny sport. Sport kontaktowy to sport kontaktowy. Wśród znajomych grających w Fifę bądź PESa jakoś nie ma ludzi, którzy by marudzili przed wyjściem na boisko. Według mnie nie ma co panikować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"nic tego nie zmieni"hmm widzę że patrzysz na sprawę "z punktu widzenia dwóch najbliższych tygodni"naprawdę nie widzisz że wszystko zmierza ku temu by wrażenia zmysłowe dostarczane przez coraz to nowe media byłby jak najbardziej zbliżone do rzeczywistości(a nawet lepsze,bo można usunąć te nieprzyjemne).niemal z natury rzeczy i dziejowej konieczności zmierzamy do Matrixa/pozamykania wszystkich w butlach/kapsułach dających maksimum przyjemności.ja się temu tak nie sprzeciwiam,rozwój i postęp może pociągnie za nas AI,a jak dobrze się ustawimy(że "butle" będą niezbędne)to sobie szczęśliwie pożyjemy-może np. będziemy mieć tylko wirtualne dzieci i po prostu ludzkość wyginie,no może prócz garstki naukowców,którym(czym by nie byli-ludźmi czy sztuczną inteligencją)społeczeństwa wielomiliardowe nie będą potrzebne(maszyny same się obsłużą)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm... Ja po prostu mówię to co wiem i widzę po sobie, dla mnie virtual (choć sam nie wiem ile w nim siedzę) nigdy nie zastąpi kontaktów w rzeczywistości. Wybacz, ale nie potrafię patrzeć z punktu widzenia odmiennego w tej sprawie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A taki matrix np. Gdybyś mógł się podłączyć i nie widzieć żadnej różnicy, co nazwałbyś virtualem? W tej chwili świat wirtualny jest często uznawany za gorszy, ze względu na swoją niedoskonałość.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od systemu kamer rozpoznającego gesty i położenie użytkownika, do Matrixa droga daleka, tak że jestem spokojny o rozróżnianie rzeczywistości od świata wirtualnego przez jakiś czas ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

zapewne będziemy umierać jako stare pryki narzekające dokąd ten świat zmierza i nie potrafiące korzystać z wielu urządzeń

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak Ty, ale ja już tak mam. Dzisiaj pokoleń nie dzieli 15-20 lat jak to drzewiej bywało, lecz 5-10...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...