Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
l_smolinski

No dobra, kto wygra wybory do sejmu najbliższe?

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie macie typy co do końcowego wyniku?
Moje to takie na dzisiaj:

PIS: 34%
KO: 33%
Konfa: 7%
3D: 7%
Lewica: 7%
 

Edytowane przez wilk
Poprawiłem Ci tytuł ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno kłamcy i złodzieje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.09.2023 o 14:59, l_smolinski napisał:

Jakie macie typy co do końcowego wyniku?
Moje to takie na dzisiaj:

PIS: 34%
KO: 33%
Konfa: 7%
3D: 7%
Lewica: 7%
 

PiS - 35,38%
KO - 30,70%
3D - 14,40%
Lewica - 8,61%
Konfa - 7,16%

Ogólnie dużo się nie pomyliłem. Przestrzeliłem z 3D - jak wszyscy. Kto mógł przewidzieć, że Tusk wyskoczy z apelem, że jak nie chcą głosować na niego niech zagłosują na 3D?
Łączny błąd na poziomie ok 9%.

Edytowane przez l_smolinski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, l_smolinski napisał:

Kto mógł przewidzieć, że Tusk wyskoczy z apelem, że jak nie chcą głosować na niego niech zagłosują na 3D?

To śmieszne, co mówisz. Sukces Trzeciej Drogi ma bardzo niewiele wspólnego z tym co głosi Tusk. To może przyniosłoby 0,5 pkta proc. Przykładowo, mnie to w ogóle nie obchodzi - a faktycznie zagłosowałem za TD. Takich jak ja sa miliony. Odeszliśmy od Konfederacji na rzecz TD i dlatego Konfa miała tak słaby wynik, a TD tak dobry. Hołownia wypadł znakomicie w "debacie" TVP, gdzie jawił się jako prawdziwy liberał. Z drugiej strony dostałem Bosaka, który agresywnie atakował Ukraińców, a jednocześnie potwierdził, że świadczenia socjalne Konfa utrzyma, mimo obniżania podatków. Za dużo chciał na raz. Nie da się wszystkich zadowolić. To się jakoś nie kleiło razem. Narodowcy mają zbyt socjalistyczne poglądy. Korwin miał tutaj częściowo rację - trzeba było iść o wiele bardziej ostro jeśli chodzi o cięcie socjali i podatków, czyli pod koniec kampanii powinni byli skoncentrować się maksymalnie na liberalizmie, nawet ppwinni ryzykować i trochę nakłamać - że chcą absolutnie znieść 500+ i inne dodatki. Ale poszli w centrum. Po co mi taka Konfa, skoro to samo oferuje TD i jednocześnie jest bardziej wiarygodna, jeśli chodzi o praworządność i przyszłe rozliczenia PISu, w dodatku chcą rozdzielenia państwa od Kościoła? Wniosek jest oczywisty. Na marginesie dodam, że Balcerowicz pomógł także TD, bo przyznał, że ich poprze. Widać ekonomiści się rozumieją nawzajem.

Podsumowując, twoje zdanie świadczy o twojej słabej kondycji intelektualnej, gdyż nie łączysz faktów, a wierzysz w propagandę głoszoną przez media. Zakładam, że blisko ci do PISu, ewentualnie PO.

  • Pozytyw (+1) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło się spokojnie, a potem już standardowy tor o słabościach intelektualnych... No więc zamykam temat dla ostudzenia nastrojów, zanim osiągną wrzenie.

  • Zasmucony 1
  • Pozytyw (+1) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno emocje opadły, więc na specjalną prośbę otwieram. Jeśli jednak znowu będzie się zaczynało nieprzyjemnie, zlikwiduję temat :)

  • Lubię to (+1) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.10.2023 o 14:46, Antylogik napisał:

