Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
3grosze

Polskie zwycięstwo.

Recommended Posts

Hmm... No nie wiem, czy "polskie".  To była sprawa "Jarek Duda vs Google", a nie "Polska vs USA".
I tym większe zresztą gratulacje dla Jarka.

6 minut temu, ex nihilo napisał:

Hmm... No nie wiem, czy "polskie". To była sprawa "Jarek Duda vs Google", a nie "Polska vs USA".

Jak byś TvPis oglądał, to byś wiedział, że gdyby o tym wiedzieli (ale za mądre to dla nich, więc nie wiedzą) zrobili by taki "pasek grozy". Dając taki tytuł, poszedłem z nurtem.;)

No cóż, @Jarek Duda, podwójne gratulacje. Raz z powodu tego rozstrzygnięcia, a dwa przede wszystkim za opracowanie ANS ! :)

Chyba będe musiał przeczytać w końcu dokumentację do tego. To już troche obowiązek, jak twórczość Tokarczuk (aczkolwiek preferuję ANS :) )

Wstyd się przyznać, że nie słyszałem o ANS wcześniej, ale nadrobię zaległości :) Przesył danych, szczególnie video, generuje spore zapotrzebowanie na energię w skali globu i przyczynia się do zwiększonej emisji CO2.

Próba opatentowania rozwiązania przez Google to chwyt poniżej pasa. Przypomina mi to sytuację z Minixem, który został wykorzystany przez Intela w ME i nawet nie powiadomili o tym twórcy, który pomagał inżynierom i ich wspierał podczas cichego wdrożenia.

Edited by cyjanobakteria

DJ Aenes  ;)

Problemem jest to, że gdyby Jarek chciał zarobić na swoim pomyśle, to przypuszczalnie nie zobaczyłby ani grosza albo bardzo śmieszne kwoty. Nie wystarczy zdobyć patent, trzeba go jeszcze obronić w sądzie a to są gigantyczne kwoty, tutaj pomogła tylko nietypowa sytuacja że inwencja została przekazana w sferę PD co umożliwiło powstanie pospolitego ruszenia i groziło Googlowi stratami wizerunkowymi przewyższającymi wartość technologii.

13 godzin temu, cyjanobakteria napisał:

i przyczynia się do zwiększonej emisji CO2.

Nie da się nawet zajrzeć do lodówki aby nie natknąć się na informacje o tym gazie. 

Tlen i węgiel bardzo obficie występują we Wszechświecie. Nie dziwi mnie zatem, że często można natrafić na informację dotyczące tych pierwiastków, jak i związków w skład których wchodzą, nawet w kantynie przy lodówce czy automacie z kawą ;)

Świerzy artykuł o emisjach powodowanych przez przesył danych i co może zrobić deweloper całkiem popularnego pluginu do Wordpressa, żeby je zmniejszyć. Nie ręczę za podane dane, ale szacunki są ciekawe:

- potrzeba 0.5 kWh do transferu 1GB
- wyprodukowanie 10 000 kWh w EU to koszt 2950 kg CO2

https://dannyvankooten.com/website-carbon-emissions/