Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, 3grosze napisał:

a przeciez pan meteorolog wytłumaczył, że w oderwaniu od warunków meteorologicznych same dane o stężeniu pochodnych spalin psu na budę się nadają.

Święta prawda, wiatr, ale i opady atmosferyczne, temperatura czy ciśnienie. Ale wywiewa tylko spaliny czy wszystkie zanieczyszczenia? Bo jak sprawdzić np. NO, CO, albo PMx to ich az tak mocno nie wywiewa w podanych okresach. Spaliny są szkodliwe bez wątpienia, ale wprowadzanie takiego zakazu jest nadmiarowe. Generalnie samochód nie ma przyszłości w mieście, dobrze to pokazują Stany i Chiny, ale dopóki nie ma alternatywy (dla transportu) dopóty to jest tylko bicie piany. Spaliny to tylko drobna cząstka u nas, niech zajmą się paleniem śmieci, opon, itd w pierwszej kolejności, potem zapewnią realną alternatywę i wtedy porozmawiamy

Edytowane przez radar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, radar napisał:

dopóki nie ma alternatywy (dla transportu) dopóty to jest tylko bicie piany. Spaliny to tylko drobna cząstka u nas, niech zajmą się paleniem śmieci, opon, itd w pierwszej kolejności, potem zapewnią realną alternatywę i wtedy porozmawiamy

Puk, puk Radar. Ty z logiką się pokłóciłeś? Mowa o CENTRACH miast. Tam się śmieciami i oponami pali? Tam nie ma komunikacji zbiorowej? 

Po całym wczorajszym dniu ślizgania się aby wybrnąć ze swojego humbuga :

"Drugi argument przeciw strefie czystego powietrza jest taki, że lockdown w czasie pandemii pokazał, że jakość powietrza w ogóle się nie poprawiła, a przecież 90%+ ludzi siedziało w domach, jak nie więcej. Także "bajki" o tym, że usunięcie samochodów z centrum znacząco poprawi jakość powietrza to kłamstwo" (podkreslenie 3g)

z łaską napisałeś:

12 godzin temu, radar napisał:

Spaliny są szkodliwe bez wątpienia, (...) Spaliny to tylko drobna cząstka u nas,

Dobrze, ze humor poprawiło Tobie nobilitujace :D wsparcie forumowych foliarzy, którzy mają już nowego wroga: czyste powietrze w mieście.

Hej foliarze szable w dłooooń. Spaliny broń, broń, broń.

Kropka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Maximus napisał:

Niebezpieczny, ideologiczny fanatyk.

Bez przesady, ani nie niebezpieczny ani nie ideologiczny. Są pewne schorzenia, które powodują takie zachowania, ale przecież to nie jest wina takiego człowieka. No, chyba, że ktoś mu płaci za to, to wtedy też nie ideologiczne tylko taka praca, trochę wstydliwa, ale jednak :)

2 godziny temu, 3grosze napisał:

Dobrze, ze humor poprawiło Tobie

Przykro mi, że poczułeś się osamotniony, wiem, że dzień bez sprowokowania kogoś to dzień stracony, ale jak się pewnie domyślasz i dzisiaj ze mną może być ciężko, jak zwykle. Jak Ci w dzióbku z tą wiedzą? :)

2 godziny temu, 3grosze napisał:

Puk, puk Radar. Ty z logiką się pokłóciłeś? Mowa o CENTRACH miast. Tam się śmieciami i oponami pali? Tam nie ma komunikacji zbiorowej? 

Tak, o centrach. Zapraszamy do Wrocławia na Nadodrze albo okolice Komuny Paryskiej, poczujesz czym się pali. Tak, jest komunikacja zbiorowa, ale jak ktoś potrzebuje samochodem to nie przejedzie, bo zablokowanie centrum Wrocławia to zablokowanie całego miasta, dawałem, wcale niewydumany, przykład z kilometrami wcześniej. A dlaczego nie przejedzie? Bo jego auto np. wcale nie jest "starym rzęchem", emituje dużo mniej niż norma euro 5, ale zostało wyprodukowane zanim ta norma została określona. Wystarczyło obejrzeć filmik i/lub wejść w materiały źródłowe. Tylko coś czuję, że to nie chodzi o czytanie, co? :)

A wszystko po to żeby... osiągnąć znikomy (co za niespodzianka! :) ) efekt, co potwierdzają badania naukowe zlecone przez m.st. Warszawy. I jak Ci teraz w dzióbku? :D

 

Edytowane przez radar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.12.2023 o 12:45, radar napisał:

Bez przesady, ani nie niebezpieczny ani nie ideologiczny. Są pewne schorzenia, które powodują takie zachowania, ale przecież to nie jest wina takiego człowieka. No, chyba, że ktoś mu płaci za to, to wtedy też nie ideologiczne tylko taka praca, trochę wstydliwa, ale jednak :)

(...)

