Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Zaprzeczanie antropogenicznym zmianom klimatu to nie przejaw rozumowania umotywowanego

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, thikim napisał:

Straszyli suszą. 

Poczekajmy do września; potem pogadamy. :)

21 godzin temu, thikim napisał:

Od miesiąca leje i leje.

Masz nieaktualne już dane z PL. U mnie wodowskaz w ostatnich dniach spadł o ponad pół metra. :)

21 godzin temu, thikim napisał:

Więc powiedzieli że deszcze to też przez globalne ocieplenie :)

Masz z tym naprawdę problem? Jak byłem dzieckiem, to o tej porze roku siedziało się na zapiecku, bo woda w wiadrach zamarzała. :P

21 godzin temu, thikim napisał:

Natomiast ogólnie w Polsce mamy problem.

Zdecydowanie. Konfa i pis (takie myślenie "do góry nogami").

21 godzin temu, thikim napisał:

No więc jesteśmy w czarnej d*pie bo kary przyjdą w postaci ceny prądu i gazu.

Nawet pinokio mógł sporo zmienić, ale oczywiście za głupi był na wyzwanie. Jaka tam kara? Dalej już mi się naprawdę nie chce, bo co kolejne twoje zdanie, to kolejna bzdura i pierdoła.

Poproszę tylko o jedno , bo blisko mundurów śmigasz:

21 godzin temu, thikim napisał:

Gdzieś mi mignął raport na ten temat.

BARDZO poproszę, bo mogło ci się sporo mignąć... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.02.2024 o 15:49, Astro napisał:

Też jestem ciekaw raportu oddziaływania na środowisko (szczególnie CO2) owej wojny, ale jakoś ni cholery nie mogę znaleźć żadnego "zielonego" który by chciał się tym zająć.

Tutaj troszkę jest: https://occup-med.biomedcentral.com/articles/10.1186/s12995-023-00398-y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki serdeczne Mariusz. Trochę mało interesujących mnie danych, sporo spekulacji, ale zgrabnie ujęte to, co wiemy. Polecam wszystkim. Przykładowo w kontekście tylko emisji

Cytat

During the first 12 months of the war, an estimated 21.9 million tons of carbon dioxide equivalents (tCO2e) were released due to war-related activities and an additional 17.7 million tCO2e were released from war-related fires.

Czyli mniej więcej tyle, co w ciągu roku w Polsce emitują elektrownie, ciepłownie i branża cementowa (główne składowe naszej emisji), a Polska pozwala tu sobie na lekkie szaleństwo w UE.
(Przełóż sobie thikim, że Polska trzykrotnie bije emisją średnią europejską uzyskania 1 kWh - i to nie jest wina klimatu...)

P.S. Wrócę jeszcze do mojej myśli i 3grosze. Emisja Europy to jakieś 7% światowej, a rolnicy dzisiaj już nie musieli właściwie rzucać racami i kostką brukową, bo Bruksela właściwie całkiem wymiękła. ;) Rolnicy już ugrali, ale małomiasteczkowi dziadkowie* będą musieli wydawać krocie na szaleństwa umysłowe idiotów**, którzy chcą zbawić świat SIEDMIOMA PROCENTAMI. :(

* nie mają ciągników, opon nie potrafią palić, a z rzucaniem kostką brukową raczej kiepsko...
** wydaje mi się, że w ten sposób "cywilizowana Europa" uzyskuje tylko odwrotny do zamierzonego skutek - coraz większe poparcie skrajniaków, czyli już całkowitych debili... (w ten sposób 3grosze, gdy le peny i inne takie przejmą władzę będzie już tylko śmieszniej w kontekście "zielonego ładu" - jaki burdel to ład?).

Edytowane przez Astro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 19.02.2024 o 08:10, ex nihilo napisał:

Trochę już wiadomo - południkowy (Atlantyk), przenoszący ciepło z równika na północ słabnie.

I jednocześnie wzrasta temperatura w Polsce.
A hoj z danymi jak nam nie pasują do poglądów :D

W dniu 6.03.2024 o 18:12, Astro napisał:

(Przełóż sobie thikim, że Polska trzykrotnie bije emisją średnią europejską uzyskania 1 kWh - i to nie jest wina klimatu...)