To śmieszne, co mówisz. Sukces Trzeciej Drogi ma bardzo niewiele wspólnego z tym co głosi Tusk. To może przyniosłoby 0,5 pkta proc. Przykładowo, mnie to w ogóle nie obchodzi - a faktycznie zagłosowałem za TD. Takich jak ja sa miliony. Odeszliśmy od Konfederacji na rzecz TD i dlatego Konfa miała tak słaby wynik, a TD tak dobry. Hołownia wypadł znakomicie w "debacie" TVP, gdzie jawił się jako prawdziwy liberał. Z drugiej strony dostałem Bosaka, który agresywnie atakował Ukraińców, a jednocześnie potwierdził, że świadczenia socjalne Konfa utrzyma, mimo obniżania podatków. Za dużo chciał na raz. Nie da się wszystkich zadowolić. To się jakoś nie kleiło razem. Narodowcy mają zbyt socjalistyczne poglądy. Korwin miał tutaj częściowo rację - trzeba było iść o wiele bardziej ostro jeśli chodzi o cięcie socjali i podatków, czyli pod koniec kampanii powinni byli skoncentrować się maksymalnie na liberalizmie, nawet ppwinni ryzykować i trochę nakłamać - że chcą absolutnie znieść 500+ i inne dodatki. Ale poszli w centrum. Po co mi taka Konfa, skoro to samo oferuje TD i jednocześnie jest bardziej wiarygodna, jeśli chodzi o praworządność i przyszłe rozliczenia PISu, w dodatku chcą rozdzielenia państwa od Kościoła? Wniosek jest oczywisty.

Ok, masz trochę racji. Na moje usprawiedliwienie powiem, że byłem na wakacjach i nie śledziłem tak mocno ostatnich 2 tygodni przed wyborami :).

Jednak DT nie przeszkadzał 3D i finalnie ją wsparł. Zgadzam się, że 3D pomogły:

1. Fatalna strategia konfederacji.
2. Dobre wystąpienie SH w debacie.
3. Wspomagający i nie przeszkadzający Tusk. 

Rola Tuska jednak była, aczkolwiek nie najbardziej znacząca.

 

W dniu 19.10.2023 o 10:04, Maximus napisał:

Jeżeli wg Ciebie TD oferuje to samo co Konfa i w dodatku TD jest w czymkolwiek bardziej wiarygodna to pod wątpliwość poddawałbym raczej Twoją kondycję intelektualną. Dodatkowo jesteś najwyraźniej naiwny.

Dałeś się zrobić w bambuko, dokładnie tak samo jak ci co głosowali na Kukiza przed laty. Gratulacje.

Mam podobne zdanie co do naiwności wyborców 3D.

Zakładając, że 3D nie jest to wydmuszka, to dużo zależy od możliwości okiełznania SH przez PSL. Bo mam wrażenie, że megalomania i samouwielbienie SH wynikające z własnego sukcesu może zakończyć się podobnie jak sukces Kukiza wyborach prezydenckich, jeżeli SH nie zostanie umiejętnie schłodzony. 

Przed podobnym losem jak .N i Kukiz może ich obronić mariaż z PSL. Jest to bardzo dobra alternatywa programowo jak się okazuje (dla suwerena). 
SH wchodzi  w świetnie zorganizowane struktury PSL, dlatego 3D ma szansę pozostać w polityce na długo.

Aczkolwiek łaska suwerena na pstrym koniu jeździ. 

Co do Lewicy to uwierzyła, że wybory zmienią kobiety, a wybory zmieniła młodzież. O ile podejrzewałem, że kobiety nie będą miały takiego wpływu na wynik, to zryw młodzieży, która powiedziała dość, miło mnie zaskoczył.

Jak jeszcze ktoś pyta dlaczego PiS przegrał to według mnie:

1. Złe zarządzanie sytuacją covidową na wszystkich poziomach abstrakcji.
2. Kampania negatywna i nic poza tym.
3. Przeszarżowali z nieudolnością i rozkradaniem - uśpiony wcześniej suweren nie był wstanie tego zaakceptować. 

Bo jak to się mówi, kraść też trzeba umieć.

 

Edytowane przez l_smolinski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nie wystarczającym powodem aby odejść od Konfy było głosowanie przeciwko projektowi ustawy o przemocy domowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.10.2023 o 22:57, Krzychoo napisał:

Czy nie wystarczającym powodem aby odejść od Konfy było głosowanie przeciwko projektowi ustawy o przemocy domowej?