 Jak Ci w dzióbku z tą wiedzą :)

 I jak Ci teraz w dzióbku? :D

 

Auć ... radar z braku mocy słowotwórczej  tak się podniecił, że się zdenerwował no i wsparcie foliarzy zrobiło go buńczucznym.

Radar, puściłeś bąka

"Drugi argument przeciw strefie czystego powietrza jest taki, że lockdown w czasie pandemii pokazał, że jakość powietrza w ogóle się nie poprawiła, a przecież 90%+ ludzi siedziało w domach, jak nie więcej. Także "bajki" o tym, że usunięcie samochodów z centrum znacząco poprawi jakość powietrza to kłamstwo" (podkreslenie 3g)

 i dwa dni lawirowania smrodu nie wywietrzy.

Dobra, ponieważ Ty już nie dajesz rady i  dbając o Twój dobrostan psychiczny, skorzystam z okazji, że pojawił tutaj @Maximus. Zawsze się cieszę jak coś napisze, bo nikt tak udolnie nie obnaża indolencji intelektualnej wyborców Konfy, jak ten wasal nieudolnego strażaka Brauna.

..........................

Maksymalny Minimusie, pretorianinie Dziwakusa Braunusa wytłumacz dlaczego tak nieudolnie walczysz ze świeżym powietrzem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxu, Maxiu...jeszcze, jeszcze...

Mało tu takich, więc cenny tu jesteś z oryginalnością swych postów. Nie ustawaj, twórz dalej, kibicuję.:)

Edytowane przez 3grosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, 3grosze napisał:

Radar, puściłeś bąka

"Drugi argument przeciw strefie czystego powietrza jest taki, że lockdown w czasie pandemii pokazał, że jakość powietrza w ogóle się nie poprawiła, a przecież 90%+ ludzi siedziało w domach, jak nie więcej. Także "bajki" o tym, że usunięcie samochodów z centrum znacząco poprawi jakość powietrza to kłamstwo" (podkreslenie 3g)

 i dwa dni lawirowania smrodu nie wywietrzy.

Oj Ty mały manipulancie, nie zmieniaj oryginalnego formatowania :) Pokazałem Ci dane, z domeny gov.pl, a nie mubi (wtf, co za dowód!) :P że we Wrocławiu, o którym pisze od początku jakość powietrza się wręcz pogorszyła patrząc na dane ze stacji pomiarowej dla tego samego okresu. Tak, wiem, że Ciebie to nie interesuje, mesjanizm nie na tym polega, ale to tak z kronikarskiego obowiązku, każdy sobie przeczyta i sam oceni.

Poległeś bez argumentów, jakość powietrza się nie poprawia albo poprawia w sposób znikomy, dlatego Niemcy likwidują. Potwierdzają to badania naukowe i w PL i w DE, "ale na mubi.pl napisali, że...". Dałeś dowód, że hoho :)

Ale możesz sobie tak jeszcze pofikać, lubisz to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, radar napisał:

Oj Ty mały manipulancie, nie zmieniaj oryginalnego formatowania :)

Patrzeć Radar i widząc widzieć:  (...) jakość powietrza to kłamstwo" (podkreslenie 3g)

1 godzinę temu, radar napisał:

Pokazałem Ci dane, z domeny gov.pl, a nie mubi (wtf, co za dowód!) :P że we Wrocławiu, o którym pisze od początku jakość powietrza się wręcz pogorszyła patrząc na dane ze stacji pomiarowej dla tego samego okresu.

Ale pan meteorolog wytłumaczył, widocznie za mądrze, więc dostosuje do Ciebie: podczas wichury i pod rurą wydechową czysto, a jak nie wieje, to nie myte zęby Cię trują.

..................................

Na koniec Twych mąk:

1 godzinę temu, radar napisał:

Poległeś bez argumentów, jakość powietrza się nie poprawia albo poprawia w sposób znikomy, dlatego Niemcy likwidują

 https://autokult.pl/niemcy-likwiduja-strefy-czystego-transportu-powod-jest-prozaiczny,6972554919180928a

Jeśli zastanawiacie się, dlaczego Niemcy rezygnują z tego rozwiązania, odpowiedź jest prosta.

Jak informuje "Fundacja Promocji Pojazdów Elektrycznych", ponad 97 proc. pojazdów osobowych i ciężarowych dopuszczonych do ruchu w Niemczech spełnia obecnie wymogi umożliwiające wjazd do stref czystego transportu. W sytuacji, gdy zdecydowana większość aut odpowiada przepisom, specjalne regulacje przestają być zasadne.