Całkiem możliwe. Temat energetyki mimo olbrzymiego postępu gospodarczego był odsuwany przez rządzących w Polsce.
Między innymi z powodu ekokretynów nie mamy dziś rozwiniętej energetyki atomowej. Ekokretynów których zapewne nieraz wcześniej popierałeś.

W dniu 6.03.2024 o 18:12, Astro napisał:

Rolnicy już ugrali, ale małomiasteczkowi dziadkowie* będą musieli wydawać krocie na szaleństwa umysłowe idiotów**, którzy chcą zbawić świat SIEDMIOMA PROCENTAMI.

Nie znasz się. Nic się nie zmieniło. Transformacja energetyczna wchodzi na pełnej. Rolnicy ugrywają jedynie cele trzecio, czwarto rzędne.
To co naprawdę uderzy w Polskę to ceny energii, modernizacja budownictwa. Koszty rzędu 2 bln zł.
BTW. Jakiś dziwny jest ten nowy Astro - pisze rzeczy których dawny Astro nigdy by nie napisał. 
Dawniej by pisał że sam pierwszy umrze w imię 7 %.

Cytat

Masz z tym naprawdę problem? Jak byłem dzieckiem, to o tej porze roku siedziało się na zapiecku, bo woda w wiadrach zamarzała. 

Mam pewien pomijalny problem z ludźmi którzy cokolwiek się nie dzieje to zawsze zwalają na globalne ocieplenie.
Na szczęście jest to problem pomijalny bo szanse że ci ludzie się rozmnożą są relatywnie niskie podobnie jak szanse na to że cokolwiek są w stanie w kwestii globalnego ocieplenia zatrzymać :)
Co najwyżej mogę rozumieć te frustracje:
https://www.rp.pl/spoleczenstwo/art39964081-syrenka-w-warszawie-oblana-farba-z-okazji-dnia-kobiet-akcja-ostatniego-pokolenia
Tak - to jest ostatnie pokolenie. W danej puli genowej. Bez szans na rozmnożenie :)

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, thikim napisał:
W dniu 19.02.2024 o 08:10, ex nihilo napisał:

Trochę już wiadomo - południkowy (Atlantyk), przenoszący ciepło z równika na północ słabnie.

I jednocześnie wzrasta temperatura w Polsce.
A hoj z danymi jak nam nie pasują do poglądów

I po cholerę takie pierdoły wypisujesz? Tak, to możliwe, a jeśli w ciągu 30 s nie potrafisz dojść do tego jak to możliwe, to raczej nie mamy o czym gadać.
 

7 godzin temu, thikim napisał:

Między innymi z powodu ekokretynów nie mamy dziś rozwiniętej energetyki atomowej. Ekokretynów których zapewne nieraz wcześniej popierałeś.

Podziękuj Jaruzelskiemu i jego kumplom z Moskwy, a "ekokretynów" zostaw w spokoju, bo gdyby nie oni, żyłbyś tu już teraz w syfie gorszym niż w Indiach.
 

7 godzin temu, thikim napisał:

Na szczęście jest to problem pomijalny bo szanse że ci ludzie się rozmnożą są relatywnie niskie podobnie jak szanse na to że cokolwiek są w stanie w kwestii globalnego ocieplenia zatrzymać :)

Może trochę Cię pocieszę - wszystkich to dotyczy. Pdp już jest całkiem przejebane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, thikim napisał:

Jakiś dziwny jest ten nowy Astro - pisze rzeczy których dawny Astro nigdy by nie napisał. 
Dawniej by pisał że sam pierwszy umrze w imię 7 %.

Nigdy tak nie pisałem, ty zaś konsekwentnie ten sam poziom - chrzanisz jak połamany. :)

P.S. Weź może jednak się ogarnij jeśli chcesz polemizować; najpierw niby przyznajesz, że prawica pobłądziła głupotą, by za chwilę powielać ich nietrafione, błędne i z tyłka wyjęte przekonania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...