Nie i to z dwóch powodów. Po pierwsze to był temat mało istotny dla przeciętnego wyborcy-liberała. Dla porównania dużo ważniejszym argumentem dla takiego wyborcy (czyli dla mnie), żeby nie głosować za opozycją demokratyczną, byłoby poparcie tej opozycji (w tym PSL) dla lockdownów. Gdyby COVID był w 2022 lub 2023 r., to opozycja dostałaby wpie..ol , miałaby znacznie gorszy wynik Tusk czy nie Tusk, a Konfederacja lepszy. Ale to się zdezaktualizowało, więc mieli szczęście. Czyli też stał się mało istotny. 

Po drugie należy też zrozumieć podejście Konfederatów do tego tematu. Właściwie mówię tu o stronie liberalnej, bo ci narodowcy to fałszywa zgraja zamordystów, to narodowi socjaliści. Liberałowie się opowiadają za wolnością i prawem własności nie tylko do majątku, ale też swojego ciała i dzieci. Zatem logiczne, że musieli się sprzeciwić ustawie, w której państwo przejmuje rolę rodzica. Nawiasem mówiąc w kwestii aborcji liberałowie są średnio biorąc neutralni, dlatego że z jednej strony jest to właśnie wyrażenie prawa do rozporządzania swoim ciałem, ale z drugiej strony jest to zabicie żywej istoty potencjalnie ludzkiej. Wierzący w boga są na nie, korwiniści są na tak (czyli liberałowie dzielą się na wierzących i korwinistów). Przykładowo, Korwin w jednym wywiadzie przed wyborami powiedział, że za ich rządów aborcja będzie nielegalna, ale nikt nie będzie ścigał za to, jeśli nie będzie się tego nagłaśniać i afiszować. Podoba mi się to podejście. Oczywiście Korwin ma też zupełnie antyliberalne poglądy na temat kobiet, ale to już inna historia i mnie jako wyborcy to w ogóle nie interesuje. Na usprawiedliwienie tej "hipokryzji" powiem tylko, że jego stosunek do kobiet wynika częściowo z pogardy dla demokracji. Ponieważ wg niego dyktator musi kierować państwem tak jak kapitan statkiem, a nie wszyscy pasażerowie jednocześnie. Nawet jeśli jest team, to kieruje nim lider. Wg Korwina kobiety bardziej głosują na demokratów, dlatego należy odebrać im prawa głosu. Oczywiście w ten sposób dyskryminuje kobiety, które chciałyby głosować na republikanów czy nawet autokratów. Ale to już inna dyskusja. 

W dniu 19.10.2023 o 10:04, Maximus napisał:

Dodatkowo jesteś najwyraźniej naiwny.

Dałeś się zrobić w bambuko, dokładnie tak samo jak ci co głosowali na Kukiza przed laty. Gratulacje.

 

W dniu 23.10.2023 o 11:06, l_smolinski napisał:

Mam podobne zdanie co do naiwności wyborców 3D.

Kompletnie się mylicie. Naiwność to może być w przypadku jakiejś miłości do partii. W tym przypadku wygrała zimna kalkulacja. 

W dniu 19.10.2023 o 10:04, Maximus napisał:

Jeżeli wg Ciebie TD oferuje to samo co Konfa i w dodatku TD jest w czymkolwiek bardziej wiarygodna to pod wątpliwość poddawałbym raczej Twoją kondycję intelektualną.

Zabawny jesteś, bo ostatnie wydarzenia pokazują, że miałem rację. Raz, że się Konfa rozsypuje, nagle po wyborach pozbywa się Korwina z partii, jakby pierwszy raz się dowiedzieli jakie ma poglądy. Dostali już żółtą kartkę w 2022 r., kiedy Korwin z Braunem zaczęli uprawiać propagandę rosyjsko-antyukraińską. I wtedy nic nie zrobili. Teraz się obudzili. 