I co teraz Radarku?:P

Teraz Twoje przepraszam, a ja skromnie nie ma za co. Jak coś nie wiesz, pytaj mnie śmiało.:)

Edytowane przez 3grosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, 3grosze napisał:

Ale pan meteorolog wytłumaczył

Pan meteorolog "wytłumaczył"... na podstawie jednej wyciągniętej stacji pomiarowej i jednego z wielu czynników zatruwających powietrze. Ja spokojnie wybrałem inną stację, tuż przy skrzyżowaniu dwóch bardzo ruchliwych ulic, gdzie wyniki przy spadku ruchu powinny się poprawić bardzo, ale... się nie poprawiły. Nie wziął innych okresów, ani innych stacji jako przykładu dla swojej tezy, ale "wytłumaczył". Jak to mówią analitycy "wytłumaczyć to i ja potrafię". Ciekawe kto robił te badania, pewnie jacyś amatorzy

27 minut temu, 3grosze napisał:

Jak informuje "Fundacja Promocji Pojazdów Elektrycznych", ponad 97 proc. pojazdów osobowych i ciężarowych dopuszczonych do ruchu w Niemczech spełnia obecnie wymogi umożliwiające wjazd do stref czystego transportu. W sytuacji, gdy zdecydowana większość aut odpowiada przepisom, specjalne regulacje przestają być zasadne.

I co teraz Radarku?:P

Ale Ty jesteś śmieszny w tej swojej nieporadności odnośnie faktów, nawet nie musisz pisać, że nie obejrzałeś tych filmików :) Jakbyś obejrzał to byś wiedział dlaczego "większość aut" u nich spełnia "normy określone dla SCT". Dlaczego? Pewnie jeżdżą nowszymi i emitującymi mniej autami... a nie, czekaj :P

Dalej nie wiem czy Ci płacą za sianie zamętu tutaj, troll czy Ty tylko tak odczuwasz potrzebę, ale pozostawiam to już innym do rozstrzygnięcia :) Nie darmo linkujesz do innych wątków jak za długo nie możesz się doczekać odpowiedzi, współczuję :)

  • Pozytyw (+1) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, radar napisał:

Ja spokojnie wybrałem inną stację,

Braki w wykształceniu ( tu w statystyce matematycznej) skutkują zjawiskiem eureki po wyciąganiu wniosku z J E D N E G O przypadku.

Na cały świecie się poprawiło, tylko Radarowi pogorszyło.;)

Radar, Ty pechowiec jesteś.

58 minut temu, radar napisał:

Ciekawe kto robił te badania, pewnie jacyś amatorzy

 Tak Radarku, amatorzy, którzy mają nieszczęście widzieć  fakty, w odróżnieniu  od będącego na bakier z matematyką (statystyka)"zawodowca" Radara.

.........................................

@Maximus

Dziękuję za spełnianie mych próśb o twoją wysokich lotów twórczość. :)

Ale może jednak trochę pracy własnej? Da radę coś z minimalnie z twego mózgu wydusić? Czy jednak świat tylko obrazkami youtuba widzisz?

Edytowane przez 3grosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, 3grosze napisał:

 Tak Radarku, amatorzy, którzy mają nieszczęście widzieć  fakty

To bardzo dobrze, że masz o tych ludziach tak dobre zdanie, bo ja pisałem o tych, którzy napisali, że strefa będzie mieć "znikomy" wpływ na czystość powietrza.

Dalej braki w lekturze: https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0301479721021101 lub https://www.ricardo.com/media/hktefwn1/ed17121_warsaw-lez-extension_main-report_v3.pdf

Cieszę się, że w końcu się zgadzamy :P 

EDIT: wiesz już dlaczego "większość aut" u nich spełnia "normy określone dla SCT". /EDIT

No, ale dobra, przyznaję Ci rację, jestem foliarzem i walczę z czystym powietrzem. Czy teraz będziesz już mógł zasnąć spokojnie wieczorem? :)

Edytowane przez radar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, radar napisał:

No, ale dobra, przyznaję Ci rację, jestem foliarzem i walczę z czystym powietrzem. Czy teraz będziesz już mógł zasnąć spokojnie wieczorem? :)

Dziękuję uprzejmie.:)

EOT;)

Edytowane przez 3grosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 3grosze zablokowałem i od razu poziom KW wzrósł w moich oczach :)
Ale Konto usunięte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, thikim napisał:

Ale Konto usunięte?

Aż tyle jarasz? To nieludzkie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...