Jeszcze inne - Menzten jak dziecko ucieszył się i pochwalił na tt, że duda się do niego uśmiechnął i był dla niego miły. Tak wyglądać będzie rozliczanie PISu i dudy w wykonaniu Konfy. Udawanie i śmieszki, hiszki. A teraz porównaj sobie ostatnie wypowiedzi Hołowni w stosunku do dudy. Z każdym dniem coraz bardziej sie cieszę, że na Konfe nie głosowałem, bo po prostu mam rację (jak zwykle zresztą).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Maximus napisał:

Jaki sens mają tego typu rozkminy, kiedy dalej układ okrągłostołowy jest nieruszony.

Ano taki, że postacie okrągłego stołu w naturalny sposób już dogrywają, zostało im z 5 latek. Poza kilkoma wyjątkami. Świeża krew wypiera stare. Patrz na Korwina, którego wywali z partii (abstrahuję od genezy). Czy zmiana idzie na lepsze? Wątpię. 
 

6 godzin temu, Maximus napisał:

Niestety te wybory pokazały dobitnie, że ludzie w tym kraju w znakomitej większości są po prostu głupi.

 95% populacji tego świata to ludzie głupi, niektórzy wykształceni ale nadal głupi. Nie trzeba wyborów w Polsce, aby dojść do takich wniosków. Naród polski nie odbiega od normy. Każdej innej nacji też można wytknąć całe masę błędów. Największą wadą demokracji jest to, że żuli spod budki z piwem jest znacznie więcej niż profesorów, a i w gronie profesorów znajdzie się sporo idiotów. Nie win narodu tylko system, który zastali. Alternatywą jest jakiś system statutowy oczywiście posiadający też swoje wady. Czyli jak jesteś profesorem to moc twojego głosu ma mnożnik * 1000 itp. Oczywiście wszystko można wypaczyć i taki system też.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Maximus napisał:

Jaki sens mają tego typu rozkminy, kiedy dalej układ okrągłostołowy jest nieruszony. Nie ma żadnego znaczenia dla przyszłości tego nieszczęsnego kraju czy to będzie po, ko, lewica, sld, nowocz., pis, hołownia, kukiz...

Korwin i tak był marginalizowany przed wyborami, a dużą część trzymają narodowi socjaliści, czyli Bosak i spółka. Są to ludzie po prostu niebezpieczni.

Gdyby nawet liberałowie mieli tam większy udział, to i tak zbyt ryzykowne byłoby oddac im całą władzę, choćby dlatego, że mogliby zrobić z Polski dyktaturę jak na Białorusi. O ile jeszcze korwinowską dyktaturę bym przyjął z pewną rezerwą, o tyle nie godziłbym się za żadne skarby na dyktaturę narodowców.

11 godzin temu, Maximus napisał:

Mówisz coś o jakiejś wiarygodności 3d w rozliczaniu pis. Urodziłeś się w trakcie wyborów? To nie słyszałeś tych hucznych zapowiedzi w 2007 o rozliczaniu pis? Później kolejnych hucznych zapowiedzi o rozliczaniu po? I tak na przemian przez prawie dwie dekady? Komuś włos z głowy spadł za jakąkolwiek aferę? Coś mi umknęło? Dałeś się zrobić jak dziecko, a zadzierasz wysoko nos.

Jeszcze bardziej mnie utwierdzasz w przekonaniu, że to ja mam rację. Rzeczywiście wiekszość jest głupia, lecz ja się do niej zaliczam, a ciebie zaliczam. Inteligencja polega m.in. na umiejętności rozróżniania (pozornie podobnych) rzeczy. Ty jak cała masa tzw. antysystemowców  wrzuca wszystkich i wszystko do jednego worka - nie tylko w przestrzeni, ale i czasie. Dlatego cała masa ludzi była pewna, że nie będzie dużej inflacji, bo przecież ostatnie 10 lat była niska. Jako jeden z niewielu przewidywałem, że dojdzie do 15-20%, kiedy dochodziła do 5%. Oni się śmiali. Tacy jak ty teraz. Żałuję, że się nie zakładałem o pieniądze. Więc załóżmy się o kasę - ja mówię, że będą rozliczenia i to bardzo mocne. Niestety na razie wszystko będzie się przeciągać. Ale powiedzmy, że od momentu kiedy prokuratura stanie się niezależna razem z sądami, od tego momentu możemy zacząć liczyć czas. Nie wiem, wydaje mi się, że za rok to będzie można włączyć licznik do końca kadencji. Przyjmujesz zakład czy się boisz? Bo może tylko lubisz głośno gadać? O 1000 zł niech będzie, chyba że chcesz więcej.  Czekam 24 godz na odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Maximus napisał:

? To nie słyszałeś tych hucznych zapowiedzi w 2007 o rozliczaniu pis? Później kolejnych hucznych zapowiedzi o rozliczaniu po? I tak na przemian przez prawie dwie dekady?

Ja tam żyje złudzeniami, że rozliczenia będą. Mam kilka argumentów za tym:

1. Zwykła chęć zemsty Gawłowskiego, Giertycha, Niesiołowskiego, Nitrasa, Brejzy itd...
2. Suweren żąda igrzysk i chleba. Igrzyska można dość łatwo zorganizować wsadzając do więzień tych co się ewidentnie wystawili na strzał.
3. Skoro dało się jechać przez 10 lat na paliwie Smoleński, to paliwo pt. PiS to Mafia, jak najbardziej się sprawdzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.11.2023 o 11:00, Maximus napisał:

A tak na serio to sory, ale nie miałbym najmniejszego zamiaru wchodzić z tobą w jakieś układy/zakłady. Nie jesteśmy znajomymi, żebyś mi składał takie propozycje. To w ogóle jakiś absurd, jak niby mielibyśmy się z tego rozliczyć, miałbyś mi wysłać kartę podarunkową do rossmana? Przecież nie podam ci numeru konta czy tam paypala. :lol:

Tchórz. Ja bym podał ci nr konta na priv, a ty byś mi podał. To jak rozliczenia mają wyglądać, to da się ustalić. Jest oczywiste, że chodzi aż o 4 lata, bo tyle trwa kadencja. Najlepiej podzielić kwotę na 4 lata, min. 250 zł dywidendy co rok. Dałbym ci jeszcze jedną szansę. Ale że teraz coraz głośniej się mówi o rozliczeniach PISowców, to pewnie już całkowicie spękałeś. Wy prawiczki jesteście wszyscy tacy sami: zawsze dużo gadacie, a prawie nigdy nie macie racji. 

W dniu 7.11.2023 o 11:00, Maximus napisał:

Tacy jak ja mówią, żeś dał się nabrać jak dziecko

Dla przypomnienia napisałeś:

Cytat

Mówisz coś o jakiejś wiarygodności 3d w rozliczaniu pis. Urodziłeś się w trakcie wyborów? To nie słyszałeś tych hucznych zapowiedzi w 2007 o rozliczaniu pis? Później kolejnych hucznych zapowiedzi o rozliczaniu po? I tak na przemian przez prawie dwie dekady

Trzeba być istotnie dzieckiem, żeby nie dostrzegać różnicy pomiędzy 2007-2014 a 2015-2023. Dwa różne światy. Poziom bezczelności, chamstwa, bezprawia i złodziejstwa nieporównywalny z niczym wcześniej. Ty po prostu żyjesz w tej swojej prawicowej bańce, z której ulewa się tylko jedna i ta sama teoria spiskowa okrągłostołowa pt. "Wy nie szkodzicie nam, my nie szkodzimy wam". Oczywiście, że teorie spiskowe są przyjemne, a jak wiadomo, dzieci garną się tylko do rzeczy przyjemnych. I z jakiegoś powodu dotyczą tylko prawicy:

Teoria spiskowa Okrągłego Stołu a dzisiejsze podziały polityczne w Polsce | Instytut Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk (ifispan.pl)

P.S. Ten naukowiec nazywa PISowców prawicowcami. Nawet jeżeli nazwa ci się nie podoba, to wskazuje pewną reprezentację osób o tym samym profilu - konserwatywnym i wierzącym w spiski, tak jak ty, dlatego to podaję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 10/27/2023 at 10:02 PM, Antylogik said:

Liberałowie się opowiadają za wolnością i prawem własności nie tylko do majątku, ale też swojego ciała i dzieci.

To jest główny punkt z którym się nie zgadzam. Dzieci nie są własnością. Są małymi LUDŹMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 hours ago, Maximus said:

Kto normalny czytuje marksa

Przydało byś przeczytał że zrozumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Maximus napisał:

Kto normalny czytuje marksa, aby się nad nim zastanawiać... A no właśnie.

A no właśnie, aby poznać jak meandrują ludzkie idee. Maximus, jak przystało na standardowego konfiarza, odurzony piwem* Mentzena, zamkniety jest tylko w świecie wynaturzeń Korwina i prorosyjskości Brauna. 

Oprócz Marksa (wybiórczo) i  Czerwonej Książeczki |(fragmentarycznie) Mao Zedonga przeczytałem Mein Kampf i być może dzięki temu mogę stwierdzić jak wsteczny cywilizacyjnie jest program Konfederacji.

* po piwie też pisali ustawę podatkową ( z kardynalnymi błędami), aby w ośmieszaniu się** nie ustawać.

** https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103087,30407151,opieka-okoloporodowa-wedlug-konfederacji-czyli-10-poslow.html

Edytowane przez 3grosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, 3grosze napisał:

* po piwie też pisali ustawę podatkową ( z kardynalnymi błędami), aby w ośmieszaniu się** nie ustawać.

Faktycznie. Strach się bać. Wychodzi, że Konfa intelektualnie jest gdzieś po między psem a niedźwiedziem. Nie zapomnę jak w Poznaniu  postulowano zamknięcie ZUS, a na pytanie: Kto będzie wypłacał świadczenia socjalne? ... wyborcy zamiast się zastanowić nad pytaniem, dalej oklaskiwali postulat. Sorry, ale z wyborcami też nie wszystko jest w porządku.  Jakby nie dochodziła do nich prosta ludowa prawda, że na trudne problemy nie ma łatwych odpowiedzi, a droga na skróty nie istnieje.

  • Pozytyw (+1) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.11.2023 o 18:48, l_smolinski napisał:

Wychodzi, że Konfa intelektualnie jest gdzieś po między psem a niedźwiedziem

No dobra, trochę mi konfa poprawiła mniemanie o nich:

Skoro i nawet konfa chce ich rozliczyć to rozliczenia będą.
Ament.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regułą jest, że jak wierchuszka śmieszna:

W dniu 17.11.2023 o 19:33, 3grosze napisał:

* po piwie też pisali ustawę podatkową ( z kardynalnymi błędami), aby w ośmieszaniu się** nie ustawać.

** https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103087,30407151,opieka-okoloporodowa-wedlug-konfederacji-czyli-10-poslow.html

to członki ( nie członkowie ) komiczne:

8 godzin temu, Maximus napisał:

jesteś naziolem (...) lawirancie. Naganiaczu szczepionkowy, ukrainofilu forumowy. Przyznaj, że jesteś etatystą-socjalistą, i chcesz brać wolnych ludzi za twarz. I przyznaj wreszcie ile przyjąłeś dawek szczepionki na ****d, bo na pewno nie 4. :lol:

ten to jeszcze jakiś taki panicznie nieopanowany nerwowo i zapomniał jak jęcząc płakał i skarżył, że go tu obrażają.

Edytowane przez 3grosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, 3grosze napisał:

Regułą jest, że jak wierchuszka śmieszna:

W dniu 17.11.2023 o 19:33, 3grosze napisał:

* po piwie też pisali ustawę podatkową ( z kardynalnymi błędami), aby w ośmieszaniu się** nie ustawać.

** https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103087,30407151,opieka-okoloporodowa-wedlug-konfederacji-czyli-10-poslow.html

to członki ( nie członkowie ) komiczne:

10 godzin temu, Maximus napisał:

jesteś naziolem (...) lawirancie. Naganiaczu szczepionkowy, ukrainofilu forumowy. Przyznaj, że jesteś etatystą-socjalistą, i chcesz brać wolnych ludzi za twarz. I przyznaj wreszcie ile przyjąłeś dawek szczepionki na ****d, bo na pewno nie 4. :lol:

ten to jeszcze jakiś taki panicznie nieopanowany nerwowo i zapomniał jak jęcząc płakał i skarżył, że go tu obrażają.

Z fanatycznym naiwniakiem oszukanym przez sprytnych prowodyrów się nie dyskutuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Maximus napisał:

Brawo, pięknie odbiłeś piłeczkę wystawioną przez człekokształtnego wartego mniej niż trzy grosze. :lol: Jedna pomyłka i od razu cały dorobek do wora, no nie? :lol:

To nie jest tak. Naprawdę w sensie politycznym tam jest potencjał, ale coś mocno poszło nie tak w trakcie kampanii. Wygląda na to, że Konfa popełniła więcej błędów niż PiS co jest osiągnięciem. 
 
Szef przyznał dzisiaj, że coś mocno poszło nie tak podczas werbunku:
 



Uderzył się w pierś. W sumie sam się zastanawiał dlaczego ktoś na nich zagłosował. Wygląda na to, że pozbędzie się wszystkich szurów. Ma to sens. Rozpad i degrengolada PiS jaka w tej kadencji nastąpi - pozwoli mu część elektoratu przejąć. Jakiś kierunek się tam zarysował.    
 

Edytowane przez l_smolinski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Maximus napisał:

Jeszcze spadochroniarz były pisior Wipler tam miesza.

Wipler podobno w wiele afar umoczony PiSowskich więc PiS ma go na smyczy. To koń trojański PiSu - to takie luźne spostrzeżenie moje. 

1 godzinę temu, Maximus napisał:

No, ale oni wszystko zwalili na Korwina. Kampania była poprowadzona źle moim zdaniem. Byłem nawet na tym ich "koncercie". Niby spoko pomysł pod młodych, ale jednak zbyt młodzieżowe to było. Nie tędy droga.

Oj nie wiem, oni targetowali w młodzież, a nie w ciebie. Nie chcę cię martwić, ale jesteś dla nich wymierającym gatunkiem (zakładam spontanicznie, że 45 wiosen już masz). Oni robią bazę na przyszłość. Statystycznie najwięcej młodych na nich głosowało. Wszyscy się rzucą na krwawiący PiS. Będzie walka o mityczne 'centrum' tylko konfederacja z tego nie skorzysta raczej, bo nie ma jak. Nie wiem czy ono istniej, ale walka będzie. Konfederacja nie ma nikogo po prawej już więc nie musi teraz tak ostro jechać. Bo do wyboru masz PiS tylko jeszcze :) . Kukiz jak się potocznie mówi, zeszmacił się, z tego co rozumiem. Reasumując ostro już było. Analogicznie jest po lewej stronie z Razem. Tam na lewicy różne kobitki pohukują, w wielu kwestiach ważnych dla kobiet, ale wydaje mi się, że też je poustawiają do pionu i ochłodzą.

U nich też ostro już było i nie wróci więcej. Koniec pohukiwań na Tuska i Balcerowicza. Tak dziwnej kampanii wyborczych już chyba nie zobaczymy przez następne 20 lat.     


Babki na lewicy i centrum jakby nie skumały, że na tzw. 'opozycję demokratyczną' zagłosowało statystycznie tyle samo kobiet co na PiS i konfederację. Wybory wygrała młodzież, przegłosowując staruchów (że tak nieładnie powiem), a nie kobiety jak się co niektórym kobitką wydaje. Po stronie rządzącej będzie widoczne temperowanie tych panienek co myślą, że boga za jaja złapały.   
 

1 godzinę temu, Maximus napisał:

SL z Hołownią po wyborach momentalnie wycofali się z dobrowolnego ZUSu.

No, bo Konfa przesadziła z tą likwidacją ZUS, licytacja dla bezmózgich mas. Hołownia obiecał mniej i się wycofał, choć to jest temat otwarty, przed wyborami kolejnymi rzucą ustawą pewnie. Konfie finalnie nikt nie uwierzył z tematem ZUS.

Edytowane przez l_smolinski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 hours ago, Maximus said:

że UE szkodzi, że podatek dochodowy jest dziadostwem

No szok! Geniusz! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, l_smolinski napisał:

No, bo Konfa przesadziła z tą likwidacją ZUS, licytacja dla bezmózgich mas.

Tak tylko mówią ci, którzy nawet nie zainteresowali się tematem - z góry odrzucają ten pomysł. Po pierwsze składki na ZUS są kosztem podatkowym, a więc skoro ich nie ma, to podatek dochodowy staje się wyższy, ok. 20% składek będzie płacona w wyższym podatku. Gdyby jeszcze zdrowotne tu uwzględnić byłoby to jeszcze więcej. Po drugie likwidacja ZUS miałaby przebiegać etapami, a nie natychmiast, od razu. Można by nawet urealnić te etapy, aby stopniowo zmniejszać owe składki. Po trzecie Konfa miała w programie zwolnienie przedsiębiorców z opłacania ZUSu i z tego co pamiętam, nie dotyczyło to pracowników. Z jakiej racji przedsiębiorcy, którzy z definicji muszą być zapobiegliwi i oszczędzać na przyszłość, mają obowiązek płacić na samych siebie składki emerytalne? Oni przecież zarabiają właśnie na emeryturę, to jest tak oczywiste, że nierozumienie tego świadczy albo głupocie, albo kolosalnych brakach w edukacji. Myślę, że w twoim przypadku, tak jak w przypadku większości ludzi - występują obydwa czynniki. Ja wiem, ja wiem, że wy posługujecie wyświechtanym argumentem, że na obecne emerytury ktoś musi płacić, bo inaczej nie będzie pieniędzy. Waszą głupotą jest to, że nie zauważacie bezsensu nazywania tego ubezpieczeniem na przyszłość. Jesteście niekonsekwentni, bo nierozumni, o właśnie bezmózgie masy. Państwo nie ma pieniędzy na bieżące emerytury? To podwyższajcie (jeszcze bardziej) podatki! Nazywajcie rzeczy po imieniu, spójrzcie prawdzie w oczy, a nie zakłamujecie rzeczywistość. Bo to rzeczywiście przypomina pudrowanie g...a. 

Po czwarte każdy powinien zadbać o swoją przyszłość sam. Skoro w obecnym systemie ludzie są już zmuszani przez państwo do edukacji, to niech ta edukacja polega nie na wkuwaniu Pana Tadeusza, tylko uczenia młodych ludzi do zadbania o swoją przyszłość samodzielnie, a nie poddawać swój los w ręce państwa. Wtedy emerytury będą w ogóle zbędne w większości przypadków.

2 godziny temu, Maximus napisał:

Tak jak to określiłeś, centrum to mit.

Jak zwykle bzdety opowiadasz. Nie żaden mit, ja uważam się za centrystę. Ty jako prawiczek prostaczek tego nie rozumiesz i wrzucasz wszystkich do worka lewaków / prawaków. Nie rozumiesz, że centrum dotyczy najinteligentniejszych ludzi, bo ciągle muszą balansować między jednym a drugim, ważyć obie strony i spierać się tez z obiema stronami. Dlatego prawiczkom nie podoba się, że czytam Marksa, a lewakom, że popieram w wielu sprawach Korwina. Wybór Trzeciej Drogi nie był idealny w absolutnym sensie, ale był optymalny dla nas, centrystów.

23 godziny temu, Maximus napisał:

Brawo brawo, sejmowa hucpa trwa. Gdzie te rozliczenia @Antylogik bo nie mogę doczekać??

 Maksiu, ty czytasz czasem gazety, wiesz, co się dzieje w kraju? Ja rozumiem, że jesteś konserwatysta, ale twoje synapsy strasznie się ociągają. Pomogę ci, skoro czytać nie lubisz, to posłuchaj lewaka Grucę, twoje prawicowe media takich rozkmin nie mają, więc masz zawsze ćwiczenie na myślenie 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...